piatok, 14 júna, 2024
NovinkySmart homeTechnológie

Ako na šetrenie energie v domácnosti?

V dnešnej nevyspytateľnej dobe si človek nemôže byť ničím istý, a to hlavne po finančnej stránke. Každý sa snaží šetriť kde sa len dá. Ako ale ušetriť efektívne napríklad na spotrebe elektrickej energie a zároveň neprísť o svoj komfort? Keďže dnešné domácnosti spotrebujú množstvo elektrickej energie, ktorej cena stále stúpa, je dôležité sa zamerať na šetrenie v tomto smere. Spôsobov je veľa, ale svietiť si sviečkami medzi ne nepatrí. Cieľ je znížiť náklady čo najviac a zároveň sa obmedzovať čo najmenej. Ako teda efektívne na šetrenie energie v domácnosti?

Jednoduché návyky, ktoré sú zdarma a začať s nimi môžete už dnes

Typov ako začat efektívne šetriť existuje mnoho a začať možete hneď. Šetriť sa dá napríklad aj pri praní. Moderné práčky majú napríklad funkciu eko prania, ktorá je šetrnejšia. Ak to ale vaša práčka nedokáže, viete si pomôcť aj manuálne. Základom je, aby počas prania nebola práčka preplnená, ale ani nebola poloprázna. Pri väčšine oblečenia úplne postačuje teplota okolo 30 – 40 °C. Ďalej napríklad chladnička, ktorú každý z nás otvára len tak, aby sa pozrel či tam niečo nepribudlo. Týmto ale z chladničky unikne chladný vzduch a dostane sa do nej teplý, ktorý treba ochladiť, čo znamená väčšiu spotreba elektrickej energie. Pri svietení by ste mali čo najviac využívať denne svetlo kým sa dá a hlavne nesvietiť zbytočne v miestnostiach, v ktorých nikto nieje. Pre ušetrenie energie toho môžete spraviť mnoho. Existujú, ale aj inteligentné riešenia, ako ušetriť náklady za elektriku vo vašej domácnosti, a to úplne pohodlne.

šetrenie energie
Šetrite energiu efektívne!

Šetrite energiu vďaka smart zásuvkám

Jedným zo skvelých riešení sú inteligentné zásuvky, ktoré vám dokážu ušetriť energiu tým, že vám budú merať aktuálnu spotrebu energie, vďaka čomu viete, ktorý spotrebič vám koľko míňa a viete zásuvku v prípade nevyužívania spotrebiča vypnúť a ušetriť tak zbytočne spotrebovanú elektrickú energiu. Viacej sa o smart zásuvkách môžete dočítať tu.

🏷POZRITE SI PONUKU INTELIGENTNÝCH ZÁSUVIEK NA ALZA.SK

✅️POZRITE SI RECENZIE A POROVNANIE CIEN INTELIGENTNÝCH ZÁSUVIEK NA HEUREKA.SK

Šetrite energiu vďaka smart žiarovkám

Veľmi dobrým riešením sú aj inteligentné led žiarovky. Technológia LED je veľmi úsporná a takéto žiarovky dokážu mať silnejšiu svietivosť a dokonca aj dlhšiu životnosť oproti bežným žiarovkám. Smart žiarovky mimo iné dokážu aj zaznamenávať spotrebu energie a dokážete ich vypnúť aj cez mobil, prípadne nastaviť automatické vypnutie. Ako bonus môžu mnohé z nich oživiť váš domov vďaka farebným efektom alebo synchonizáciou s hudbou! Pripravili sme si pre vás aj zoznam najlepších 3 smart LED žiaroviek.

🏷POZRITE SI PONUKU INTELIGENTNÝCH ŽIAROVIEK NA ALZA.SK

✅️POZRITE SI RECENZIE A POROVNANIE CIEN INTELIGENTNÝCH ŽIAROVIEK NA HEUREKA.SK

Veľkú úsporu energie možno dosiahnuť aj novými úspornejšími spotrebičmi. Staré spotrebiče sú často zastaralé a ich spotreba energie je často niekoľko násobne väčšia než u nových úsporných modelov, kde sa pri vývoji dbalo aj na množstvo ušetrenej elektrickej energie. Ak vás smart spotrebiče a zaujali, pozrite sa ako si vybudovať inteligentnú domácnosť. Zároveň ak chcete šetrenie peňazí maximalizovať, odporúčame vám pozrieť sa aj na bezplatnú aplikáciu Patron Go.

6 thoughts on “Ako na šetrenie energie v domácnosti?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *