pondelok, 15 júla, 2024
Ako začaťInvestícieKryptomenyKryptomeny a NFTNovinkyTechnológie

Lákajú vás kryptomeny no neviete ako začať? Toto sú základné rady!

Kryptomeny sú vzrušujúca téma, ale ako s nimi začať a nepopáliť sa? Informácií je na internete množstvo a podvodov ešte viac, ako sa v nich teda nestratiť? Dnes si ukážeme základné pojmy, základné rozdiely medzi obrovským množstvom možností ako investovať do kryptomien a cenné rady pre začiatočníkov.

Ako investovať do kryptomien? Možností je skutočne veľa

V tomto článku vynecháme základné technologické pojmy ako “čo sú to kryptomeny, čo je to Bitcoin, alebo čo je to blockchain” a prejdeme rovno k praxi, ktorá ľudí zaujíma najviac. Ako investovať do kryptomien? Možností je skutočne obrovské množstvo a začiatočníci sa v nich často strácajú. Kryptomeny totižto môžeme ťažiť na vlastných strojoch, môžeme sa pridať tzv. k “pool ťaženiu”, “cloud ťaženiu”, venovať sa CFD tradingu, alebo obchodovať “futures trhy” a sedieť celý deň pri grafoch. Všetky tieto pojmy sú zrejme pre vás úplne cudzie, no môžem vás ubezpečiť, že vás na začiatok nemusia absolútne stresovať a zaujímať. “Zarobiť, alebo prerobiť” na kryptomenách sa dá skutočne obrovským množstvom možností, no my sa pozrieme na tú úplne najzákladnejšiu, ktorá zrejme zaujíma väčšinu z vás a to je jednoduchý model: založiť si účet na zmenárni, kúpiť si nejakú kryptomenu (napríklad Bitcoin) za fiat peniaze (eurá, doláre, české koruny), reálnu tú kryptomenu vlastniť a uložiť si ju do kryptomenovej peňaženky, kde ju môžete mať ako dlho len chcete, môžete ňou platiť, alebo ju hocikedy vymeniť za inú kryptomenu či predať späť za fiat peniaze. Na internete je totižto množstvo “rádoby traderov”, ktorí vás budú učiť tradovanie CFD a podobných nezmyslov a veľa ľudí môže mať mylnú predstavu o tom, že kúpiť si kryptomeny znamená sedieť celý deň za grafmi. V skutočnosti je však tradeovanie kapitola samá o sebe, no kúpiť si kryptomeny a reálne ich vlastniť je naozaj jednoduchá záležitosť, ktorá sa dá vykonať v pár jednoduchých krokoch bez “kryptomenových guru” z internetov, ktorí vám nasľubujú hory doly či nedajbože otravných parazitov, ktorí vám budú vysvetlovať ako kúpiť bitcoin cez telefonáty.

Ako teda kúpiť Bitcoin a iné kryptomeny?

Ak sa teda rozhodnete investovať do kryptomien tou najjednoduchšou cestou – reálne ich kúpiť a držať, sú 2 cesty, ktorými sa môžete vybrať. Tou prvou cestou je vytvoriť si účet na zmenárni/burze – napríklad Binance na vlastnú päsť, prejsť si registráciou podľa nášho návodu, kúpiť ľubovolné kryptomeny pomocou karty, alebo prevodu a následne si kryptomeny môžete ponechať na samotnom účte v zmenárni, alebo si ich preposlať do softvérovej peňaženky či si zakúpiť hardvérovú kryptomenovú peňaženku (ktorá funguje podobne ako USB a je najbezpečnejšia) a kryptomeny si preposlať do nej.

Tou druhou cestou je investovať pomocou tretej strany, čo môže byť riskantnejšie, pretože svoje financie zverujete niekomu inému. Existujú však overené a bezpečné platformy, ako napríklad Fumbi, ktoré je pod dohľadom slovenských orgánov a máte u nich istotu že vaše nakúpené kryptomeny skutočne vlastníte vy. Na to ako Fumbi funguje sme sa pozreli už v našej recenzií na Fumbi, ale v skratke si vysvetlíme proces aj nižšie.

Ako začať s kryptomenami pomocou Binance?

Pokiaľ si chcete kúpiť kryptomeny sami, budete si potrebovať založiť účet na Binance (alebo inej zmenárni, avšak Binance je podľa nás najlepšia, odporúčame však pozrieť si porovnanie kryptomenových búrz/zmenární a vybrať si podľa vlastného uváženia). Pri registrácií na Binance môžete použiť náš návod (vysvetlené jednotlivé kroky). Po dokončení registrácie si môžete zakúpiť ľubovolnú dostupnú kryptomenu pomocou karty, alebo bankového prevodu a následne už je vaša. Nejedná sa o žiadne cenné papiere viazané na kryptomenu, ani žiadny real-time trading niečoho, jednoducho a laicky vysvetlené, ak zrovna Bitcoin bude stáť 20 tisíc eur a vy si zadáte kúpu 1 BTC a zaplatíte 20 tisíc eur, máte 1 Bitcoin a je váš. Potom sa môžete rozhodnúť si ho ponecháte na účte v zmenárni (Binance), alebo si ho môžete poslať do inej softvérovej (virtuálnej), alebo si môžete zakúpiť hardvérovú peňaženku, ktorá funguje podobne ako USB kľúč a všeobecne sa považuje za najbezpečnejšiu. So svojim Bitcoinom potom môžete platiť, len tak ho držať a sledovať cenu, alebo ho vymeniť za iné kryptomeny, prípadne predať. Nemusíte však sedieť hodiny pred grafom, budete ho mať bezpečne na účte (v peňaženke) rovnako ako vaše eurá. Úplne najzákladnejšie investovanie do kryptomien je teda skutočne takto jednoduché a nemusíte sa zaoberať a zahlcovať si hlavu žiadnym tradingom, ani ťažením a podobne. Ak pôjde cena BTC vyššie ako pri cene za ktorú ste ho kúpili, budete “v pluse”, ak pôjde nižšie, budete “v mínuse”. Všeobecne sa však odporúča nesledovať nonstop či stojí Bitcoin 20 alebo 30 eur, ale vnímať ho konečne ako plnohodnotnú menu a teda ak máte 1 BTC, máte 1 BTC, nie XXX eur. Takto jednoduché to je. Okrem toho, na Binance môžete efektívne investovať aj do NFT a metaverse.

💰ZAREGISTROVAŤ SA NA BINANCE A ZAČAŤ INVESTOVAŤ DO KRYPTOMIEN

❓️POZRIEŤ NÁVOD AKO SA ZAREGISTROVAŤ NA BINANCE

Ako začať s kryptomenami pomocou Fumbi?

Ak sa vám nechce starať sa o vašu peňaženku na vlastnú päsť, investovať môžete aj pomocou tretej strany a spomedzi nich odporúčame jednoznačne Fumbi, nakoľko sa jedná o transparentnú slovenskú spoločnosť so sídlom v Bratislave. Nemusíte sa preto báť, že by firma zo dňa na deň zmizla aj s vašimi investíciami a riziko podvodu je oproti neznámym zahraničným investičným fondom azda na nule. Rozdiel medzi nakupovaní na Binance a na Fumbi je ten, že pri Binance si zakladáte vlastný účet na zmenárni, no pri Fumbi investuje za vás ich algoritmus. Presný proces fungovania Fumbi sme si rozobrali v recenzií, no v skratke sa jedná o investičný fond, do ktorého si vložíte ľubovolnú sumu už od 50 eur a vyberiete si či chcete investovať konzervatívne (len do Bitcoinu + zlata), alebo aj do menších kryptomien a ich systém vaše peniaze automaticky zamení za požadované investície a následne sa bude starať o vaše portfólio ich algoritmus. Vaše peniaze si potom môžete hocikedy vybrať a svoje portfólio predať, alebo len sledovať ako sa vám darí so ziskom/stratou. Navyše, nedávno pridali rôzne nové funkcie ako je staking kryptomien, dobíjanie a vyberanie kreditu, alebo len čiastočný predaj a výber peňazí (donedávna sa dalo predať len celé portfólio naraz. Ak sa dokonca zaregistrujete na Fumbi cez náš odkaz, dostanete na začiatok štartovací balíček 26 kryptomien úplne zdarma!

ZAREGISTROVAŤ SA NA FUMBI A ZAČAŤ INVESTOVAŤ DO KRYPTOMIEN + ZÍSKAŤ 26 KRYPTOMIEN ZDARMA

POZRIEŤ RECENZIU NA SLOVENSKÝ KRYPTO INVESTIČNÝ FOND FUMBI

Napriek súčasnej svetovej kríze sú kryptomeny stále lukratívnou príležitosťou, no veľa ľudí má stále chaos v tom ako začať. Veríme, že vám náš jednoduchý postup pomohol pochopiť základné pojmy a ukázal rozdiely medzi jednotlivými postupmi investovania do kryptomien. Za nás je nákup a držanie pre začiatočníkov jednoznačne najjednoduchšia cesta, ktorou môžu začať. Pamätajte však, že by ste mali investovať opatrne a pristupovať ku svojim financiam len na základe vlastných rozhodnutí.

Disclaimer: toto nie je investičné ani finančné poradenstvo, investovanie do kryptomien a NFTs so sebou nesie riziko straty, investujte opatrne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *