pondelok, 15 júla, 2024
KryptomenyKryptomeny a NFTNovinkyTechnológie

Týždeň v krypte: Bitcoin a Ethereum stagnujú, altcoiny vyleteli

Týždeň v krypte je týždenný prehľad situácií na kryptomenovom trhu. Zhrnieme si čo najdôležitejšie sa udialo, aké sú aktuálne ceny a taktiež čo môžeme očakávať do budúceho týždňa. Jedná sa však hlavne o ekonomický pohľad a fundamentálne udalosti, nie technickú analýzu, grafy a trading.

💰NAKUPUJTE KRYPTOMENY ČI NFTs A OBCHODUJTE S NIMI BEZPEČNE NA NAJVÄČŠEJ BURZE NA SVETE – BINANCE

Týždenný prehľad na kryptomenovom trhu

Bitcoin je v pondelok večer na 7 dňovom grafe v pluse 2-3%. Ethereum sa pohybuje na rovnakom rozmedzí. Realita vyzerá tak, že sa BTC stále drží v rozpätí 39000 – 41000 USD a ETH 2900 – 3100 USD už vyše týždňa. Väčšina altcoinov je na tom podobne, avšak nájdeme medzi nimi aj vyčnievajúce coiny ako napríklad XRP či LUNA, ktoré spravili až 10%. Výrazne sa posunula aj Shiba Inu a to takmer až o 15%. Jeden z najvýraznejších projektov súčasnosti je GMT, ktoré len za posledných 24h urobilo 30% smerom nahor.

[ccpw id=”127″]

Aké faktory momentálne ovplyvňujú svet kryptomien a kam sa bude uberať?

Faktorov ovplyvňujúcich momentálne ceny a náladu na trhu je ako vždy viacero. Z všeobecného psychologického faktora je to bezpochyby stále strach z vojnového konfliktu, ktorý prebieha u našich východných susedov. Ak však pôjdeme viacej do hĺbky krypto sveta a komunity, za posledný týždeň sa udialo viacero dôležitých noviniek. Bitcoin na určitý čas prekročil dôležitý support na hranici 39 000 USD a to podľa mnohých odborníkov znamená, že môžeme očakávať medvedí trend až na 35 000 USD. Naopak ak by sa trend otočil, strop môže byť na 48 000 USD. Ďalšia dôležitá udalosť sa týka hlavného NFT coinu, Etherea. V júni totižto malo byť Ethereum aktualizované na “Ethereum 2.0” a prejsť z Proof of Work na Proof of Stake, čo mohlo znamenať obrovský impulz pre rast. Vývojár Tim Beiko však priznal, že bude táto aktualizácia s veľkou pravdepodobnosťou odložená o pár mesiacov neskôr. Ďalšou dôležitou novinkou je, že najväčšia kryptomenová burza na svete Binance uviedla na trh duálne investovanie, vďaka ktorému môžete zarobiť obrovské percentná.

Chcete nakupovať a obchodovať s kryptomenami či NFTs bezpečne na najväčšej burze na svete s minimálnymi poplatkami? Vyskúšajte Binance. Pozrite si aj porovnanie kryptomenových burzí a návod ako začať s kryptomenami, respektíve ako kúpiť Bitcoin a iné kryptomeny. Návod ako sa zaregistrovať na Binance nájdete tu.

Disclaimer: toto nie je investičné ani finančné poradenstvo, investovanie do kryptomien a NFTs so sebou nesie riziko straty, investujte opatrne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *