Vyskúšajte nekonečné dáta bez viazanosti:
utorok, 16 apríla, 2024
NovinkyRecenzieSmartfónyTechnológie

Recenzia: Xiaomi Mi Band 7 – stovky funkcií za pár korún

Xiaomi Mi Band 7 je cenovo dostupný fitness náramok, ktorý ponúka obrovské množstvo funkcií a krásny veľký displej. Za ľudovú cenu dostanete muziky viac než dosť. Viacej však už prezradí samotná recenzia na smart náramok Xiaomi Mi Band 7 nižšie.

Hardvér a dizajn Xiaomi Mi Band 7

Rovnako ako jeho predchodca Mi Band 6, Xiaomi Mi Band 7 je v skutočnosti malé zariadenie oválneho tvaru, ktoré je úplne odnímateľné od gumeného náramku. Malé jadro v tvare lusku meria len 12,2 mm (tenšie ako 12,7 mm na Band 6) a váži zanedbateľných 13 g. Aj s náramkom váha vyskočí len na 16g. Je také malé a ľahké, že ho na ruke ani nepocítite.

1,62-palcová AMOLED obrazovka je najväčšia, aká kedy bola, síce malý skok oproti minuloročným 1,56-palcovým, ale obrovský skok oproti 1,1-palcovej obrazovke z Xiaomi Band 5. Zväčšenie displeja sa väčšinou natiahne horizontálne, čo znamená, že Mi Band 7 má širšiu obrazovku (namiesto dlhšej) ako minuloročný Band 6. Maximálny jas obrazovky sa zvýšil až na 500 nitov, čo stále nie je dosť na to, aby bolo dobre vidieť na priamom ostrom slnku, ale všade inde vyzerá obrazovka skvele. Na zadnej strane zariadenia sú snímače srdcovej frekvencie a hladiny kyslíka v krvi, spolu s magnetickým kolíkom pre patentovanú nabíjačku.

Jedným z predajných bodov série náramkov Xiaomi sú náhradné remienky, ktoré Xiaomi predáva v žiarivých farbách, ako je „neónová zelená“, „khaki zelená“ a oranžová. Remienok sa pohodlne zmestí okolo zápästia a má dostatok zárezov na postupné nastavenie veľkosti. Náramok má hodnotenie 5 ATM, čo znamená, že ho možno ponoriť do vody až do hĺbky 50 metrov po dobu až 10 minút.

🏷POZRIEŤ XIAOMI MI BAND 7 NA PGS.SK (SKVELÁ CENA, RÝCHLE DORUČENIE A ZÁRUKA)

🏷POZRIEŤ SMART NÁRAMOK XIAOMI MI BAND 7 NA ALZA.SK

Softvér a funkcie Xiaomi Mi Band 7

Ovládanie Xiaomi Band 7 funguje výlučne potiahnutím a ťuknutím, keďže nemá žiadne fyzické tlačidlo. Väčšinou toto ovládanie funguje v poriadku, ale niekedy, keď je obrazovka displeja vlhká alebo keď máte mokrý prst, môže to vyžadovať viac ako jedno klepnutie, kým sa dosiahne požadovaná akcia. Nestáva sa to často, ale niekedy pri prebúdzaní obrazovky to môže vyžadovať dve až tri ťuknutia.

Nedá sa hovoriť prakticky o žiadnom ekosystéme aplikácií, čo znamená, že náramok môžete naplno využívať v podstate už po vybalení z krabice a nemôžete si stiahnuť ďalšie aplikácie. Aj keď to znie ako nedostatok v porovnaní s inými inteligentnými hodinkami s Androidom, realita je taká, že všetky platformy inteligentných hodiniek, ktoré nepatria do Apple Watch, či už ide o vlastný WearOS od spoločnosti Google, Tizen od Samsungu, HarmonyOS od Huawei alebo OS Fitbit, majú aj tak anemickú podporu aplikácií tretích strán. Ak by sme porovnali Mi Band 7 s hodinkami Apple Watch, určite dokážu Apple Watch oveľa viac vecí. Napríklad prístup k digitálnemu asistentovi alebo ovládanie hudby na Spotify. Ale v porovnaní napríklad s Huawei Watch GT 3 alebo Fitbit Sense? Xiaomi Smart Band 7 dokáže prakticky všetko, čo dokážu drahšie inteligentné hodinky. Pri týchto porovnávaniach však musíme brať do úvahy fakt, že sa jedná ,,len” o náramok v hodnote pár desiatok eur a pomer funkcie/cena teda Xiaomi Mi Band 7 vyhráva zrejme proti všetkým známym zariadeniam.

Náramok sa spáruje s vaším smartfónom cez aplikáciu Zepp Life (kedysi sa aplikácia volala Xiaomi Mi Fitness), ktorá je dostupná pre Android a iOS. Neexistujú žiadne funkcie ktoré by boli exkluzívne alebo obmedzené len na smartfóny Xiaomi, ako je to v prípade nositeľných zariadení Huawei.

Zdravotné údaje svojho aktuálneho dňa, ako napríklad prejdené kroky, srdcovú frekvenciu, dokončené tréningy, čas spánku a podobne môžete skontrolovať priamo na náramku. Ak však chcete skontrolovať staršie údaje, musíte skočiť do aplikácie Zepp Life, ktorá ponúka pomerne bežný prehľad podobný konkurenčným aplikáciam.

Aplikácia Zepp Life má na výber aj desiatky ciferníkov a sú celkom esteticky príjemné – podľa môjho názoru oveľa lepšie ako možnosti v obchode Samsung alebo Huawei. Komunita tiež prišla na spôsoby, ako vytvoriť vlastné ciferníky, takže tu je veľa priestoru na kreativitu. Výmena ciferníkov tiež trvá len cca 30 sekúnd (najprv si musíte stiahnuť ciferník), na rozdiel od Fitbitu, ktorý takmer vždy trvá päť až desať minút (toto je chyba aplikácie Fitbit, ktorá nebola opravená už roky ).

Výkon a výdrž batérie Xiaomi Mi Band 7

Smart náramok Mi Band 7 zvláda svoju prácu fittnes náramku výborne. Xiaomi Smart Band 7 automaticky nezistí cvičenie ako to robia drahšie fitness trackery, takže cvičenie budete musieť zapnúť manuálne. Existuje obrovské množstvo cvičebných režimov, od základných, ako je bicyklovanie, cez jógu, až po tie neznáme, ako je rybolov alebo parkour.

Náramok môže zrkadliť upozornenia z vašeho smartfónu iba v statickej podobe. Nemôžete vôbec interagovať s upozorneniami. Ale opäť, tento problém existuje na prakticky 99% fitness náramkov a tiež na väčšine inteligentných hodiniek s Androidom.

Výdrž batérie je veľmi dobrá. Ak necháte Always-On displej vypnutý, môžete získať až 14-dňovú výdrž batérie. Ak ale necháte zapnutý Always-On displej, Xiaomi hovorí, že výdrž batérie klesne na približne týždeň. To je ešte celkom slušné.

POZRIEŤ POROVNANIE CIEN NA HEUREKA.SK

Záverečná recenzia smart náramku Xiaomi Mi Band 7

Výhody:

  • AMOLED displej je veľký a živý, s možnosťou Always On
  • Výdrž batérie až 14 dní
  • Veľa ciferníkov

Nevýhody:

  • Statické upozornenia bez interakcie
  • Prebudenie obrazovky niekedy vyžaduje viac ako jedno klepnutie

Xiaomi Mi Band 7 bezpochyby patrí do TOP smart hodiniek a náramkov do 100 eur. Na eshope pgs.sk ho aktuálne nájdete dokonca s expresným doručením a spoľahlivou zárukou. Okrem toho, vďaka oznámeniu 7mej generácie nám extrémne zlacnel Xiaomi Mi Band 6, ktorý zoženiete skutočne za ľudovú cenu. Ak vás však Xiaomi nezaujalo, určite nezabudnite pozrieť aj konkurenciu v podobe Huawei Band 7 alebo Amazfit Band 7.

4 thoughts on “Recenzia: Xiaomi Mi Band 7 – stovky funkcií za pár korún

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *