pondelok, 15 júla, 2024
Ako začaťInvestícieKryptomenyKryptomeny a NFTNovinkyTechnológie

Ako si vybudovať pasívny príjem kryptomien? Staknite si vaše portfólio!

Ak práve čítate tento článok, zrejme už patríte medzi majiteľov kryptomien a vlastníte určité portfólio. V prípade že to tak nie je a patríte medzi nováčikov vo svete krypta, odporúčame pozrieť ako investovať do Bitcoinu a iných kryptomien, prípadne porovnanie krypto burzí. Ak však už svoje portfólio máte, ukážeme vám skvelý spôsob ako si vybudovať pasívny príjem a vaše kryptomeny zhodnocovať.

Ak vlastníte portfólio kryptomien, s ktorým nehýbete a plánujete ho hodlovať, v tom prípade je tento spôsob ako stvorený priamo pre vás. Hodlovanie majetku v kryptomenách je skvelý spôsob ako poraziť infláciu, no ešte lepší spôsob je, ak vám vaše coiny nestoja v peňaženke bez pohybu len tak, ale robia zopár percent ročne, ktoré sú v podstate bez rizika. Ako na to? Riešenie je technológia Proof of Stake.

VYBUDOVAŤ SI PASÍVNY PRÍJEM STAKNUTÍM PORTFÓLIA NA BURZE BINANCE

Čo je to Proof of Stake a ako vďaka nemu zarábať

Technológia, alebo systém Proof of Stake je proces, pri ktorom sa už existujúce coiny využívajú na overovanie transakcií, pričom sa generujú nové coiny podobne ako pri ťažbe (Proof of Work) kryptomien. Aby tento proces mohol byť vykonávaný, je nutné kryptomeny tzv. ,,staknúť”. To znamená, že s nimi nebudete môcť manipulovať – posielať ich, predávať či s nimi inak hýbať. Aby ste dostali plný garantovaný úrok, je potrebné mať coiny staknuté po dobu celého roku. Vybrať sa však dajú už po 30 dňoch, avšak v tom prípade dostanete iba alikvotnú časť. Avšak v prípade, že plánujete vaše portfólio iba HODLovať a netradujete, je to ideálny spôsob na zhodnocovanie, keďže nenesiete žiadne riziko a jediná ,,obeta” je vaše coiny rok nepoužívať. Každá kryptomena, ktorá PoS podporuje má vopred garantovaný úrok.

VYBUDOVAŤ SI PASÍVNY PRÍJEM STAKNUTÍM PORTFÓLIA NA BURZE COINBASE – ZÍSKAJTE 8,8€ V BITCOINE ZA REGISTRÁCIU!

Kde staknúť svoje portfólio?

Existuje viacero služieb, kde si môžete staknúť rôzne kryptomeny. My odporúčame overené krypto burzy Binance a Coinbase, kde môžete kryptomeny nakúpiť a rovno sa zapojiť do stakovania. Navyše, Binance ponúka aj ďalšia sporiace riešenia, pri ktorých máte garantovaný alebo flexibilný úrok. Coinbase zase momentálne ponúka za registráciu až 8,8€ v Bitcoine úplne zdarma!

Chcete nakupovať a obchodovať s kryptomenami či NFTs bezpečne na najväčšej burze na svete s minimálnymi poplatkami a navyše si vybudovať pasívny príjem vďaka stakingu? Vyskúšajte Binance. Pozrite si aj porovnanie kryptomenových burzí a návod ako začať s kryptomenami, respektíve ako kúpiť Bitcoin a iné kryptomeny.

Disclaimer: toto nie je investičné ani finančné poradenstvo, investovanie do kryptomien a NFTs so sebou nesie riziko straty, investujte opatrne.