pondelok, 15 júla, 2024
KryptomenyKryptomeny a NFTNovinkyTechnológie

Týždeň v krypte: kryptomeny zažili prudký pád – čo ho spôsobilo?

Týždeň v krypte je týždenný prehľad situácií na kryptomenovom trhu. Zhrnieme si čo najdôležitejšie sa udialo, aké sú aktuálne ceny a taktiež čo môžeme očakávať do budúceho týždňa. Jedná sa však hlavne o ekonomický pohľad a fundamentálne udalosti, nie technickú analýzu, grafy a trading. V prvej polovici minulého týždňa Bitcoin vyletel až na 40 tisíc dolárov, následne však kryptomeny zažili prudký pád – čo ho spôsobilo?

💰NAKUPUJTE KRYPTOMENY ČI NFTs A OBCHODUJTE S NIMI BEZPEČNE NA NAJVÄČŠEJ BURZE NA SVETE – BINANCE

Týždenný prehľad na kryptomenovom trhu

Bitcoin začína pondelok 9.5.2022 na rozmedzí 31-32 tisíc dolárov, čo je za posledný týždeň prepad až o 17%. Podobne je na tom Ethereum, ktoré spadlo takisto o 17% a momentálne má hodnotu 2300 dolárov. Množstvo populárnych altcoinov ako je Solana, Polygon či exchange coiny BNB a Cronos sú na tom ešte o čosi horšie a spadli o viac ako 20%. Po týždňoch stagnovania teda nastal očakávaný medvedí trend a nižšie sa spolu pozrieme na možné dôvody prepadu hodnôt.

[ccpw id=”129″]

V prvej polovici týždňa Bitcoin vyletel, následne kryptomeny zasiahol prudký pád

V prvej polovici týždňa americký FED zvýšil úrokové sadzby o 0,5% na najvyšší stupeň od roku 2000 a kryptomenový trh vzrástol, pričom BTC sa obchodoval za 40 tisíc dolárov. Následne však nastal prudký pád až na hranicu 31 tisíc, kde sa nachádza dnes, čo prudký pád kryptomien spôsobilo? Podľa mnohých za to môže hlavne aktuálna nálada na trhu, ktorá je ovplyvnená dlhodobou stagnáciou a kolísaním ceny na hranici 38-39 tisíc dolárov, kde sa Bitcoin nachádzal už niekoľko týždňov. Preto v momente, keď v reakcií na FED vyletel na 40 tisíc USD túto situáciu využilo mnoho predajcov a svoje portfólio predalo. Vzhľadom na predaj veľkých rýb trh začal klesať a na to sa zase začali nabaľovať panic sells.

Chcete nakupovať a obchodovať s kryptomenami či NFTs bezpečne na najväčšej burze na svete s minimálnymi poplatkami? Vyskúšajte Binance. Pozrite si aj porovnanie kryptomenových burzí a návod ako začať s kryptomenami, respektíve ako kúpiť Bitcoin a iné kryptomeny. Návod ako sa zaregistrovať na Binance nájdete tu.

Disclaimer: toto nie je investičné ani finančné poradenstvo, investovanie do kryptomien a NFTs so sebou nesie riziko straty, investujte opatrne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *