Najlepšie mobily do 200 eur – tieto smartfóny stoja za to!

Kúpa cenovo dostupného mobilu (smartfónu) už neznamená stratu všetkých najnovších funkcií a výkonu. Vlajkové telefóny sú drahšie ako kedykoľvek predtým, ale so zdokonaľovaním špičkových telefónov sa zlepšuje aj trh s tými lacnejšími. Dnes už je možné kúpiť si nový telefón pod 200€ a dostať smartfón schopný zvládnuť všetko, čo od neho potrebujete. My sme si pre vás pripravili výber TOP 3 najlepšie mobily do 200 eur a dnes sa na tento zoznam pozrieme bližšie. Na záver článku však máme pripravený aj bonus ako získať vlajkovú loď za zlomok pôvodnej ceny. Tieto mobily sú ideálne pre sociálne siete a toto je náš úprimný výber!

Motorola Moto G60

Jeho hlavnými prednosťami sú veľký 120Hz 6,8-palcový displej a 6000 mAh batéria. V skutočnosti to ale nieje všetko, čo má v rukáve. G60 ponúka celkom dobrý výkon, slušné fotoaparáty, blesk na selfie, čistý operačný systém Android a veľmi peknú cenovku. Kompletné balenie obsahuje samotnú G60, silikónový obal, nabíjačku Turbo Power 20w a nabíjací kábel USB Type-C, nástroj na vysunutie SIM karty a manuál. Obal je štandardne vybavený nárazníkmi pozdĺž obrazovky, ktoré ochránia zariadenie pred poškodením a poškriabaním. Vždy je príjemné, keď k smartfónu dostanete príslušenstvo priamo v krabici. V zozname najlepších mobilov do 200 eur ma zaslúžene svoje miesto.

Motorola Moto G60

Dizajn a materiály

Prvá vec, ktorá upúta pozornosť, keď vezmete Moto G60 do rúk, je hmotnosť a rozmery. S rozmermi 169,6 × 75,9 × 9,8 mm váži smartfón 225 g a pôsobí ako dosť ťažký a veľký. Koniec koncov, veľká batéria si vyžaduje obete. Napriek tomu je mobil vďaka pretiahnutému formátu (20,5:9) dobre vyvážený a pohodlný do ruky. Predný panel samozrejme zaberá displej: ten zaberá 85 % prednej časti. Rámiky okolo nie sú najmenšie a najviac vyniká horný okraj a „brada“. Ale vzhľadom na veľkosť obrazovky (6,8 palca) rámy nijako zvlášť nepriťahujú pozornosť. Otvor pre selfie kameru je v strede hore, pod úhľadnou mriežkou reproduktora a blesk je umiestnený bližšie k ľavému hornému rohu pod sklom.

Hoci je telo Moto G60 plastové, dizajn zadnej strany je veľmi podobný sklenenému panelu. Lesklá textúra s 3D efektom a sivo-oceľový podklad vytvárajú efekt polodrahokamu. Niet divu, že farba G60 sa nazýva Dynamic Grey. Je tu však aj vedľajší efekt a tým je magnet na zachytávanie odtlačkov prstov. V ľavom hornom rohu sa nachádza trojitý hlavný fotoaparát s bleskom, navyše zvýraznený tyrkysovou farbou. Trochu napravo od fotoaparátu je skener odtlačkov prstov, mierne zapustený do tela a nachádza sa na ňom logo značky. Úplne dolu je niekoľko technických informácií, ale kvôli zvláštnemu trojrozmernému dizajnu sú nápisy a piktogramy takmer neviditeľné, čo má podľa môjho názoru pozitívny vplyv na vzhľad mobilu.

Okraje zariadenia sú tiež plastové a lakované vo farbe telefónu, ale na rozdiel od zadnej strany je ich textúra jednoducho lesklá, bez skleneného efektu. Vďaka sivej farbe, kontrastnej jednotke fotoaparátu a absencii viditeľných označení vyzerá Moto G60 zaujímavo a harmonicky. Kvalita spracovania je vynikajúca. Materiály majú navyše vodoodpudivé vlastnosti, takže malé pokvapkanie vodou alebo dážď nerobia žiadny problém. To však neznamená úplnú ochranu pred vodou.

