Týždeň v krypte: trh zasiahla korekcia, kde sa zastaví?

Týždeň v krypte je týždenný prehľad situácií na kryptomenovom trhu. Zhrnieme si čo najdôležitejšie sa udialo, aké sú aktuálne ceny a taktiež čo môžeme očakávať do budúceho týždňa. Jedná sa však hlavne o ekonomický pohľad a fundamentálne udalosti, nie technickú analýzu, grafy a trading.

💰NAKUPUJTE KRYPTOMENY ČI NFTs A OBCHODUJTE S NIMI BEZPEČNE NA NAJVÄČŠEJ BURZE NA SVETE – BINANCE

Týždenný prehľad na kryptomenovom trhu

Svet valcuje rekordná inflácia a fiat peniaze sú stále čoraz menej hodnotnejšie. Napriek tomu Bitcoin a ostatné kryptomeny zatiaľ nepotvrdili svoj post potenciálnej ochrany voči spáleniu majetku infláciou a nachádzajú sa v korekcií. Za posledných 7 dní je trh v priemere o 10%-15% chudobnejší a pokles ešte môže pokračovať. Podľa mnohých analýz sa BTC ako udavač trendu celého trhu môže zastaviť dokonca až na silnom supporte 30 000 USD.

Name Price24H (%)
Bitcoin (BTC)
$27,175.00
1.74%
Ethereum (ETH)
$1,845.08
0.97%
BNB (BNB)
$307.35
0.52%
Polygon (MATIC)
$0.93
0.48%
Solana (SOL)
$20.43
4.71%
Cronos (CRO)
$0.060366
0.31%

Čo stojí za prudkým poklesom?

Zo zoznamu Bitcoinových adries s počtom 1000+ BTC nedávno zmizlo až 16 ,,veľrýb”, čo mohlo do istej miery ovplyvniť náladu na celom trhu. Ďalším faktorom sú bezpochyby neutíchajúce vojnové konflikty a napätá situácia vo svete, no zrejme najväčší problém krypta v súčasnosti sú stále regulačné problémy a hrozba cenzúry a blokovanie v určitých krajinách sveta. Svoju rolu hrá momentálne aj sila dolára, ktorá je aj napriek silnej inflácií v USA voči ostatným menám sveta najsilnejšia od roku 2020.

Chcete nakupovať a obchodovať s kryptomenami či NFTs bezpečne na najväčšej burze na svete s minimálnymi poplatkami? Vyskúšajte Binance. Pozrite si aj porovnanie kryptomenových burzí a návod ako začať s kryptomenami, respektíve ako kúpiť Bitcoin a iné kryptomeny. Návod ako sa zaregistrovať na Binance nájdete tu.

Disclaimer: toto nie je investičné ani finančné poradenstvo, investovanie do kryptomien a NFTs so sebou nesie riziko straty, investujte opatrne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *