Vyskúšajte nekonečné dáta bez viazanosti:
štvrtok, 23 mája, 2024
KryptomenyKryptomeny a NFTNovinkyTechnológie

Týždeň v krypte: napriek kríze hodleri držia Bitcoin a nepredávajú

Týždeň v krypte je týždenný prehľad situácií na kryptomenovom trhu. Zhrnieme si čo najdôležitejšie sa udialo, aké sú aktuálne ceny a taktiež čo môžeme očakávať do budúceho týždňa. Jedná sa však hlavne o ekonomický pohľad a fundamentálne udalosti, nie technickú analýzu, grafy a trading. Napriek tomu že sa kryptomeny spolu s celou ekonomikou nachádzajú v kríze a zažívajú pokles, veľryby svoj Bitcoin naďalej držia na peňaženkách a počet Bitcoinov na burzách je na trojročnom minime.

💰NAKUPUJTE KRYPTOMENY ČI NFTs A OBCHODUJTE S NIMI BEZPEČNE NA NAJVÄČŠEJ BURZE NA SVETE – BINANCE

Týždenný prehľad na kryptomenovom trhu

Bitcoin od posledného prehľadu klesol pod dôležitý psychologický support 20 tisíc dolárov, no neustále sa drží na hranici 19-20k USD a nižšie dno zatiaľ nevytvára. Pondelok 4.7.2022 sa obchoduje za cenu 19 900 dolárov. Na 7dňovom trhu je výsledok -3,8%. Ethereum za posledných 7 dní urobilo -5% a nový týždeň začína na cene 1126 USD. Za posledných 24H sú sa medzi najpoužívanejšie coiny dostali okrem Bitcoinu a Etherea opäť len stablecoiny Tether, USDC a BUSD. Z relevantných kryptomien zaznamenalo najväčší prepad Avalanche, ktoré sa prepadlo o 11%. Do plusu nešli žiadne relevantné coiny, len zopár neznámych altcoinov a stablecoin od Terry, ktorý však stále nedosahuje ani zďaleka 1 dolár.

[ccpw id=”129″]

Veľryby svoj Bitcoin naďalej držia

Napriek tomu že sa trh nachádza v dlhodobom downtrende, počet Bitcoinov na burzách dosiahol 3ročné minimum a to znamená, že veľryby, inštitúcie, ale aj retailoví investori naďalej držia svoje Bitcoiny v peňaženkách a záujem napriek nižším cenám stúpa. Jedná sa o zaujímavý jav, nakoľko väčšinou sa pri podobných scenároch objavujú skôr “panic sells” a väčšina trhu premýšľa systémom: trh stúpa = nakupujem, trh klesá = predávam – čo je samozrejme chybná taktika. Aj toto je jeden z ukazovateľov, ktorý napovedá, že by sme mohli byť blízko koncu downtrendu a nové dno by už nemuselo prísť.

Vzniká “kryptomenový” smartfón

Spoločnosť Solana Labs predstavila odvážny plán – vytvoriť prvý smartfón, ktorý by mal byť akýsi precedens pre nové mobily budúcnosti, ktoré budú plne podporovať Web3 a všetky nové funkcie postavené na technológií blockchain. Základ telefónu bude postavený na Androide, avšak výrazne upravenom. Samozrejmosťou má byť podpora krypto peňaženiek a podobne. Upravený kód bude open source a ostatný vývojári sa budú môcť inšpirovať. Smartfón od Solana Labs má byť k dispozícií začiatkom roku 2023.

Chcete nakupovať a obchodovať s kryptomenami či NFTs bezpečne na najväčšej burze na svete s minimálnymi poplatkami? Vyskúšajte Binance. Pozrite si aj porovnanie kryptomenových burzí a návod ako začať s kryptomenami, respektíve ako kúpiť Bitcoin a iné kryptomeny. Návod ako sa zaregistrovať na Binance nájdete tu.

Disclaimer: toto nie je investičné ani finančné poradenstvo, investovanie do kryptomien a NFTs so sebou nesie riziko straty, investujte opatrne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *