Vyskúšajte nekonečné dáta bez viazanosti:
štvrtok, 23 mája, 2024
InvestícieKryptomenyKryptomeny a NFTNovinkyTechnológie

Týždeň v krypte: Ethereum 2.0 sa blíži! Čo prinesie veľký update?

Týždeň v krypte je týždenný prehľad situácií na kryptomenovom trhu. Zhrnieme si čo najdôležitejšie sa udialo, aké sú aktuálne ceny a taktiež čo môžeme očakávať do budúceho týždňa. Jedná sa však hlavne o ekonomický pohľad a fundamentálne udalosti, nie technickú analýzu, grafy a trading. Ceny sa stále po boku akcií a iných aktív trápia a svet očakáva ďalšiu recesiu, no Ethereum možno čaká bullish trend. Čo prinesie Ethereum 2.0?

💰NAKUPUJTE KRYPTOMENY ČI NFTs A OBCHODUJTE S NIMI BEZPEČNE NA NAJVÄČŠEJ BURZE NA SVETE – BINANCE

Týždenný prehľad na kryptomenovom trhu

Bitcoin začína pondelok 30.5.2022 na hranici 30 tisíc USD, čo je na sedem dňovom grafe +1,22%. Naopak Ethereum otvára nový týždeň pod hranicou 2000 dolárov, čo znamená až -6%. Reálne sa však obe najväčšie kryptomeny už niekoľko týždňov trápia na rovnakých číslach a tieto malé výkyvy v podstate nič neznamenajú. Kryptomeny sa tak po boku akcií a iných aktív naďalej topia, zatiaľ čo sa USA a celý svet pripravuje na ďalšiu recesiu a takmer všetky centrálne banky sveta zvyšujú základné úrokové sadzby. Výraznejší prepad zaznamenal ApeCoin, Solana či Avalanche. “Výraznejšie” polepšenie zaznamenalo napríklad TRX, ktoré však aj tak nepresiahlo ani 5%, preto tie úvodzovky.

[ccpw id=”129″]

Čo nám prinesie Ethereum 2.0?

Najdôležitejšou zmenou je prechod na Proof of Stake. Táto novinka môžu zmeniť celý kryptomenový trh. Proof of Stake je v skratke princíp, pri ktorom sa používajú mince, ktoré už sú v obehu, na overovanie transakcií, pričom sa do obehu uvoľňujú ďalšie mince. Tento prechod prinesie 3 veľmi očakávané funkcie/vylepšenia. Prvá je bezpochyby menšia záťaž na životné prostredie, vďaka čomu bude celý kryptomenový (a pri Ethereu aj NFT) svet vnímaný verejnosťou svetlejšie. Druhá vec súvisí s prvou a to je zvýšenie rýchlosti celej siete a samozrejme nižšie gas fees, ktoré tak nedočkavo očakávame. No a v neposlednej rade to bude znamenať možnosť zabezpečiť si pasívny príjem Etherea. Podľa Vitalika Buterina bude Ethereum 2.0 ready už koncom augusta 2022, čiže už o necelé 3 mesiace!

Chcete nakupovať a obchodovať s kryptomenami či NFTs bezpečne na najväčšej burze na svete s minimálnymi poplatkami? Vyskúšajte Binance. Pozrite si aj porovnanie kryptomenových burzí a návod ako začať s kryptomenami, respektíve ako kúpiť Bitcoin a iné kryptomeny. Návod ako sa zaregistrovať na Binance nájdete tu.

Disclaimer: toto nie je investičné ani finančné poradenstvo, investovanie do kryptomien a NFTs so sebou nesie riziko straty, investujte opatrne.

2 thoughts on “Týždeň v krypte: Ethereum 2.0 sa blíži! Čo prinesie veľký update?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *