piatok, 14 júna, 2024
NovinkySmart homeTechnológie

Rodina Tapo od TP-Link – kompletný smart home systém pre vašu domácnosť

Inteligentné domácnosti sú vďaka svojmu potenciálu v šetrení energie a zefektívneniu celej prevádzky čoraz populárnejšie a TP-Link sa pridal ku konkurencii s rodinou inteligentných zariadení Tapo. Táto rodina ponúka kompletný systém pre automatizáciu domácnosti, od inteligentných svetiel a zásuviek až po bezpečnostné senzory, a to všetko vo vynikajúcom pomere ceny a výkonu. Oplatí sa investovať do Tapo smart home produktov od TP-Link?

TP-Link Múdra žiarovka Tapo L630 GU10, 3,7W, 230V, cez IP, stmievateľná, 2200K až 6500K Je možné kúpiť v slovenských e-shopoch za cenu od € do (Zdroj: Heureka.sk) Porovnať ceny >>

Inteligentné žiarovky a stmievače svetla

Inteligentné žiarovky a stmievače svetla sú veľmi užitočné produkty v rámci smart home ekosystému, ktoré umožňujú plnú kontrolu nad osvetlením v celej domácnosti. Inteligentné žiarovky sú žiarovky ako každé iné, avšak na rozdiel od obyčajných žiaroviek sú vybavené technológiou, ktorá umožňuje ovládanie ich jasu a farebnosti prostredníctvom aplikácie alebo hlasových príkazov z chytrého zariadenia. Pomocou stmievačov svetla môžete ovládať viacero osvetlení jedným klikom na diaľku a efektívne tak manipulovať so svetlom v celej domácnosti napríklad počas dovolenky, aby ste simulovali prítomnosť v dome. Okrem praktických výhod majú tieto zariadenia taktiež zdravotné benefity, keďže sa pomcou aplikácia dajú svetlá nastaviť na režim adaptívneho svetla, počas ktorého sa bude vaše osvetlenie správať napríklad ako Slnko a jeho jas a teplota bude podporovať váš cirkadiánny rytmus a kvalitný spánok.

Žiarovky Tapo L610 a Tapo L630

Kategóriu inteligentné žiarovky zastupujú v smart home rodine TP-Link žiarovky Tapo L610 a Tapo L630. Tieto inteligentné žiarovky sú navrhnuté tak, aby boli dokonale jednoduchým a pritom inovatívnym domácim zlepšovákom pre vás a vašu rodinu. Sú kompatibilné so systémami Amazon Alexa a Google Home Assistant, čo uľahčuje riadenie osvetlenia bez toho, aby bol potrebný fyzický dotyk – na ovládanie osvetlenia stačí len hlas, alebo aplikácia vo vašom smartfóne.

Tapo L610 je stmievateľná žiarovka s bielou farbou v rozmedzí 2700 až 6500K, čo umožňuje efektívne prepínať medzi studenou a teplou bielou podľa potreby. Takisto je možné aj automatické adaptívne nastavenie jasu a teploty podľa cirkadiánneho režimu.

Tapo L630 je zase naopak skvelá RGB žiarovka, ktorá umožňuje vybrať si až zo 16 miliónov rôznych farieb. Okrem toho zobrazuje bielu na stupnici od 2200 až 6500K.

✅️POZRIEŤ RECENZIE A POROVNANIA CIEN NA TAPO L630 NA HEUREKA.SK

Obe žiarovky sú plne ovládataeľné cez intuitívnu aplikáciu, alebo pomocou hlasových asistentov. Okrem skvelých funkcií určite oceníte nízku spotrebu, ktorá sa priaznivo odzrkadlí na vašom rodinnom rozpočte. Na tieto smart žiarovky sme sa pozreli aj bližšie v recenzii.

Všetky svetlá jedným klikom vďaka stmievaču Tapo S200D

Inteligentné stmievače svetla zastupuje Tapo S200D. Tento chytrý stmievač v krásnom elegantnom prevedení spája všetky svetlá v domácnosti do jednej aplikácie a môžete ich ovládať pomocou smartfónu, alebo hlasového asistenta na diaľku odkiaľovek potrebujete. Ponúka nastavenie prispôsobených akcií formou “keď … tak …”, môžete ním ovládať aj inú chytrú elektroniku a v nesposlednom rade vám môžete zachrániť život funkcia alarm, ktorá môžete zalarmovať členov rodiny v iných miestnostiach ak sa vám niečo stane. Na tento produkt sme sa pozreli bližšie aj v špeciálnej recenzii.

Tapo S200D
Tapo S200D

✅️POZRIEŤ RECENZIE A POROVNANIA CIEN NA TAPO S200D NA HEUREKA.SK

Inteligentné zásuvky pre kontrolu spotreby

Inteligentné zásuvky sú neoddeliteľnou súčasťou smart home. Tieto zariadenia sa pripájajú k elektrickej zásuvke a umožňujú vám ovládať a monitorovať spotrebu energie v domácnosti prostredníctvom aplikácie alebo hlasového ovládania. Tieto zariadenia môžu tiež automaticky vypínať a zapínať elektrické spotrebiče v závislosti od vašich preferencií a nastavení, čím môžu pomôcť znížiť vaše účty za energiu a chrániť životné prostredie.

Mini zásuvka s veľkým potenciálom Tapo P115

Tapo P115 je ideálny vstup do smart home ekosystému. Táto mini zásuvka stojí doslova “pár korún”, no môže vám ušetriť tisíce. Nepotrebujete k nej žiadne ďalšie zariadenia a zložité nastavovanie. Funguje rovnako ako redukcie na dovolenkách – zasuniete ju do klasickej siete alebo predlžovačky a následnej do nej zapájate zariadenia. Inteligentná zásuvka sa pripojí ku smartfónu a následne môžete prístup elektrického prúdu ovládať pomocou aplikácie alebo hlasových asistentov. Okrem zapínania a vypínánania prúdu vám Tapo P115 umožní ovládanie aj na diaľku, nastavovanie rozvrhov, časovača a v neposlednom rade kontrolu spotreby.

Tapo P115
Tapo P115

🏷POZRIEŤ SMART ZÁSUVKU TAPO P115 NA PGS.SK

✅️POZRIEŤ RECENZIE A POROVNANIA CIEN NA TAPO P115 NA HEUREKA.SK

Inteligentné senzory na monitorovanie bezpečnosti

Inteligentné kontaktné senzory sú senzory, ktoré sa pripájajú k dverám alebo oknám a monitorujú ich otváranie a zatváranie. Tieto senzory sa postarajú o bezpečnosť vašej inteligentnej domácnosti a môžu byť integrované s inými zariadeniami, ako sú napríklad kamery, alarmy a termostaty. Keď senzor zaznamená neznáme otvorenie dverí alebo okna, môže poslať upozornenie na váš mobilný telefón alebo do vašej inteligentnej hlasovej asistentky. Senzory tiež môžu byť použité na automatické vypínanie a zapínanie svetiel alebo iných spotrebičov v domácnosti v závislosti od stavu dverí, okien či pohybu. Tieto senzory poskytujú vysokú úroveň bezpečnosti a pohodlia pre domácnosť a tiež umožňujú lepšie sledovanie spotreby energie napríklad ak sa zabudnú zavrieť dvere na chladničke a tá zbytočne svieti a plýtva chladom.

Tapo T110 je skvelým strážcom inteligentného domova

O bezpečnosť vášho smart home sa postará inteligentný senzor TP-Link Tapo T110. Pre zvýšenú mieru bezpečnosti ho môžete umiestniť napríklad na dvere či okná a pri neočakávanom otvorení vám okamžite zašle upozornenie do vášho smartfónu. Okrem bezpečnosti má však taktiež mnoho iných využití. Môžete ho pripevniť na schránku a vždy keď vám príde pošta, dostanete upozornenie a už nikdy nezmeškáte žiadne dôležité zásielky. Pomôcť môže taktiež v šetrení energií a to napríklad pripevnením na chladničku, ktorá tak už nikdy nezostane nedopatrením otvorená. Senzor Tapo T110 skvelo komunikuje s celým smart home ekosystémom od TP-Link a môžete s ním spárovať napríklad vchodové svetlá, ktoré sa rozvietia vždy keď otvoríte vstupnú bránu vášho domova.

Tapo T110
Tapo T110

🏷POZRIEŤ SMART SENZOR TAPO T110 NA PGS.SK

✅️POZRIEŤ RECENZIE A POROVNANIA CIEN NA TAPO T110 NA HEUREKA.SK

Všetko pod palcom vďaka Tapo Smart Hub

Celú TP-Link smart home rodinu zastrešuje Smart Hub s názvom Tapo H100. Smart Hub slúži na to, aby všetko inteligentné spotrebiče a zariadenia spároval do jednej bezdrôtovej siete, ktorá nezaťažuje váš internet, pretože využíva bezdrôtový protokol s nízkym výkonom. Tapo ekosystém umožňuje využívať až 64 chytrých spotrebičov pod jedným Smart Hubom. O tom, že je to skutočná hlava rodiny svedčí aj to, že si ho môžete nainštalovať priamo nad dvere a využívať ho ako domovskú zvonček, alebo alarm.

Tapo H100
Tapo H100

🏷POZRIEŤ SMART HUB TAPO H100 NA NA PGS.SK

✅️POZRIEŤ RECENZIE A POROVNANIA CIEN NA TAPO H100 NA HEUREKA.SK

2 thoughts on “Rodina Tapo od TP-Link – kompletný smart home systém pre vašu domácnosť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *