Recenzia: Poco M3 Pro 5G – herný mobil do 200 eur?
Hľadáte kvalitný mobil do 200 eur, ktorý sa však nedá svojim výkonom zahanbiť? Poco M3 Pro je lacný smartfón s trendovými dizajnovými prvkami a užitočným modulom NFC. Tento model je prezentovaný ako najlepšia možnosť z hľadiska pomeru cena/kvalita. Možnosti smartfónu sú pomerne skromné, rovnako ako jeho cena, no mobilných hráčov môže výkonom príjemne prekvapiť. Viacej vám už prezradí Poco M3 Pro 5G recenzia nižšie.
Čo má Poco M3 Pro 5G v krabici ?
Poco M3 Pro dostanete v štýlovej jasno žltej škatuľke. Vo vnútri sa okrem samotného mobilu nachádza ochranná fólia nalepená na displeji, kábel a 22 W zdroj s USB Type-C, nástroj na vysunutie SIM, priehľadné silikónové puzdro, Poco nálepky, manuály a záruka.
Dizajn, materiály a kvalita spracovania Poco M3 Pro 5G
Pri Poco M3 Pro sa dizajnéri značky rozhodli ustúpiť od dizajnu Xiaomi alebo Redmi, a tak prišli s niečím vlastným, o čom dokonca informovali aj na zadnej strane pod fotoaparátom (Designed by Poco). Aj keď smartfón je stále podobný nedávnym inováciám od Redmi. A predsa sa ukázalo, že Poco M3 Pro je štýlový a elegantný, s vyčnievajúcim modulom hlavných kamier a čiernou oblasťou v blízkosti fotoaparátu s logom POCO.
Zadný kryt Poco M3 Pro je vyrobený z lesklého plastu, ktorý sa dosť špiní. Ak nenosíte ochranné obaly, pripravte sa na neustále čistenie zadnej strany alebo chodenie so špinavým telefónom. Na ľavej strane zariadenia je slot pre SIM karty a microSD kartu. Môžete si vybrať či budete mať dve SIM karty alebo len jednu a k nej microSD kartu. Na pravej strane sa nachádzajú tlačidlá na ovládanie hlasitosti a vypínač so zabudovaným rýchlym snímačom odtlačkov prstov. V hornej časti sa nachádza 3,5 mm jack a infračervený port. Na spodnej strane nájdeme USB-C port, mikrofón a reproduktor.
Predná strana je pokrytá ochranným sklom Corning Gorilla Glass 3. Z tejto strany vyzerá Poco M3 Pro ako väčšina moderných smartfónov. Tenké rámiky okolo displeja, širšia „brada“ a zárez prednej kamery v hornej časti obrazovky. Mobil pohodlne padne do ruky. Tento smartfón je tenký a veľmi ľahký (190g), najmä pri jeho kapacitu batérie. Neexistujú žiadne oficiálne informácie o vodeodolnosti smartfónu. Keď je to možné, snažte sa vyhnúť dažďu. Nemusí to dopadnúť dobre.
🏷POZRIEŤ SMARTFÓNY POCO NA ALZA.SK
✅️POZRIEŤ POROVNANIE CIEN A UŽÍVATEĽSKÉ SKÚSENOSTI NA POCO M3 PRO NA HEUREKA.SK
Ergonómia
Poco M3 Pro má rozmery 161,8×75,3×8,9 mm. Ako som už spomínal, je veľmi ľahký. Bočné tlačidlá a tlačidlo napájania so snímačom odtlačkov prstov sú dobre umiestnené a pohodlne sa používajú. Na dosiahnutie hornej časti obrazovky, aj keď máte dlhé prsty, musíte zmeniť úchop. Aj napriek lesklým plastom sa v ruke sa nešmýka čo je dobrá správa pre ľudí čo neradi používajú obaly.
Displej
Poco M3 Pro dostal 6,5-palcový IPS-matrix displej s rozlíšením 2400×1080 pixelov (Full HD+), hustotou pixelov 405 ppi, rozložením 20:9, jasom 400 nitov a obnovovaciou frekvenciou 90 Hz. Pri používaní vonku obrazovke chýba jas. V nastaveniach si môžete zmeniť teplotu farieb, ale to nijako neovplyvní priemerný jas. Pri 60 alebo 90 Hz je displej smartfónu plynulý a rýchly, ale to je skôr zásluha nadstavby MIUI 12. Pri prepínaní frekvencie medzi 60 a 90 Hz ale nieje vidieť nejaký extra rozdiel. V nastaveniach si môžete nastaviť svetlú alebo tmavú tému, ako aj nastaviť automatické zapínanie podľa plánu. Nechýba ani režim čítania, výber veľkosti textu, správanie obrazovky v režime VR, nastavenie celej obrazovky v aplikáciách, automatické otáčanie atď.
Výkon
Srdcom Poco M3 Pro je 8-jadrový procesor MediaTek Dimensity 700 s dvojicou jadier Cortex-A76(frekvencia až 2,2 GHz) a šiestimi jadrami Cortex-A55 s frekvenciou až 2 GHz. MediaTek Dimensity 700je celkom populárny. Je to produktívny, ale stále lacný čip s podporou 5G. V 15-minútovom záťažovom teste klesol výkon MediaTek Dimensity 700 maximálne o 12 %. V predvolenom nastavení všetky hry idú do vstavaného rozbočovača Game Turbo. Po spustení z neho smartfón pridelí hre maximálne množstvo energie, čím obetuje ostatné procesy. Smartfón je celkom dobrý na hranie hier. WoT Blitz bežne beží rýchlosťou 30+ fps pri vysokých grafických nastaveniach, Asphalt 9 sa tiež pohodlne hrá, rovnako ako Wild Rift a Call of Duty Mobile. Model má 4 alebo 6 GB LPDDR4x RAM a 64 GB alebo 128 GB vnútornej pamäte. Pamäť môžete rozšíriť microSD kartou, ale pripomínam, že model má hybridný slot, takže budete musieť obetovať druhú SIM kartu.
Fotoaparáty
Poco M3 Pro má trojitý hlavný fotoaparát. Máme tu hlavný 48-megapixelový modul OmniVision OV48B (f/1,79), 2-megapixelový snímač hĺbky scény Hynix Hi259 (f/2,4) a makro modul GalaxyCore GC02M1 (f/2,4). Predná kamera je tu OmniVision OV8856 s rozlíšením 8 megapixelov. Hlavnou nevýhodou Poco M3 Pro je nedostatok ultraširokouhlého fotoaparátu. Na lacný model kamera fotí dobre, no mohlo by to byť aj lepšie. Fotoaparát naozaj nemá rád, keď sa niekto pohne, čo i len nepatrne. V takýchto prípadoch sú obrázky príliš rozmazané a zašumené. K dispozícii je samostatný 48 megapixelový režim, no fotografie v ňom sa od štandardných príliš nelíšia. Autofocus je v poriadku. Počas dňa sú obrázky detailné a krásne. Pri strednom svetle, napríklad keď sa zotmie, je kvalita fotografie oveľa horšia. Poco M3 Pro natáča videá v rozlíšení 1080p a 720p, ale vždy pri 30 fps. K dispozícii je režim spomaleného pohybu so 120 fps, je tu taktiež režim makro, ale iba v 720p.
Výdrž batérie
Poco M3 Pro dostal 5000 mAh batériu. Nechýba podpora rýchleho nabíjania výkonom 18 W pričom pribalený zdroj vyprodukuje 22,5 W. Smartfón vydrží pri priemernej záťaži a s 90 Hz obrazovkou deň a pol. Takže jedno nabitie bude stačiť na celý deň. Ale ak znížite frekvenciu na 60 Hz a budete telefón používať menej, tak dva až tri dni vydrží.
Zvuk a komunikácia
Namiesto plnohodnotného stereo zvuku s dvomi reproduktormi je tento model vybavený iba jedným reproduktorom. Zvuk reproduktora je hlasný, no plochý a pri 60-70% hlasitosti tiež začína strácať na kvalite. Reproduktor bohužiaľ neponúka vôbec žiadne basy. V nastaveniach sú zvukové efekty (Smart, Hudba, Hlas, Video), no pri ich prepínaní nedochádza k výrazným zmenám. V slúchadlách je zvuk vyvážený. Pre audiofilov je lepšie používať lepšie slúchadlá alebo počúvať hudbu cez prenosné audio zariadenia. Smartfónové moduly zastupuje dvojpásmové Wi-Fi, nový Bluetooth 5.1 a užitočné NFC. Nechýba ani GPS, AGPS, GLONASS, GALILEO, Beidou a Navic.
Firmvér a softvér
Poco M3 Pro beží na Androide 11, nad ktorým je nadstavba MIUI 12 (stabilná verzia 12.0.8) a vlastný launcher, ktorý sa dosť podobá čistému Androidu. Rozhranie je jednoduché a priamočiare, bez oneskorení.
Záverečná recenzia Poco M3 Pro 5G
Poco M3 Pro 5G je lacný mobil, ktorý však ponúkne všetky potrebné funkcie, ktoré by mal smartfón v roku 2022 obsahovať. Navyše, jeho výkon či dizajn sa dajú porovnať aj s vyššou triedou. Pokiaľ hľadáte kvalitný mobilný telefón v rámci obmedzeného budgetu, Poco M3 Pro 5G si jednoznačne zaslúži vašu pozornosť. U nás sa dokonca umiestnil v zozname najlepších mobilov do 200 eur a svoje miesto si určite zaslúži. Nezabudnite tiež v rámci tejto cenovej kategórie pozrieť recenzie Xiaomi Redmi Note 11 a Motorola Moto G60.
Pingback: Najlepšie mobily do 200 eur - tieto smartfóny stoja za to! - nftmagazin.sk
Pingback: Recenzia: Xiaomi Redmi Note 11 - porazí aj vyššie triedy! - nftmagazin.sk
Pingback: Recenzia: Motorola Moto G60 - 120Hz displej za pár eur? - nftmagazin.sk