Rozloženie mobilu

Naľavo od obrazovky sa nachádza slot pre dvojicu SIM kariet alebo jednu SIM kartu a jednu microSD kartu. Na pravej strane je tlačidlo napájania s drážkovaným povrchom, tlačidlá hlasitosti a tlačidlo volania hlasového asistenta. Na nič iné toto tlačidlo použiť nemožno, ale asistenta je možné v nastaveniach vypnúť. Na vrchnej strane sa nachádza 3,5 mm audio jack a otvor pre mikrofón. Na spodnej strane je hlavný reproduktor, ďalší mikrofón a nabíjací port USB Type-C. Snímač odtlačkov prstov sa nachádza na zadnej strane, ako je bežné pre smartfóny strednej triedy od Motoroly.

Displej

Obrazovku Moto G60 predstavuje 6,8-palcový IPS displej s rozlíšením 2460×1080px a s hustotou pixelov 396 ppi a pomerom strán 20,5:9. Obnovovacia frekvencia 120 Hz a HDR10 slúžia ako príjemný šťavnatý bonus. K dispozícii sú tri režimy obnovovacej frekvencie: štandardný 60 Hz, 120 Hz, ako aj automatický režim, ktorý využíva AI na analýzu typu obsahu a úpravu optimálnej obnovovacej frekvencie obrazovky. Je to akási rovnováha medzi plynulým obrazom a rozumnou spotrebou nabíjania. Ale vzhľadom na veľkú kapacitu batérie môžete neustále používal 120 Hz bez problémov. Samozrejmosťou je možnosť prepnúť na tmavú tému, aplikovať automatický jas a tiež nastaviť jeden z dostupných režimov podania farieb (prirodzené farby, svetlé alebo sýte).

Jednou zo zaujímavostí je, že v Moto G60 si môžete vybrať alebo vytvoriť svoj vlastný štýl používateľského rozhrania a zobrazovania informácií na uzamknutej obrazovke. Displej G60 je vo všeobecnosti veľmi dobrý – reprodukcia farieb bez ohľadu na zvolený režim je príjemná, vďaka podpore 120 Hz je rozhranie jemné a pozorovacie uhly sú dosť slušné. Hodilo by sa len trochu viac jasu, pretože má horšiu viditeľnosť na slnku.

Hardvér a bezdrôtové pripojenie

Moto G60 poháňa 8-jadrový Snapdragon 732G, ktorý pozostáva z dvoch produktívnych jadier Cortex-A76 s maximálnym taktom 2,3 GHz, ako aj šiestich energeticky úsporných Cortex-A55 s frekvenciou 1,8 GHz. Grafiku podporuje procesor Adreno 618. Smartfón disponuje 6 GB RAM a 128 GB úložiskom s možnosťou rozšírenia o microSD až do 1 TB. K dispozícii je dvojpásmové Wi-Fi (2,4 + 5 GHz), Bluetooth 5.0, NFC, ako aj GPS, A-GPS, LTEPP, SUPL, GLONASS, Galileo.

Celkovo ide o svižný smartfón, ktorý si bez problémov poradí s každodennými úlohami a multitaskingom, ako aj s tými najťažšími hrami. Asphalt 9 alebo PUBG bežia pri vysokých grafických nastaveniach. Čo sa týka prehrievania, za 40 minút hry sa Moto G60 v oblasti hornej hrany a fotoaparátov ledva zohreje. Pri pravidelnom používaní nedochádza k žiadnemu prehrievaniu.

Operačný systém

Softvérovú časť Moto G60 predstavuje čistý Android 11 bez akejkoľvek nadstavby, no s typickými funkciami Motoroly. Pre pohodlie sa zhromažďujú na jednom mieste ktoré sa nazýva Moto. Pomocou tu prezentovaných nástrojov si môžete prispôsobiť zariadenie pre seba (tapety, štýly atď.), Ako aj rôzne zvláštne gestá. Napríklad rýchlo zapnite fotoaparát dvojitým otočením smartfónu v ruke alebo zapnite baterku dvoma „sekacími“ pohybmi. Nájdete tu aj tipy a vizuálne pokyny k hlavným funkciám smartfónu, zapnutie ekvalizéra, funkcie rozdelenia obrazovky a aktiváciu pozorného displeja ktorý nezhasne, keď sa naň používateľ pozerá.

Odomykanie

Spôsobov odomykania je niekoľko, získate skener tváre aj snímač odtlačkov prstov. Ovládanie tvárou funguje a odblokovanie smatfónu s jeho pomocou prebieha celkom rýchlo. V nastaveniach je možnosť zapnúť skener tváre pri zdvihnutí zariadenia, čo je veľmi pohodlné – nie je potrebné dodatočne aktivovať obrazovku. Odomykanie v tomto prípade trvá trochu dlhšie – smartfón najskôr spracuje údaje o zmene polohy a až potom zapne skener. Trvá to však doslova zlomok sekundy. V tme skener bohužiaľ nefunguje.

Snímač odtlačkov prstov, ktorý sa nachádza na zadnej strane smartfónu, je kapacitný, čiže jednoducho funguje. Keď vezmete G60 do ruky, tlačidlo napájania vám padne pod palec a skener máte priamo pod ukazovákom.

Kamery

Zadný fotoaparát pozostáva z troch šošoviek. Medzi nimi je 108 MP hlavný modul s clonou f/1,9, technológiou Ultra Pixel 9 v 1 (reálne rozlíšenie 12 MP) a schopnosťou natáčať videá v 4K pri 30 fps, 8 MP širokouhlý s clonou f/2,2 a zorným uhlom 118°, ako aj 2-megapixelovým makro fotoaparátom s clonou f/2,4 a minimálnou ohniskovou vzdialenosťou 2,5 cm.

Hlavný foťák vás milo prekvapí. Počas dňa sú fotky detailné, jasné a reprodukcia farieb je takmer prirodzená, pretože kontrast je jemný a prirodzený. Chcel by som podotknúť, že s rozostrením pozadia si fotoaparát poradí perfektne a dá sa zvoliť samotná intenzita rozostrenia. V noci samozrejme kvalita klesá, no s trpezlivosťou sa dajú spraviť celkom dobré zábery vďaka režimu nočného fotenia, ktorý zachytí viac svetla a ukáže viac detailov.

Selfie kameru zastupuje 32-megapixelový modul so svetelnou citlivosťou f/2.2, technológiou Quad Pixel (4 v 1, vo výsledku dostaneme snímky s rozlíšením 8 MP) a čo je dôležité, bleskom. Predný blesk je v smartfónoch vo všeobecnosti dosť neobvyklí, takže jeho prítomnosť v Motorole G60 je jednoznačným plusom. Najmä pre tých, ktorí robia selfie alebo videá na selfie kameru častejšie.

Zvuk

Moto G60 má len jeden reproduktor, ktorý je už tradične umiestnený na spodnej strane. Zvuk je celkom štandardný – hlasitosť je dostatočná a pri maximálnej hlasitosti má zvuk tiež dobrú kvalitu. Nie je to najlepší spôsob, ako si vychutnať hudbu, ale pre hry, YouTube, hands-free komunikáciu atď. je zvuk viac než dostatočný.

Životnosť batérie

Ako som už spomínal batéria v Moto G60 má kapacitu 6000 mAh čo je veľmi slušné. Nabíjanie samozrejme trvá dlho. Mobil však stačí nabíjať v priemere každé dva až tri dni. Našťastie ale Moto G60 podporuje rýchle nabíjanie TurboPower 20w a je kompatibilný s Qualcomm Quick Charge 4.

🏷POZRIEŤ SMARTFÓN MOTOROLA MOTO G60 NA ALZA.SK

✅️POZRIEŤ POROVNANIE CIEN A UŽÍVATEĽSKÉ SKÚSENOSTI NA MOTOROLA MOTO G60 NA HEUREKA.SK

Ilustračný obrázok

Poco M3 Pro 5G

Poco M3 Pro je lacný smartfón s trendovými dizajnovými prvkami a užitočným modulom NFC. Tento model je prezentovaný ako najlepšia možnosť z hľadiska pomeru cena/kvalita. Možnosti smartfónu sú pomerne skromné, rovnako ako jeho cena, no mobilných hráčov môže príjemne prekvapiť, a preto mu zaslúžene patrí miesto v zozname najlepšie mobily do 200 eur.

Poco M3 Pro 5G

Čo je v krabici?

Poco M3 Pro dostanete v štýlovej jasno žltej škatuľke. Vo vnútri sa okrem samotného smartfónu nachádza ochranná fólia nalepená na displeji, kábel a 22 W zdroj s USB Type-C, nástroj na vysunutie SIM, priehľadné silikónové puzdro, Poco nálepky, manuály a záruka.

Dizajn, materiály a kvalita spracovania

Pri Poco M3 Pro sa dizajnéri značky rozhodli ustúpiť od dizajnu Xiaomi alebo Redmi, a tak prišli s niečím vlastným, o čom dokonca informovali aj na zadnej strane pod fotoaparátom (Designed by Poco). Aj keď smartfón je stále podobný nedávnym inováciám od Redmi. A predsa sa ukázalo, že Poco M3 Pro je štýlový a elegantný, s vyčnievajúcim modulom hlavných kamier a čiernou oblasťou v blízkosti fotoaparátu s logom POCO.

Zadný kryt Poco M3 Pro je vyrobený z lesklého plastu, ktorý sa dosť špiní. Ak nenosíte ochranné obaly, pripravte sa na neustále čistenie zadnej strany alebo chodenie so špinavým telefónom. Na ľavej strane zariadenia je slot pre SIM karty a microSD kartu. Môžete si vybrať či budete mať dve SIM karty alebo len jednu a k nej microSD kartu. Na pravej strane sa nachádzajú tlačidlá na ovládanie hlasitosti a vypínač so zabudovaným rýchlym snímačom odtlačkov prstov. V hornej časti sa nachádza 3,5 mm jack a infračervený port. Na spodnej strane nájdeme USB-C port, mikrofón a reproduktor.

Predná strana je pokrytá ochranným sklom Corning Gorilla Glass 3. Z tejto strany vyzerá Poco M3 Pro ako väčšina moderných smartfónov. Tenké rámiky okolo displeja, širšia „brada“ a zárez prednej kamery v hornej časti obrazovky. Mobil pohodlne padne do ruky. Tento smartfón je tenký a veľmi ľahký (190g), najmä pri jeho kapacitu batérie. Neexistujú žiadne oficiálne informácie o vodeodolnosti smartfónu. Keď je to možné, snažte sa vyhnúť dažďu. Nemusí to dopadnúť dobre.

Ergonómia

Poco M3 Pro má rozmery 161,8×75,3×8,9 mm. Ako som už spomínal, je veľmi ľahký. Bočné tlačidlá a tlačidlo napájania so snímačom odtlačkov prstov sú dobre umiestnené a pohodlne sa používajú. Na dosiahnutie hornej časť obrazovky, aj keď máte dlhé prsty, musíte zmeniť úchop. Aj napriek lesklým plastom sa v ruke sa nešmýka čo je dobrá správa pre ľudí čo neradi používajú obaly.

Displej Poco M3 Pro

Poco M3 Pro dostal 6,5-palcový IPS-matrix displej s rozlíšením 2400×1080 pixelov (Full HD+), hustotou pixelov 405 ppi, rozložením 20:9, jasom 400 nitov a obnovovaciou frekvenciou 90 Hz. Pri používaní vonku obrazovke chýba jas. V nastaveniach si môžete zmeniť teplotu farieb, ale to nijako neovplyvní priemerný jas. Pri 60 alebo 90 Hz je displej smartfónu plynulý a rýchly, ale to je skôr zásluha nadstavby MIUI 12. Pri prepínaní frekvencie medzi 60 a 90 Hz ale nieje vidieť nejaký extra rozdiel. V nastaveniach si môžete nastaviť svetlú alebo tmavú tému, ako aj nastaviť automatické zapínanie podľa plánu. Nechýba ani režim čítania, výber veľkosti textu, správanie obrazovky v režime VR, nastavenie celej obrazovky v aplikáciách, automatické otáčanie atď.

Výkon Poco M3 Pro

Srdcom Poco M3 Pro je 8-jadrový procesor MediaTek Dimensity 700 s dvojicou jadier Cortex-A76 (frekvencia až 2,2 GHz) a šiestimi jadrami Cortex-A55 s frekvenciou až 2 GHz. MediaTek Dimensity 700 je celkom populárny. Je to produktívny, ale stále lacný čip s podporou 5G. V 15-minútovom záťažovom teste klesol výkon MediaTek Dimensity 700 maximálne o 12 %. V predvolenom nastavení všetky hry idú do vstavaného rozbočovača Game Turbo. Po spustení z neho smartfón pridelí hre maximálne množstvo energie, čím obetuje ostatné procesy. Smartfón je celkom dobrý na hranie hier. WoT Blitz bežne beží rýchlosťou 30+ fps pri vysokých grafických nastaveniach, Asphalt 9 sa tiež pohodlne hrá, rovnako ako Wild Rift a Call of Duty Mobile. Model má 4 alebo 6 GB LPDDR4x RAM a 64 GB alebo 128 GB vnútornej pamäte. Pamäť môžete rozšíriť microSD kartou, ale pripomínam, že model má hybridný slot, takže budete musieť obetovať druhú SIM kartu.

Fotoaparáty Poco M3 Pro

Poco M3 Pro má trojitý hlavný fotoaparát. Máme tu hlavný 48-megapixelový modul OmniVision OV48B (f/1,79), 2-megapixelový snímač hĺbky scény Hynix Hi259 (f/2,4) a makro modul GalaxyCore GC02M1 (f/2,4). Predná kamera je tu OmniVision OV8856 s rozlíšením 8 megapixelov. Hlavnou nevýhodou Poco M3 Pro je nedostatok ultraširokouhlého fotoaparátu. Na lacný model kamera fotí dobre, no mohlo by to byť aj lepšie. Fotoaparát naozaj nemá rád, keď sa niekto pohne, čo i len nepatrne. V takýchto prípadoch sú obrázky príliš rozmazané a zašumené. K dispozícii je samostatný 48 megapixelový režim, no fotografie v ňom sa od štandardných príliš nelíšia. Autofocus je v poriadku. Počas dňa sú obrázky detailné a krásne. Pri strednom svetle, napríklad keď sa zotmie, je kvalita fotografie oveľa horšia. Poco M3 Pro natáča videá v rozlíšení 1080p a 720p, ale vždy pri 30 fps. K dispozícii je režim spomaleného pohybu so 120 fps, je tu taktiež režim makro, ale iba v 720p.

Výdrž batérie Poco M3 Pro

Poco M3 Pro dostal 5000 mAh batériu. Nechýba podpora rýchleho nabíjania výkonom 18 W pričom pribalený zdroj vyprodukuje 22,5 W. Smartfón vydrží pri priemernej záťaži a s 90 Hz obrazovkou deň a pol. Takže jedno nabitie bude stačiť na celý deň. Ale ak znížite frekvenciu na 60 Hz a budete telefón používať menej, tak dva až tri dni vydrží.

Zvuk a komunikácia

Namiesto plnohodnotného stereo zvuku s dvomi reproduktormi je tento model vybavený iba jedným reproduktorom. Zvuk reproduktora je hlasný, no plochý a pri 60-70% hlasitosti tiež začína strácať na kvalite. Reproduktor bohužial neponúka vôbec žiadne basy. V nastaveniach sú zvukové efekty (Smart, Hudba, Hlas, Video), no pri ich prepínaní nedochádza k výrazným zmenám. V slúchadlách je zvuk vyvážený. Pre audiofilov je lepšie používať lepšie slúchadlá alebo počúvať hudbu cez prenosné audio zariadenia. Smartfónové moduly zastupuje dvojpásmové Wi-Fi, nový Bluetooth 5.1 a užitočné NFC. Nechýba ani GPS, AGPS, GLONASS, GALILEO, Beidou a Navic.

Firmvér a softvér

Poco M3 Pro beží na Androide 11, nad ktorým je nadstavba MIUI 12 (stabilná verzia 12.0.8) a vlastný launcher, ktorý sa dosť podobá čistému Androidu. Rozhranie je jednoduché a priamočiare, bez oneskorení.

🏷POZRIEŤ SMARTFÓNY POCO NA ALZA.SK

✅️POZRIEŤ POROVNANIE CIEN A UŽÍVATEĽSKÉ SKÚSENOSTI NA POCO M3 PRO NA HEUREKA.SK

Xiaomi Redmi Note 11

Napriek tomu, že stojí veľmi málo, tento telefón prichádza so slušnou výdržou batérie, vynikajúcou obrazovkou a pôsobivou kvalitou spracovania. Po používaní Redmi Note 11 si nebudete myslieť, že ste zaň zaplatili tak málo, a vaši priatelia vlastniaci vlajkovú loď by sa mohli čudovať, prečo presne oni zaplatili tak veľa. Redmi Note 11 teda v zozname najlepšie mobily do 200 eur jednoznačne musí byť!

Xiaomi Redmi Note 10

Obsah balenia

Obsah balenia Redmi Note 11 je celkom štedrý. Okrem smartfónu samotného v nej nájdeme 33 W nabíjačku, USB Type-C kábel s USB Type-A koncovkou, priehľadný obal, informácie o záruke, krátky manuál a nástroj na vyberanie SIM karty.

Dizajn Redmi Note 11

Ak sa pozrieme na Redmi Note 11 nevyzerá, že ide o lacný telefón ktorý stojí tak málo ako stojí. Je ľahký, ale dobre skonštruovaný. Matná plastová zadná časť je príjemná na dotyk, pôsobí prémiovejšie ako sme očakávali a dokonca aj vyčnievajúca zadná kamera je vkusne spracovaná. S hrúbkou iba 8,1 mm je tento model štíhlejší ako iné lacné telefóny. Možno je to len o niečo hrubšia “brada” pod displejom, ktorá prezrádza lacnejšiu cenovku tohto telefónu.

So 6,43-palcovým displejom sú celkové rozmery telefónu 159,9 mm x 73,9 mm x 8,1 mm a jeho hmotnosť je 179 gramov. To čo dostanete za túto cenu by ste určite nečakali. Je to úplná vodotesnosť a prachotesnosť s hodnotením IP53. Získate teda ochranu proti prachu a striekajúcej vode, ale nie viac, takže kúpať sa s ním neodporúčame. V hornej časti zariadenia sa nachádza 3,5 mm audio jack a v spodnej časti USB Type-C na nabíjanie telefónu alebo prenos dát do iného zariadenia. Tlačidlá hlasitosti a tlačidlo napájania sú na pravej strane a v tlačidle napájania je zabudovaný funkčný snímač odtlačkov prstov.

Displej Redmi Note 11

Xiaomi použilo 6,43-palcovú AMOLED obrazovkou s rozlíšením 1080 x 2400 pixelov, špičkovým jasom 1000 nitov a obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Displej je skvelý na všetko od prehliadania webu až po sledovanie filmov. Jediným rozptýlením je kamera v strede hornej časti obrazovky, ktorá ale väčšinou neprekáža. Ako sme už povedali, rámy sú pekné a tenké, pričom spodná “brada” je jediným skutočným znakom toho, že toto nie je obrazovka drahšieho smartfónu strednej triedy alebo dokonca vlajkovej lode.

Ak ide o nadstavenie obrazovky môžete si už štandardne vybrať zo svetlého alebo tmavého režimu a farebnú schému je možné nastaviť buď na živú (predvolenú), nasýtenú (takže farby sú vždy vylepšené), alebo štandardnú (prirodzenejší vzhľad). Je možné nastaviť aj teplotu farieb.

Fotoaparáty Redmi Note 11

Redmi Note 11 je dodávaný so štvoricou fotoaparátov na zadnej strane zložených z 50MP širokouhlého objektívu, 8MP ultraširokouhlého objektívu, 2MP makro objektívu a 2MP hĺbkového objektívu. Na prednej strane je jeden 13MP širokouhlý objektív, ktorý je dosť dobrý na priame selfie fotky a videohovory.

Zadná kamera je do určitej miery v poriadku čiže pri slušnom osvetlení väčšinu času získate zábery, ktoré sú pre sociálne siete viac než dosť dobré ale s horším osvetlením rapídne klesá aj kvalita fotiek. Fotoaparát sa začína spomaľovať v detailoch, pričom funkcie ako zaostrovanie a HDR nie sú také dobré ako na telefónoch strednej triedy alebo vlajkových lodiach čo sa dalo čakať.

Lacné telefóny za túto cenu sú len zriedka schopné robiť skvelé fotografie v noci a Redmi Note 11 pokračuje v tejto tradícii. Ak nie je k dispozícii žiadne alebo veľmi slabé osvetlenie, pravdepodobne nezískate fotografiu ktorú hľadáte a to ani so zapnutým nočným režimom.

Špecifikácie a výkon

Redmi Note 11 má špecifikácie zodpovedajúce jeho cene. V mobile sa nachádza procesor Qualcomm Snapdragon 680, 4 GB alebo 6 GB RAM a 64 GB alebo 128 GB interného úložiska. Odporúčame vám vybrať si 128 GB, hoci je tu aj slot na microSD kartu

Toto sú celkom základné špecifikácie pre moderný smartfón ale stačia na to aby smartfón normálne fungoval a nemal žiadne poruchy alebo oneskorené reakcie. Samozrejme prepínanie medzi obrazovkami a aplikáciami nebude také hladké ako vlajkovej lodi ale opäť platíte oveľa menej za hardvér čiže s tým treba rátať.

Telefón nepodporuje sieť 5G čo je škoda keďže táto technológia pripojenia novej generácie sa v súčasnosti objavuje na väčšine telefónov. Dokonca aj na tých lacnejších a keďže 5G je čoraz dostupnejšie (aspoň v mestských oblastiach) jehe absencia by vás mohla odradiť od Redmi Note 11. Na druhej strane by ste si mohli povedať, že so 4G žijeme posledných pár rokov úplne bez problémov. Pokiaľ ide o softvér, nad Androidom 11 máte nadstavbu MIUI 13 od Xiaomi.

Výdrž batérie na Redmi Note 11

Ak výkon na Redmi Note 11 nieje úplne špičkový, výdrž batérie je na tom trocha lepšie. Bez problémov by ste zvladli prežiť deň používania a večer by vám zostalo cca 30 až 40 % batérie. Kapacita batérie 5 000 mAh je pomerne štedrá a nabíjačku budete cez deň zháňať len vtedy, ak vykonávate náročné úlohy ako GPS navigácia a hranie hier. Redmi Note 11 nepodporuje bezdrôtové nabíjanie ale 33W káblové nabíjanie je však úplne v poriadku a úplné nabitie z nuly môžete dosiahnuť za niečo vyše hodiny.

🏷POZRIEŤ SMARTFÓN XIAOMI REDMI NOTE 11S NA ALZA.SK

✅️POZRIEŤ POROVNANIE CIEN A UŽÍVATEĽSKÉ SKÚSENOSTI NA XIAOMI REDMI NOTE 11 NA HEUREKA.SK

BONUS: Vlajková loď za nižšiu cenu?

Nezaujal ťa žiadny smartfón nižšej triedy? Stále je tu možnosť ako získať vlajkovú loď za zlomok pôvodnej ceny. Existujú firmy ktoré predávajú repasované smatfóny za dostupnejšiu cenu. Týmto starším modelom predlžujú životnosť a vám ponúkajú staršiu vlajkovú loď v super stave za skvelé peniaze. Dokonca na mobil dostanete aj ročnú záruku!

iPhone 7 len za 167 eur

iPhone 7 bol síce predstavený 7. Decembra 2016 ale stále dokáže verne slúžiť. Nedisponuje síce modernými vychytávkami nových smartfónov, ale stále má všetko čo bežný človek potrebuje. Ide predsa o bývalú vlajkovú loď od spoločnosti Apple, ktorá je vo svojej aktuálnej cenovej kategórií stále konkurencie schopná. A s váhou len 138g ide o naozaj kompaktné zariadenie.

Apple Iphone 7

Dizajn a materiály

iPhone 7 má známy a nestarnúci dizajn ktorý bol neskôr použitý aj pri iPhone 8, iPhone SE 2020 alebo novom iPhone SE 2022. Aj keď pri novších modeloch prešli na sklenenú zadnú časť kvoli bezdrôtovému nabíjaniu. Pôvodný iPhone 7 má ale zadnú časť z hliníku ktorý je príjemný na dotyk a vyzerá naozaj elegantne. Na zadnej strane sa taktiež nachádza fotoaparát, blesk, mikrofón, logo Apple a nápis “iPhone”. Na prednej strane sa nachádza nie moc veľký 4,7-palcový displej, predná kamera, reproduktor a Homebutton ktorý sa u Apple nachádza už len pri modeloch SE. Displej samozrejme nieje bezrámový ale ešte povodný rámový displej ako pri starších iPhonoch.

Displej

Iphone 7 je osadený malým ale kompaktým LED podsvieteným displejom o veľkosti 4,7-palca. DIsplej má rozlíšenie 1334 × 750 pixelov a jemnosťou pixelov 326 ppi. Displej používa IPS zobrazovaciu technológiu a taktiež 3D Touch. Tlačidlo HomeButton je pri Iphone 7 zabudované priamo v displeji ale je zapustené nižšie pre pocit reálneho tlačidla. Aj keď už tlačidlo nieje mechanické ale ide o dotykovú plochu stále máte pocit reálneho tlačidla vďaka voibračnej spätnej väzbe. Silu vibráci si dokonca môžete nadstaviť tak ako vám to vyhovuje. Jeho prínos môžete pocítit najmä pri vykonávaní dvojitého alebo trojitého stlačenia, ktoré je pohodlnejšie a z časti rýchlejšie v porovnaní so starým mechanickým tlačidlom.

Hardvér a bezdrôtové pripojenie

Mobil pracuje s čipom Apple A10 Fusion a 2GB RAM. To sa možno zdá byť málo ale vďaka optimalizácií systému dokáže mobil aj s týmto vybavením pracovať úplne plynulo a na bežné každodenné používanie uplne stačí. Iphone 7 sa predával s úložskom v troch variantách a to 32/128/256GB. 32GB je naozaj málo keď zoberieme do úvahy, že Iphone neponúka rozšírenie uložiska pomocou microSD karty. Úložisko si môžete rozšíriť zakúpením miesta na iCloud ale aj tak odporúčame kúpiť aspoň 128GB verziu. Iphone 7 tak ako sme u Apple už zvyknutý neponúka 3,5mm jack ale zato má stereo reproduktory čo nemajú ani niektoré moderné zariadenie v tejto cene.

Kamery

Na zadnej strane nás čaká 12 Mpix druhá generácia Sony Exmor RS s clonou ƒ/1,8 a 5x digitálnym zoomom. Môžeme tiež vytvoriť 63 MPix panorámu, natočiť 4K video pri 30fps, 1080p pri 30/60fps a spomalené video 1080p pri 120fps, 720p pri 240fps. Pre lepšie fotky v tme tu máme 4x LED true tone blesk. Iphone fotí veľmi pekné fotky za túto cenu a dokonca vie spraviť obstojné záberi aj pri menšom svetle vďaka nízkej clone. Na prednej strane máme 7 Mpix kameru s clonou ƒ/2,2 ktorá dokáže natáčať 1080p HD video a má aj funkciu auto-HDR. Idealna kamera na FaceTime hovory alebo selfies.

Batéria

V iPhone nájdeme batériu s kapacitou 1960 mAh čo nieje nič extra ale pro bežnom používaní by to malo vystačiť na cela deň. Ak ale bufete chcieť hrať hry ale pozerať filmy bude lepšie si zobrať aj nabíjačku alebo extrenú nabíjačku ktorá vám dodá energiu.

🏷POZRIEŤ REPASOVANÉ IPHONY NA BIGON.SK

Viacej sa o repasovaných iPhonoch môžete dočítať tu.

Toto bol náš výber TOP 3 najlepšie mobily do 200 eur + BONUS iPhone 7. Pri kúpe nového smartfónu teda nemusíte utratiť tisíce a dnes už viete dostať skutočne prémiové parametre a funkcie aj za ľudovú cenu. Ak však stále nemáte jasno, určite si pozrite aj náš návod ako si vybrať nový mobil. Pokiaľ chcete do mobilu investovať viacej, odporúčame pozrieť aj výber najlepších mobilov do 300 eur.

6 thoughts on “Najlepšie mobily do 200 eur – tieto smartfóny stoja za to!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *