piatok, 14 júna, 2024
Kryptomeny a NFTNFTsNovinkyTechnológie

Týždeň v NFTs: Bored Apes zažívajú ,,uhorkovú sezónu”?

Týždeň v NFTs je pravidelná pondelňajšia rubrika, v ktorej si zhrnieme najväčšie dropy, predaje, udalosti a NFT novinky za posledný týždeň. Za posledných 7 dní je to azda prvýkrát od začiatku našej série, kedy sa v top 6 najdrahších NFT predajov neumiestnil ani jeden Bored Ape. Naopak Loot (for adventurers), ktoré sme vám predstavili v minulotýždňovom prehľade trhá rekordy a umiestnil sa aj jeden zaujímavý ,,nováčik”.

💰INVESTUJTE DO NFTs, KRYPTOMIEN A METAVERSE BEZPEČNE S BURZOU BINANCE

Svet NFT, tak ako aj svet kryptomien a v podstate celá ekonomika momentálne zažívajú ,,uhorkovú sezónu”. Napriek tomu sa však na trhu objavujú aj predaje gigantických rozmerov v radoch miliónov dolárov. Jedná sa však viacmenej o výnimky a o tom, že vojnový stav a enormná inflácia nie je práve najlepšie obdobie pre NFTčka svedčí aj fakt, že najväčší NFT projekt na svete – Bored Ape Yacht Club sa poprvýkrát od našej série Týždeň v NFTs neumiestnil v TOP 6 predajov.

Zaujímavú cestu si však razí projekt Loot (for adventurers), ktorý sme vám predstavili v predošlom zhrnutí. Jedná sa o originálny projekt, pri ktorom dostanete 8 schopností, vlastností, alebo fyzických predmerov do svojho “bagu”, čiže batohu pre dobrodruhov. Tento projekt vyletel extrémnou rýchlosťou medzi najdrahšie a najväčšie NFT projekte a už 2. týždeň po sebe môžeme sledovať predaje v radoch miliónov dolárov. Okrem toho sa do TOP 6tky pridal aj “nováčik” Autoglyphs, ktorý sa umiestnil hneď 2x.

Najdrahšie NFT predaje za posledný týždeň: Loot (for adventurers) kraľuje

Loot (for Adventurers) Bag #666688 bol predaný za 1485ETH (2 000 000 USD) – Loot (for Adventurers) sú náhodne vygenerované „batohy“ pre dobrodruhov, v ktorých môžete dostať rôzne nakombinované predmety, schopnosti a inú výbavu, ktorá na výprave nesmie chýbať.

Autoglyph #132 bol predaný za 200WETH (513 000 USD) – Autoglyphs sú prvým „on-chain“ generatívnym umením na blockchaine Ethereum. Sú úplne sebestačným mechanizmom na vytváranie a vlastníctvo umeleckého diela.

Autoglyph #294 bol predaný za 190WETH (487 000 USD)

CryptoPunks #7971 bol predaný za 399ETH (446 000 USD) – Crypto Punkovia sú jeden z prvých a najtradičnejších NFT projektov vôbec. Jedná sa o 10 000 vygenerovaných pixelových panáčikov, ktorých nedávno odkúpili tvorcovia BAYCYuga Labs.

Loot (for Adventurers) Bag #53252 bol predaný za 380ETH (401 000 USD)

Loot (for Adventurers) Bag #1315132 bol predaný za 367ETH (387 000 USD)

Ak chcete nakupovať NFTs a kryptomeny či investovať do metaverse bezpečne, vyskúšajte najväčšiu burzu na svete – Binance! Pozrite si aj porovnanie NFTs trhov. Návod ako sa zaregistrovať na Binance nájdete tu.

Disclaimer: toto nie je investičné ani finančné poradenstvo, investovanie do kryptomien a NFTs so sebou nesie riziko straty, investujte opatrne.

One thought on “Týždeň v NFTs: Bored Apes zažívajú ,,uhorkovú sezónu”?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *