pondelok, 15 júla, 2024
NovinkyRecenzieSmart homeTechnológie

Recenzia: Smart žiarovka Tapo L530E – budúcnosť svetla

Ak sa snažíte ušetriť náklady za elektrickú energiu, skvelým riešením je výmena starých žiaroviek v domácnosti za nové, úspornejšie a najmä inteligentné. Staré žiarovky sú síce lacnejšie, ale majú o dosť väčšiu spotrebu, horšiu svietivosť a hlavne kratšiu životnosť. Kúpou moderných LED žiaroviek teda ušetríte z viacerých strán. Technológia LED nám dokáže vďaka menšej spotrebe energie znížiť cenu na desatinu. LED žiarovka s príkonom 6W dokáže svietiť približne rovnako ako bežná žiarovka s príkonom 60W. Spotreba energie je teda tiež desatinná. Životnosť LED žiaroviek je tiež niekoľko násobne väčšia, čiže aj ich výmenu nemusíte riešiť tak často. Zatiaľ čo bežná žiarovka vydrží okolo 1000 hodín, väčšina LED žiaroviek vydrží aj 15000 hodín, a to je naozaj obrovský rozdiel. Dnes sa pozrieme na smart žiarovku Tapo L530E a naša recenzia vám prezradí čo všetko dokáže.

TP-Link má skvelú radu smart produktov TAPO, vďaka ktorým si môžete poskladať vlastnú inteligentnú domácnosť. TP-Link dokonca vytvoril aj aplikáciu TAPO, vďaka ktorej môžete svoju inteligentnú domácnosť ovládať pohodlne cez váš smartfón. Prejdime teda k základným vlastnostiam tejto Smart žiarovky.

Recenzia: Smart žiarovka Tapo L530E
Recenzia: Smart žiarovka Tapo L530E

🏷POZRIEŤ SMART ŽIAROVKU TAPO L530E NA ALZA.SK

✅️POZRIEŤ RECENZIE A POROVNANIA CIEN NA TAPO L530E NA HEUREKA.SK

Táto žiarovka ponúka nastavovanie viacerých farieb. Dokážete si nastaviť rôzne farby, samotný jas žiarovky a dokonca aj teplotu svetla a farieb. Nastavenie jasu ja naozaj kvalitné vďaka rozsahu stmievania od 1 do 100%. Pri maximálnom jase dokáže svietit silou 806 lumenov čo je ekvivalent k 60W žiarovke pričom jej príkon je len 8,7W. Životnosť tejto Smart žiarovky dosahuje 15000 hodín čo je 15 násobok bežnej žiarovky.

Smart nastavenia skrz aplikáciu dokážu zjednodušiť váš život. Samozrejmosťou je nastavovanie farby a intenzity svetla rovnako ako aj teploty svetla. Nastaviť sa dá aj čas zapnutia alebo vypnutia svetla. Či už si nadstavíte konkrétny čas, časovač alebo zapnutie a vypnutie podľa východu a západu slnka, čo môže dokonca výrazne zlepšiť váš cirkadiánny rytmus a tým zlepšiť vplyv svetla na váš organizmus. Žiarovka dostala aj možnosť dovolenkového režimu, v ktorom zapína a vypína svetlo, čím simuluje prítomnosť ľudí v dome, čo by malo odstrašiť potencionálnych zlodejov. Príjemnou funkciou je, že okrem ovládania mobilom cez aplikáciu Tapo môžete žiarovku ovládať aj hlasom skrz hlasových asistentov ako napríklad Google assistent.

Pokiaľ teda plánujete budovať inteligentnú domácnosť, séria Tapo od TP-Linku je pre vás to pravé a smart žiarovka Tapo L530E by nemala chýbať vo vašom repertoári. Zaradili sme ju dokonca aj do nášho zoznamu 3 najlepších inteligentných svetiel. Nezabudnite pozrieť aj naše dalšie tipy ako na šetrenie energie v domácnosti.

2 thoughts on “Recenzia: Smart žiarovka Tapo L530E – budúcnosť svetla

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *