piatok, 14 júna, 2024
KryptomenyKryptomeny a NFTNovinkyTechnológie

Týždeň v krypte: trhová kapitalizácia kryptomien vzrástla o 10%!

Týždeň v krypte je týždenný prehľad situácií na kryptomenovom trhu. Zhrnieme si čo najdôležitejšie sa udialo, aké sú aktuálne ceny a taktiež čo môžeme očakávať do budúceho týždňa. Jedná sa však hlavne o ekonomický pohľad a fundamentálne udalosti, nie technickú analýzu, grafy a trading. Globálna trhová kapitalizácia kryptomien vzrástla od predošlého piatku podľa CoinMarketCap o 10% až na 958 miliárd dolárov!

💰NAKUPUJTE KRYPTOMENY ČI NFTs A OBCHODUJTE S NIMI BEZPEČNE NA NAJVÄČŠEJ BURZE NA SVETE – BINANCE

Týždenný prehľad na kryptomenovom trhu

Pondelok 11.7.2022 sa Bitcoin obchoduje za 20 500 dolárov, čo znamená, že nový týždeň štartuje oproti predošlým 7 dňom v pluse niečo málo vyše 3%. Ethereum začína nový týždeň na cenovke 1140 USD, čo je na 7 dňovom grafe plus 2,5%. V praxi, v realite sa však oba coiny držia na rovnakom rozmedzí a za posledný týždeń sa na grafoch neudialo nič pozoruhodné. Zaujímavý týždeň však majú za sebou Polygon a Uniswap, z čoho prvý menovaný zaznamenal plus +24% a druhý +16%. Naopak najväčšiu stratu zaznamenal stablecoin od Terry – TerraClassicUSD a kryptomena, ktorá sa mala držať na 1 doláre má momentálne hodnotu len 4 centy.

[ccpw id=”129″]

Globálna trhová kapitalizácia kryptomien vzrástla o 10%! JPMorgan očakáva koniec medvedieho trendu

Globálna trhová kapitalizácia kryptomien vzrástla len za posledný týždeň až o 10% a jej aktuálna hodnota sa pohybuje okolo 958 miliárd dolárov. Čo to znamená v praxi? Trhová kapitalizácia vyjadruje celkový objem. Dá sa vypočítať tým, že sa celkový počet uvolnených mincí vynásoby hodnotou jednej mince. Ak teda celkový objem trhu rastie a to globálne, môže to znamenať, že opäť rastie záujem investorov.

Aj toto je jeden z faktorov, ktorý napovedá, že by sme mohli byť na konci poklesu. Okrem toho, toto tvrdenie ,,potvrdil” aj JPMorgan, uznávaný analytik, ktorý očakáva, že sa medvedí trend čoskoro skončí a opäť naskočíme na býčiu vlnu.

Chcete nakupovať a obchodovať s kryptomenami či NFTs bezpečne na najväčšej burze na svete s minimálnymi poplatkami? Vyskúšajte Binance. Pozrite si aj porovnanie kryptomenových burzí a návod ako začať s kryptomenami, respektíve ako kúpiť Bitcoin a iné kryptomeny. Návod ako sa zaregistrovať na Binance nájdete tu. Pokiaľ chcete nakupovať akcie, nezabudnite pozrieť aj porovnanie forex brokerov.

Disclaimer: toto nie je investičné ani finančné poradenstvo, investovanie do kryptomien a NFTs so sebou nesie riziko straty, investujte opatrne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *