Vyskúšajte nekonečné dáta bez viazanosti:
štvrtok, 23 mája, 2024
Ako začaťInvestícieKryptomenyKryptomeny a NFTNovinkyTechnológie

Ako investovať do kryptomien takmer bez rizika?

Spôsobov ako sa dostať ku kryptomenám, investovať do nich, alebo na nich začať zarábať fiat peniaze je dnes už obrovské množstvo. Získať však všetky potrebné informácie, overiť si zdroje a uistiť sa, že sa nejedná o žiadny scam môže byť naozaj náročné. Práve preto si spolu zhrnieme všetky základné typy investovania do kryptomien a na konci článku si ukážeme ako najjednoduchšie investovať do Bitcoinu s čo najmenším rizikom straty či podvodu.

Ťaženie kryptomien

Základom Bitcoinu a väčšiny kryptomien je generovanie coinov pomocou ťaženia. Jedná sa o proces, pri ktorom sa na Vašom zariadení spracovávajú naprogramované matematické operácie a kryptografické algoritmy, počas ktorých sa do obehu uvolňujú vyťažené mince a vy ste za dokončený blok operácií odmenení určitou časťou týchto mincí. Ťaženie je však technicky a energeticky extrémne náročné, a preto sa častokrát z finančného hľadiska neoplatí a za komponenty a minutú energiu zaplatíte viacej ako dokážete zarobiť.

Pool a Cloud ťaženie

Alternatívami k normálnemu ťaženiu môžu byť Pool mining a Cloud mining. Pri Pool miningu potrebujete taktiež výkonné zariadenie, ale nebudete ťažiť sami. Pridávate sa ku spoločnému ťaženiu, pri ktorom sa sčítava spoločný výkon všetkých zariadení a následné vyťažené coiny sú rozdelované podľa výkonu, ktorým ste ku ťaženiu prispeli. Pri Cloud miningu nepotrebujete výkonné zariadenie. Ide o službu, ktorú si môžete zaplatiť u rôznych ťažiarskych farmách, ktoré budú ťažiť za vás a vy dostanete podiel na zisku. Stávate sa teda v podstate investorom, ktorý investuje do ťažiarne a následne dostane svoj podiel.

💰PRIDAJTE SA K POOL ŤAŽENIU NA BURZE BINANCE A PASÍVNE ZARÁBAJTE KRYPTOMENY

Nákup na burze či v krypto bankomate a HODLovanie

V prípade že sa nechcete venovať ťaženiu ani investovať do ťažiarní, najjednoduchší postup je kúpiť si kryptomeny cez internet na burze, alebo v krypto bankomate. Najznámejšie kryptomenové burzy, na ktorých si môžete kúpiť Bitcoin, Ethereum a iné altcoiny sú Coinbase, Binance a Crypto.com. Po registrácií a overení vašej totožnosti si na nich môžete kúpiť kryptomeny za fiat peniaze (eurá, doláre, koruny…) priamo cez platobné brány pomocou karty. Následne si môžete ponechať kryptomeny vo vašom účte, alebo si ich preposlať na peňaženku, kde si ich môžete odložiť. Môžete ich taktiež swapovať (vymieňať) za iné kryptomeny, predať naspäť za fiat peniaze, robiť prevody, alebo ich staknúť a zabezpečiť si pasívny príjem. Nákup cez krypto / bitcoin bankomat funguje azda ešte jednoduchšie. Potrebujete len vytvorenú peňaženku (napríklad MetaMask), ktorú naskenujete do bankomatu, vložíte hotovosť a pod aktuálnym kurzom si prevediete danú sumu vloženú v hotovosti na požadované kryptomeny, ktoré prídu na naskenovanú peňaženku.

Kúpené kryptomeny môžete ponechať odložené na peňaženke až pokým nestúpne ich kurz. Tento postup, kedy netradujete, neswapujete a kryptomeny len prikupujete a čakáte sa nazýva HODL. Zlaté pravidlo hodlerov je nesledovať nonstop cenu, pri prepade nepredávať, ale naopak dokupovať a hodnotu portfólia skontrolovať o 10 rokov.

💰NAKUPUJTE KRYPTOMENY, NFTs či INVESTUJTE DO METAVERSE BEZPEČNE S BURZOU BINANCE

Faucet

Zaujímavý spôsob, pri ktorom sa dajú získať kryptomeny úplne zdarma je tzv. faucet. Je to spôsob, pri ktorom rôzne komunity, aplikácie či web stránky rozdávajú určitý počet coinov za plnenie určitých úloh. Jedná sa však o spôsob, pri ktorom sa dá získať väčšinou len veľmi malé množstvo coinov.

Tradovanie kryptomien

Ak pre vás nie je ťaženie ani hodlovanie a máte radi adrenalín, zarábať na kryptomenách môžete aj formou tradovania na spotových trhoch, futures, alebo formou CFD. Väčšina známych burzí vrátane Coinbase a Binance ponúka aj live obchodovanie menových párov kryptomien.

💰SPOTOVÉ A FUTURES OBCHODOVANIE KRYPTOMIEN NA OVERENEJ A SPOĽAHLIVEJ BURZE BINANCE

Investovanie do Bitcoinu a kryptomien takmer bez rizika – najlepší spôsob?

Všetky vyššie spomenuté spôsoby ako investovať do Bitcoinu a kryptomien sú tzv. na vlastnú päsť. Avšak v prípade, že nemáte techniku na ťaženie, nechcete riskovať kúpu a zabezpečenie vlastnej peňaženky a nie ste ani trader, existuje aj bezpečný spôsob, pri ktorom sa nemusíte o nič starať. Tým spôsobom sú investičné fondy, alebo spoločnosti, ktoré sa budú starať o vaše portfólio. Jednou z takýchto spoločností je aj Slovenské Fumbi, ktoré si získalo celosvetový rešpekt a ponúka unikátny algoritmus, vďaka ktorému bude automaticky spravovať vaše portfólio a minimalizovať stratu. Stačí sa zaregistrovať, spraviť prvotnú investíciu už od 50€ a máte hotovo. Nemusíte mať strach, že o vaše kryptomeny pod útokmi hackerov prídete, nemusíte nonstop sledovať grafy a takisto nemusíte ani vykonávať žiadne ďalšie kroky. S Fumbi môže do kryptomien investovať bezpečne, jednoducho a bez námahy aj úplný laik. Táto spoločnosť za vaše peniaze nakúpi široké portfólio popredných kryptomien a podľa jedinečného algoritmu ich medzi sebou swapuje tak, aby ste zarábali pri celkovom raste trhu a pri poklese trhu minimalizovali stratu. Za tieto služby si berie malé percento v podobe poplatkov, ktoré sú vždy transparentné. Ak sa však zaregistrujete do Fumbi cez tento odkaz, znížite si poplatky až o 7%! To však nie je všetko, navyše dostanete teraz úplne zdarma balíček až 26 kryptomien! Vo svojom profile budete vždy prehľadne vidieť koľko ste investovali, akú momentálnu hodnotu má vaše portfólio a koľko ste zaplatili na poplatkoch. Svoje peniaze môžete kedykoľvek vybrať a dorazia vám priamo na účet už o pár hodín/dní. Viacej vám prezradí aj recenzia na Fumbi.

💰INVESTOVAŤ DO BITCOINU A KRYPTOMIEN BEZPEČNE A JEDNODUCHO S FUMBI
BONUS: TERAZ KU REGISTRÁCIÍ NIŽŠIE POPLATKY AŽ O 7% A BALÍČEK 26 KRYPTOMIEN ÚPLNE ZDARMA!

Chcete nakupovať a obchodovať s kryptomenami či NFTs bezpečne na najväčšej burze na svete s minimálnymi poplatkami? Vyskúšajte Binance. Pozrite si aj porovnanie kryptomenových burzí a návod ako začať s kryptomenami, respektíve ako kúpiť Bitcoin a iné kryptomeny.

Disclaimer: toto nie je investičné ani finančné poradenstvo, investovanie do kryptomien a NFTs so sebou nesie riziko straty, investujte opatrne.

20 thoughts on “Ako investovať do kryptomien takmer bez rizika?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *