pondelok, 15 júla, 2024
NovinkySmart homeTechnológie

Chcete ušetriť za energie? Toto sú najlepšie smart zásuvky

Inteligentná domácnosť je dnešným moderným štandardom. Takmer každý už dnes pri budovaní svojho domova rozmýšľa nad tým, ako z neho spraviť smart domácnosť v čo najlepšom prevedení. Nie je to na škodu. Taká inteligentná elektroinštalácia vám dokáže veľmi pomôcť. Každému totižto musí byť jasné, že moderné inteligentné spotrebiče majú menšiu spotrebu energie než tie zastaralé. Tým, že si vybudujete svoj vlastný smart home, môžete do budúcnosti ušetriť kopec peňazí. Čo je ale základom smart elektroinštalácie vo vašom dome? Inteligentné zásuvky. Do nich je zapojená väčšina spotrebičov, ktoré je vďaka týmto smart zásuvkám možné z časti ovládať a kontrolovať ich spotrebu. Aké zásuvky si však zaobstarať a čo všetko dokážu? Aby ste to mali ľahšie, vybrali sme pre vás 3 najlepšie smart zásuvky.

Smart zásuvka FIBARO FIB-FGWPE-102

Smart zásuvka od Fibaro sa líši zajímavým RGB svetelným kruhom, ktorý mení svoju farbu, čím vás upozorňuje na spotrebu zapojeného spotrebiča. Táto zásuvka sa pohodlne ovláda cez aplikáciu, v ktorej vám ukazuje aj spotrebu vašich zariadení. Vďaka aplikácií si môžete skontrolovať aj či ste nezabudli napríklad vypnúť televízor a dokážete ho vypnúť následne aj na diaľku skrz aplikáciu. A to všetko zvládnete cez mobil aj keď práve nie ste doma. Táto Smart zásuvka ponúka aj hlásenie chýb. Zásuvka vás upozorní na poškodený spotrebič, ktorý môže spôsobiť skrat, alebo vás upozorní keď spotrebič nepracuje správne. Na jej správne fungovanie treba vlastniť taktiež riadiacu jednotku od Fibaro.

Smart zásuvka FIBARO FIB-FGWPE-102
Smart zásuvka FIBARO FIB-FGWPE-102

🏷POZRIEŤ SMART ZÁSUVKU FIBARO FIB-FGWPE-102 NA ALZA.SK

✅️POZRIEŤ RECENZIE A POROVNANIE CIEN NA FIBARO FIB-FGWPE-102 NA HEUREKA.SK

🏷POZRIEŤ RIADIACU JEDNOTKU FIBARO NA ALZA.SK

✅️POZRIEŤ RECENZIE A POROVNANIE CIEN NA RIADIACU JEDNOTKU FIBARO NA HEUREKA.SK

Inteligentná zásuvka TAPO P110

Táto inteligentná zásuvka patrí medzi smart home produktovú radu od TP-Link, ktorá nesie názov Tapo. Názov Tapo nesie aj aplikácia do vášho smartfónu, ktorou sa ovládajú všetky Tapo zariadenia ako napríklad Tapo smart LED pásik, na ktorý sme robili recenziu. Vďaka tejto aplikácií môžete zásuvku vypínať a zapínať nech ste kdekoľvek. Vďaka tomu je ovládanie vašej inteligentnej domácnosti o čosi jednoduchšie. V aplikácií si tak isto vieťe pozrieť aj spotrebu elektrickej energie spotrebičov zapojených v zásuvke. Aplikácia vám ponúka aj časovač pre odpočítavanie zapnutia alebo vypnutia zásuvky. Okrem ovládania mobilom počúva zásuvka aj hlasové príkazy vďaka hlasovým asistentom akým je napríklad Alexa. Zásuvka má veľmi jednoduchú inštaláciu, stačí ju len dať do bežnej zásuvky a spárovať v aplikácií. Zaujímavosťou je aj režim neprítomnosti, pri ktorom sa zásuvka v náhodnom čase zapína a vypína, aby simulovala prítomnosť ľudí a odradila tak potencionálnych zlodejov, keď ste napríklad na dovolenke. Na inteligentnú zásuvku Tapo P110 sme si pre vás pripravili aj recenziu.

Inteligentná zásuvka TAPO P110
Inteligentná zásuvka TAPO P110

🏷POZRIEŤ INTELIGENTNÚ ZÁSUVKU TAPO P110 NA ANDREASHOP.SK (2 ZÁSUVKY V 1 BALENÍ ZA SKVELÚ CENU!)

✅️POZRIEŤ RECENZIE A POROVNANIE CIEN NA TAPO P110 NA HEUREKA.SK

Smart zásuvka TESLA SMART PLUG 2 USB

Táto inteligentná zásuvka vám okrem klasickej zásuvky ponúka aj dva USB porty, ktoré sa môžu hodiť napríklad na nabíjanie smartfónu, smart hodiniek alebo bezdrôtových sluchátok. Zásuvka ponúka taktiež neustále merianie spotreby elektrickej energie, inteligentné vypínanie a zapínanie, ktoré je možné ovládať manuálne alebo automaticky pomocou prednadstaveného času. Toto všetko môžete ovládať pomocou aplikácie Tesla Smart. Zásuvka sa dá ovládať aj hlasom pomocou hlasových asistentov. Pokiaľ máte zásuviek viac, vďaka inteligentnej aplikácií je možné ovládať každú zvlášť.

Smart zásuvka TESLA SMART PLUG 2 USB
Smart zásuvka TESLA SMART PLUG 2 USB

🏷POZRIEŤ SMART ZÁSUVKU TESLA SMART PLUG 2 USB NA ALZA.SK

✅️POZRIEŤ RECENZIE A POROVNANIA CIEN NA TESLA SMART PLUG 2 USB NA HEUREKA.SK

Toto sú podľa nás 3 najlepšie dotupné smart zásuvky na trhu. Inteligentné zásuvky sú základom pre inteligentnú elektroinštaláciu a celkový smart home trend, ktorý je na počiatku síce možno ,,drahšou” investíciou, ale v konečnom dôsledku doslova ,,inteligentnou” investíciou, pretože má vďaka následnej úspore energií vysokú návratnosť. Okrem smart zásuviek vám odporúčame využívať aj smart žiarovky. O ďalších tipoch ako ušetriť v domácnosti za energie sa môžete dočítať tu.

4 thoughts on “Chcete ušetriť za energie? Toto sú najlepšie smart zásuvky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *