Vyskúšajte nekonečné dáta bez viazanosti:
štvrtok, 23 mája, 2024
KryptomenyKryptomeny a NFTNovinkyTechnológie

Týždeň v krypte: Európska únia chce zaviesť digitálne euro, porazí kryptomeny?

Týždeň v krypte je týždenný prehľad situácií na kryptomenovom trhu. Zhrnieme si čo najdôležitejšie sa udialo, aké sú aktuálne ceny a taktiež čo môžeme očakávať do budúceho týždňa. Jedná sa však hlavne o ekonomický pohľad a fundamentálne udalosti, nie technickú analýzu, grafy a trading. Po obrovskom prepade sa celý trh nachádza v stagnácií. Terra (LUNA) sa však stále zmieta v problémoch, no predstavila plán obnovy. EU plánuje začať s vývojom digitálneho eura. Môže digitálne euro poraziť kryptomeny v Európe?

💰NAKUPUJTE KRYPTOMENY ČI NFTs A OBCHODUJTE S NIMI BEZPEČNE NA NAJVÄČŠEJ BURZE NA SVETE – BINANCE

Týždenný prehľad na kryptomenovom trhu

Bitcoin začína pondelok 23.5.2022 na hranici 30 tisíc dolárov. Na 7 dňovom grafe sú to -2%, no realita vyzerá tak, že BTC po obrovskom prepade stagnuje a cena neustále kolíše od 29000 do 32000 USD. Ethereum začína nový týždeň na hranici 2000 dolárov, čo je na 7 dňovom grafe -5%. Na tretie a štvrté miesto najväčších kryptomien podľa objemu trhu sa dostali stablecoiny USDT a USDC. Najväčší prepad zaznamenalo Avalanche a MANA, ktoré zaznamenali mínus 15%. Naopak Monero stúplo o takmer 7%.

[ccpw id=”129″]

Salvádor rokuje o Bitcoine, Terra predstavila plán obnovy, EU chce začať s digitálnym eurom

El Salvádor privítal minulý týždeň delegátov zo 44 rozvojových krajín, s ktorými diskutuje o Bitcoine. Konferencia má trvať 3 dni a je otázne k čomu predstavitelia centrálnych bánk prídu. Kryptomena LUNA a celý ekosystém Terra sa dostal do obrovských problémov, pričom sa v nich naďalej zmieta. Predstavili však plán obnovy, ktorý ale mnoho odborníkov naďalej kritizuje. Fabio Panetta, člen predstavenstva Európskej centrálnej banky, uviedol, že by mohla EU začať s vývojom digitálneho eura na konci roku 2023. EU Takto plánuje “scentralizovať kryptomeny”, respektíve ponúknuť vlastnú alternatívu, ktorú bude mať pod kontrolou. Čo myslíte, má digitálne euro šancu na úspech, alebo dajú ľudia prednosť slobodným financiám? O neúspešnom pláne zakázať kryptomeny v EU sa môžete dočítať v predošlom týždennom prehľade.

Chcete nakupovať a obchodovať s kryptomenami či NFTs bezpečne na najväčšej burze na svete s minimálnymi poplatkami? Vyskúšajte Binance. Pozrite si aj porovnanie kryptomenových burzí a návod ako začať s kryptomenami, respektíve ako kúpiť Bitcoin a iné kryptomeny. Návod ako sa zaregistrovať na Binance nájdete tu.

Disclaimer: toto nie je investičné ani finančné poradenstvo, investovanie do kryptomien a NFTs so sebou nesie riziko straty, investujte opatrne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *