Týždeň v krypte: Stredoafrická republika zaviedla Bitcoin ako zákonné platidlo!

Týždeň v krypte je týždenný prehľad situácií na kryptomenovom trhu. Zhrnieme si čo najdôležitejšie sa udialo, aké sú aktuálne ceny a taktiež čo môžeme očakávať do budúceho týždňa. Jedná sa však hlavne o ekonomický pohľad a fundamentálne udalosti, nie technickú analýzu, grafy a trading. V minulom týždni trh stagnoval, no stala sa aj ďalšia prelomová udalosť, pričom Stredoafrická republika schválila Bitcoin ako zákonné platidlo.

NAKUPUJTE KRYPTOMENY ČI NFTs A OBCHODUJTE S NIMI BEZPEČNE NA NAJVÄČŠEJ BURZE NA SVETE – BINANCE

Týždenný prehľad na kryptomenovom trhu

Bitcoin začína pondelok 2.5.2022 na rozmedzí 38-39 tisíc dolárov. Jedná sa o dôležitý support, na ktorom sa BTC nachádza už niekoľko dní, respektíve týždňov. Od minulého týždňa sa teda jeho hodnota prakticky vôbec nezmenila a stagnuje. Ethereum štartuje nový týždeň na hodnote 2800 dolárov, čo je taktiež totožná hodnota spred týždňa a rovnaký scenár ako pri Bitcoine. Vrámci altcoinov je situácia o čosi menej priaznivá a väčšina významných kryptomien spadla. Najvýraznejší prepad zaznamenal Cronos od Crypto.com, Polkadot, Polygon, Solana či Cardano.

Stredoafrická republika prijala BTC ako zákonné platidlo, DogeCoin zaznamenal yoyo efekt

Napriek tomu, že trh stagnuje, v kryptomenovom svete sa dejú veci. Po Salvádore prijala Bitcoin ako zákonné platidlo už druhá krajina na svet a tou je Stredoafrická republika. Je známe, že Salvádor mnoho odborníkov kritizuje, no väčšina z nich sú veční skeptici, ktorí kryptomenám rozumejú len ťažko. Uvidíme teda ako sa bude do budúcna dariť obom krajinám. Elon Musk definitívne odkúpil sociálnu sieť Twitter a spolu s touto informáciou DogeCoin vyletel o viac ako 40%. Následne však hneď spadol a za posledných 7 dní už je v mínuse 7%. Zavedenie BTC ako zákonného platidla v Stredoafrickej republike s trhom taktiež veľmi nepohlo a trh ako spomíname vyššie zažíva silnú stagnáciu. V najbližších dňoch bude rozhodovať či Bitcoin udrží dôležitý support.

Chcete nakupovať a obchodovať s kryptomenami či NFTs bezpečne na najväčšej burze na svete s minimálnymi poplatkami? Vyskúšajte Binance. Pozrite si aj porovnanie kryptomenových burzí a návod ako začať s kryptomenami, respektíve ako kúpiť Bitcoin a iné kryptomeny. Návod ako sa zaregistrovať na Binance nájdete tu.

Disclaimer: toto nie je investičné ani finančné poradenstvo, investovanie do kryptomien a NFTs so sebou nesie riziko straty, investujte opatrne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *