Vyskúšajte nekonečné dáta bez viazanosti:
štvrtok, 23 mája, 2024
KryptomenyKryptomeny a NFTNovinkyTechnológie

Týždeň v krypte: trh rastie, ovplyvňuje ho viacero faktorov

Týždeň v krypte je týždenný prehľad situácií na kryptomenovom trhu. Zhrnieme si čo najdôležitejšie sa udialo, aké sú aktuálne ceny a taktiež čo môžeme očakávať do budúceho týždňa. Jedná sa však hlavne o ekonomický pohľad a fundamentálne udalosti, nie technickú analýzu, grafy a trading.

Rastie celý trh, čo za tým stojí?

Za posledný týždeň (na 7 dňovom grafe) narástol Bitcoin, Ethereum aj väčšina altcoinov v priemere o 15-16%. Ceny kryptomien, pohyb na trhu a koniec koncov aj všetky aktíva sveta bezpochyby ovplyvňuje predovšetkým vojnový konflikt na Ukrajine. Ako už vieme, kryptomeny sa stali záchranou mnohých Rusov a Ukrajincov, ktorí v kryptomenách našli spôsob ako udržať svoj majetok, úspory a vôbec ekonomicky fungovať, keďže rubľom ani hrivňami by sa momentálne vo svete nedoplatili. Následkom vojnového konfliktu a sankcií však momentálne celý svet vrátane USA a Európy čelí rekordnej inflácií a tak sa krypto stalo záchranou nie len vojnou priamo postihnutých občanov, ale každého kto chce svoj kapitál uchrániť pred zožratím infláciou.

💰NAKUPUJTE KRYPTOMENY ČI NFTs A OBCHODUJTE S NIMI BEZPEČNE NA NAJVÄČŠEJ BURZE NA SVETE – BINANCE

Namiesto zákazu akceptovanie platieb

Pred vypuknutím invázie na Ukrajinu čelili kryptomeny možnému zákazu na území Ruska. Rusko je jedným z najväčších investorských centier sveta a zákaz by znamenal obrovský prepad trhu. Po tom, čo sa stali kryptomeny záchranou bežných rusov, ale predovšetkým miliardárov a vplyvných ľudí však zákaz už nepripadá do úvahy. V hre je dokonca prijímanie platieb za ropu a plyn v Bitcoine, čo by bol ďalší významný krok v globálnom akceptovaní kryptomien.

Aktuálne kurzy Bitcoinu, Etherea, iných kryptomien a ďalší vývoj

Bitcoin uzatvára prvý deň v týždni na hranici 48 000 USD. Ethereum dosiahlo pondeľnajší večer na 3400 USD. Ďalšie coiny, ktoré nás zaujímajú sú predovšetkým NFT coiny ako Solana, Polygon či BNB a Cronos. Všetky zaznamenali krásny nárast v priemere vyššie spomínaných 15-16% za posledných 7 dní. V priebehu minulého týždňa zaznamenalo Ethereum nárast kapitalizácie až o 30 miliárd USD! Môže za to najmä aj očakávaný prechod na Proof-of-Stake. Vzhľadom na spomínanú infláciu a klesanie hodnoty fiat mien je predpoklad, že bude krypto trh naďalej rásť. Určite však treba pozorne sledovať ďalší vývoj globálnej ekonomiky a predovšetkým možné sankcie a reštrikcie týkajúce sa kryptomien.

[ccpw id=”127″]

Chcete nakupovať a obchodovať s kryptomenami či NFTs bezpečne na najväčšej burze na svete s minimálnymi poplatkami? Vyskúšajte Binance. Pozrite si aj porovnanie kryptomenových burzí a návod ako začať s kryptomenami, respektíve ako kúpiť Bitcoin a iné kryptomeny.

Disclaimer: toto nie je investičné ani finančné poradenstvo, investovanie do kryptomien a NFTs so sebou nesie riziko straty, investujte opatrne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *