utorok, 10 septembra, 2024
KryptomenyKryptomeny a NFTNovinkyTechnológie

Týždeň v krypte: Bitcoin a kryptomeny zažili opäť prudký pokles, čo je dôvod?

Týždeň v krypte je týždenný prehľad situácií na kryptomenovom trhu. Zhrnieme si čo najdôležitejšie sa udialo, aké sú aktuálne ceny a taktiež čo môžeme očakávať do budúceho týždňa. Jedná sa však hlavne o ekonomický pohľad a fundamentálne udalosti, nie technickú analýzu, grafy a trading. Tento týždeň začali Bitcoin a iné kryptomeny prudkým pádom pričom pokles zasiahol celú ekonomiku. Čo za tým stojí?

💰NAKUPUJTE KRYPTOMENY ČI NFTs A OBCHODUJTE S NIMI BEZPEČNE NA NAJVÄČŠEJ BURZE NA SVETE – BINANCE

Týždenný prehľad na kryptomenovom trhu

Pondelok 13.6.2022 začína Bitcoin obrovským pádom, pričom za posledných 24h zaznamenal mínus 17% a oproti predchádzajúcemu týždňu je to až mínus 26%. Jeho cena klesla pod dôležitý support a z hranice 29-31 tisíc dolárov sa dostal až na 23-24 tisíc dolárov. Ethereum je na tom ešte horšie. To spravilo za posledných 24h mínus 20% a na sedem dňovom grafe je to až mínus 34% hodnoty. Cena ETH sa pohybuje na úrovni 1200 dolárov. Väčšina altcoinov je na tom podobne. Najväčší prepad opäť tak ako minulý týždeň zaznamenal Ape Coin, ktorý spadol až o 48% a jeho cena je momentálne ,,len” 3 doláre a pár desiatok centov. V zisku je za posledných 7 dní len jedna jediná kryptomena UNUS SED LEO, ktorá zaznamenala nárast o 6%.

[ccpw id=”129″]

Čo spôsobilo pokles kryptomien?

Pád kryptomien spôsobilo viacero faktorov. Ten najvplyvnejší dôvod je však jednoznačne veľký nárast inflácie v USA. Nutno spomenúť, že nespadli len kryptomeny, ale aj akcie a všetky možné aktíva. Inflácia nie len v USA, ale na celom svete dosahuje väčšie rozmery aké boli predpokladané a za následok je aj pád kryptomien. Centrálne banky takmer po celom svete zvyšujú základné úrokové sadzby a tento trend bude nateraz pokračovať. Medzi ďalšie faktory možno zaradiť zvažovanie obmedzenia ťažby Bitcoinu v New Yorku, či zákon o regulácií kryptomien s názvom Responsible Financial Innovation Act, ktorý bol minulý týždeň predstavený senátu.

Dokedy budú kryptomeny padať?

Dôležitý psychologický support sa nachádza na hladine 22 000 USD. Ak by Bitcoin klesol pod túto hranicu, môže klesať ďalej až na 20, alebo 15 tisíc dolárov. Je však šanca, že sa BTC od tejto hranice odrazí a veľryby začnú v tomto “mega výpredaji” dokupovať. Ostatné kryptomeny budú Bitcoin klasicky kopírovať. V zaujímavej situácií sa však nachádza aj Ethereum, ktoré klesá dokonca viacej ako Bitcoin, no zároveň ho čaká update na Ethereum 2.0 a prechod na Proof of Stake, čo môže byť teoreticky impulz na nárast. Kryptomeny teda zaznamenali pokles spolu s celou ekonomikou a nepriaznivý vývoj sa môže zastaviť impulzami zo strany veľrýb, ktoré môžu reagovať na extrémne nízke ceny a taktiež môžu priniesť zmenu nálady aktualizácia druhej najväčšej kryptomeny – Etherea. Všetko však bude záležať na vývoji inflácie, vojny a celospoločenských tém.

Chcete nakupovať a obchodovať s kryptomenami či NFTs bezpečne na najväčšej burze na svete s minimálnymi poplatkami? Vyskúšajte Binance. Pozrite si aj porovnanie kryptomenových burzí a návod ako začať s kryptomenami, respektíve ako kúpiť Bitcoin a iné kryptomeny. Návod ako sa zaregistrovať na Binance nájdete tu.

Disclaimer: toto nie je investičné ani finančné poradenstvo, investovanie do kryptomien a NFTs so sebou nesie riziko straty, investujte opatrne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *