Vyskúšajte nekonečné dáta bez viazanosti:
streda, 17 apríla, 2024
KryptomenyKryptomeny a NFTNovinkyTechnológie

Týždeň v krypte: dosiahli sme dno a je najlepší čas na nákup kryptomien?

Týždeň v krypte je týždenný prehľad situácií na kryptomenovom trhu. Zhrnieme si čo najdôležitejšie sa udialo, aké sú aktuálne ceny a taktiež čo môžeme očakávať do budúceho týždňa. Jedná sa však hlavne o ekonomický pohľad a fundamentálne udalosti, nie technickú analýzu, grafy a trading. Posledné týždne sa nachádzal celý krypto svet v obrovskej korekcií, no viaceré indície naznačujú, že sme hitli dno a mal by nasledovať býčí trend. Je tomu naozaj tak? Je teraz najlepší čas na nákup kryptomien?

💰NAKUPUJTE KRYPTOMENY ČI NFTs A OBCHODUJTE S NIMI BEZPEČNE NA NAJVÄČŠEJ BURZE NA SVETE – BINANCE

Týždenný prehľad na kryptomenovom trhu

Bitcoin štartuje pondelok 20.6.2022 na cene niečo málo nad 20 tisíc dolárov. Za posledných 7 dní je BTC v mínuse 13%. Avšak zaujímavosťou je, že za posledných 24h je v pluse 5% a dokázal sa vyhrabať z pádu pod dôležitý psychologický support. Ethereum začína nový týždeň na cene 1134 dolárov. Za posledných 7 dní je v mínuse necelých 8%. Za 24h však v pluse dokonca až 9%. Väčšina altcoinov je na tom podobne, niektoré sú už teraz dokonca v pluse aj oproti 7 dňovému grafu. Aj toto je indícia, ktorá naznačuje, že sme narazili na dno a jediná cesta je už len nahor. Je však pravdivá? Na to sa pozrieme nižšie pod kurzami.

[ccpw id=”129″]

Narazili sme na dno a je najlepší čas na nákup kryptomien? Kryptomeny môže opäť zažiť rast!

Minulý týždeň sa Bitcoin dostal pod veľmi dôležitú psychologickú hranicu 20 tisíc dolárov a v jednom momente bola cena BTC dokonca len 18 tisíc dolárov. Dôležité však je to, že pod touto rezistenciou zostal len zopár chvíľ a následne hneď vystrelil z 18k späť nad hranicu 20 tisíc. Spolu s Bitcoinom zaznamenali tento jojo efekt Ethereum aj všetky altcoiny. Ďalšou dôležitou správou je, že sa BTC nad hranicou 20 tisíc dolárov stále drží a ďalej nepadá. To môže znamenať, že sme narazili na pomyselné dno a hranicu 20K USD malo mnoho investorov ako signál na nákup. Akonáhle Bitcoin túto psychologickú hranicu prekročil, veľryby začali opäť nakupovať a cena zákonite rásť. Pokiaľ tak budú robiť naďalej a pridajú sa ďalší investori, môže to znamenať konečne bullish trend.

Navyše, ku impulzu na rast sa pridávajú aj ďalšie faktory, ako napríklad Ethereum 2.0, ktoré už je v testovacej fáze. Zaujímavá informácia prišla aj z prieskumu Bank of America, ktorý poukazuje na to, že až 90% američanov sa chystá v blízkej budúcnosti (6 mesiacov) kúpiť kryptomeny.

Chcete nakupovať a obchodovať s kryptomenami či NFTs bezpečne na najväčšej burze na svete s minimálnymi poplatkami? Vyskúšajte Binance. Pozrite si aj porovnanie kryptomenových burzí a návod ako začať s kryptomenami, respektíve ako kúpiť Bitcoin a iné kryptomeny. Návod ako sa zaregistrovať na Binance nájdete tu.

Disclaimer: toto nie je investičné ani finančné poradenstvo, investovanie do kryptomien a NFTs so sebou nesie riziko straty, investujte opatrne.

One thought on “Týždeň v krypte: dosiahli sme dno a je najlepší čas na nákup kryptomien?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *