pondelok, 15 júla, 2024
KryptomenyKryptomeny a NFTNovinkyTechnológie

Týždeň v krypte: Stredoafrická republika zaviedla Bitcoin ako zákonné platidlo!

Týždeň v krypte je týždenný prehľad situácií na kryptomenovom trhu. Zhrnieme si čo najdôležitejšie sa udialo, aké sú aktuálne ceny a taktiež čo môžeme očakávať do budúceho týždňa. Jedná sa však hlavne o ekonomický pohľad a fundamentálne udalosti, nie technickú analýzu, grafy a trading. V minulom týždni trh stagnoval, no stala sa aj ďalšia prelomová udalosť, pričom Stredoafrická republika schválila Bitcoin ako zákonné platidlo.

NAKUPUJTE KRYPTOMENY ČI NFTs A OBCHODUJTE S NIMI BEZPEČNE NA NAJVÄČŠEJ BURZE NA SVETE – BINANCE

Týždenný prehľad na kryptomenovom trhu

Bitcoin začína pondelok 2.5.2022 na rozmedzí 38-39 tisíc dolárov. Jedná sa o dôležitý support, na ktorom sa BTC nachádza už niekoľko dní, respektíve týždňov. Od minulého týždňa sa teda jeho hodnota prakticky vôbec nezmenila a stagnuje. Ethereum štartuje nový týždeň na hodnote 2800 dolárov, čo je taktiež totožná hodnota spred týždňa a rovnaký scenár ako pri Bitcoine. Vrámci altcoinov je situácia o čosi menej priaznivá a väčšina významných kryptomien spadla. Najvýraznejší prepad zaznamenal Cronos od Crypto.com, Polkadot, Polygon, Solana či Cardano.

[ccpw id=”129″]

Stredoafrická republika prijala BTC ako zákonné platidlo, DogeCoin zaznamenal yoyo efekt

Napriek tomu, že trh stagnuje, v kryptomenovom svete sa dejú veci. Po Salvádore prijala Bitcoin ako zákonné platidlo už druhá krajina na svet a tou je Stredoafrická republika. Je známe, že Salvádor mnoho odborníkov kritizuje, no väčšina z nich sú veční skeptici, ktorí kryptomenám rozumejú len ťažko. Uvidíme teda ako sa bude do budúcna dariť obom krajinám. Elon Musk definitívne odkúpil sociálnu sieť Twitter a spolu s touto informáciou DogeCoin vyletel o viac ako 40%. Následne však hneď spadol a za posledných 7 dní už je v mínuse 7%. Zavedenie BTC ako zákonného platidla v Stredoafrickej republike s trhom taktiež veľmi nepohlo a trh ako spomíname vyššie zažíva silnú stagnáciu. V najbližších dňoch bude rozhodovať či Bitcoin udrží dôležitý support.

Chcete nakupovať a obchodovať s kryptomenami či NFTs bezpečne na najväčšej burze na svete s minimálnymi poplatkami? Vyskúšajte Binance. Pozrite si aj porovnanie kryptomenových burzí a návod ako začať s kryptomenami, respektíve ako kúpiť Bitcoin a iné kryptomeny. Návod ako sa zaregistrovať na Binance nájdete tu.

Disclaimer: toto nie je investičné ani finančné poradenstvo, investovanie do kryptomien a NFTs so sebou nesie riziko straty, investujte opatrne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *