pondelok, 15 júla, 2024
NovinkyRecenzieSmartfónyTechnológie

Recenzia : Google Pixel 7 – najlepší fotomobil na trhu?

Google Pixel 7 je jeden z najočakávanejších smartfónov tohto roku a dlhodobo sa špekuluje o tom, že má ísť o najlepší fotomobil na trhu, ktorý ma predbiehať aj takých velikánov ako iPhone, Samsung či dlhodobú špičku vo foťákoch Huawei. Základný Google Pixel 7 síce nemá všetky schopnosti ako najvyššia verzia Pixel 7 Pro, no rozhodne na ňom Google nešetril. Základná verzia sa môže pýšiť rovnakým výkonom pričom cenovka je výrazne nižšia. Okrem toho určite zaujme aj netradičný dizajn. Čo všetko nám prezradí recenzia na Google Pixel 7?

Dizajn Google Pixel 7

Prvou vecou, ktorá vás na Pixel 7 upúta je dizajn fotoaparátu, je to pás odlišnej farby v ktorom sa nachádzajú dva fotoaparáty spojené pod jedným sklíčkom. Telefón je tiež príjemne zaoblený. Obrazovka je pekne zakrivená, fotoaparát jemne vystupuje z rámu telefónu a Google sa venoval vytvoreniu prirodzeného pocitu, vďaka ktorému sa zariadenie príjemne drží.

Pixel 7 je menší ako Pixel 7 Pro, čo by pre niektorých mohlo byť výhodou, keďže v dnešnej dobe veľkých mobilov veľa ľudí vyhľadáva práve menšie alternatívy. Telefónu nechýba výkon ani funkcie exkluzívne pre Google, takže by sa dal považovať aj za “Pixel mini“.

Farba Lemongrass je podľa mnohých najkrajším a jedinečným odtieňom vo svete telefónov. Biela farba („Sneh“) je tiež príťažlivá, a určite obľúbená u nežnejšieho pohlavia. Lesklá čierna farba obsidiánu na tomto telefóne je obzvlášť tmavá. Absorbuje toľko svetla, že je celkom ťažké vidieť uhly a krivky zariadenia.

Na spodnej strane telefónu nájdeme port USB-C a dvojicu veľkých reproduktorov. Vpredu je pod obrazovkou zabudovaná malá kamera a čítačka odtlačkov prstov. Fotoaparát zvládne rozpoznávanie tváre na odomknutie, čo je užitočný upgrade oproti staršiemu Pixel 6.

🏷POZRIEŤ SMARTFÓN GOOGLE PIXEL 7 NA ALZA.SK

✅️POZRIEŤ RECENZIE A POROVNANIA CIEN NA PIXEL 7 NA HEUREKA.SK

Displej Pixel 7

Obrazovka na Pixel 7 vyzerá skvele. Používa ostrý OLED displej, ktorý je krásne farebný a jasný. Obrazovka nie je príliš veľká a rámy sú dostatočne tenké, aby boli “neviditeľné“. Sklo použité na tomto displeji je Corning Gorilla Glass Victus, ktoré poskytuje perfektnú ochranu pred poškodením, no aj tak je lepšie používať aj ochranné sklo. Pixel 7 je tiež zabezpečený pre odolnosť proti vode s certifikáciou IP68, rovnako ako Pixel 7 Pro.

Fotoaparáty Pixel 7

Najviac otázok, ktoré padli v súvislosti s Pixelom 7, sa týkajú fotoaparátov. Možno si myslíte, že Pixel 7 má slabšie fotoaparáty ako Pixel 7 Pro, ale pravdou je, že Pixel 7 dostal rovnaký 50Mpx hlavný fotoaparát a aj podobný 12Mpx ultraširokouhlý fotoaparát (hoci na rozdiel od Pro tento snímač nemá automatické zaostrovanie, a preto ani nemá nový režim Macro Focus).

Nedostal síce 48Mpx teleobjektív s periskopickým objektívom, ale Google sa s fotoaparátmy ktoré Pixel 7 dostal a procesorom Tensor G2 pokúsil dosiahnuť digitálny Super Zoom. Google tiež dáva Pixelu 7 možnosť opraviť fotky vo vašej knižnici Fotiek Google, aj keď ste ich nenasnímali pomocou Pixel 7. Toto je exkluzívna funkcia pre Google Pixel. Takže len majitelia Google Pixel 7 a 7 Pro môžu použiť kúzlo Google na staré fotky v mobile, aby eliminovali rozmazanie a zaostrili tváre. Celkovo sa špekuluje, že je Google Pixel 7 v roku 2022 jedným z najlepších fotomobilov aké sme tu kedy mali a to predovšetkým vďaka jeho neuveriteľnej cenovke, ktorá sa zmestí do 700 eur. Google Pixel 7 Pro je už potom úplne najvyšší level naprieč cenovkami. Tento titul si tieto kúsky zaslúžia najmä pre umelú inteligenciu na dotváranie dokonalosti fotografií, ktorú má Google momentálne asi najlepšie vyšperkovanú a predbieha aj velikánov akými sú Apple a Samsung.

google-pixel-7
Google Pixel 7

Softvér Pixel 7

Pixel 7 sa samozrejme dodáva s Androidom 13 – najnovšou kompletnou verziou Androidu. Vďaka výkonnému čipsetu Tensor G2, beží Android 13 na tomto telefóne veľmi hladko. Bezproblémovo sa dá prechádzať systémom, otvárať aplikácie alebo meniť vzhľad telefónu pomocou tém.

Čip Tensor G2 by mal umožniť Pixelu 7 prepisovať reč oveľa rýchlejšie a presnejšie, čo vedie k prepisu v reálnom čase a bez čakania. Google uviedol, že pridá aj možnosť identifikovať rečníkov v hlasových prepisoch. Táto funkcia a ďalšie schopnosti AI prichádzajú do oboch nových telefónov Pixel 7 aj 7 Pro. Pixel 7 teda tiež má väčšinu funkcií, vďaka ktorým je Pixel 7 Pro taký úžasný.

Koniec koncov, Pixel je podobne ako iPhone telefón, ktorý vyrába samotný tvorca operačného systému používaného na danom telefóne, takže má obrovský potenciál stať sa podobne populárnym, nakoľko bude asi navždy najlepšie optimalizovaným.

Výkon Pixel 7

Výkon zariadenia Google Pixel 7 by mal byť lepší ako priemer, pretože Google nešetrí na procesore len preto, že toto nie je najvyššia verzia telefónu na úrovni Pro. Na rozdiel od iPhonu 14, ktorý má minuloročný (samozrejme stále super rýchly) procesor, Google dáva do Pixel 7 Pro aj Pixel 7 rovnaký nový G2 SoC. Google v tomto telefóne vylepšil grafiku a došlo aj k vylepšeniam Tensor G2 pri ovládaní funkcií strojového jazyka, ktoré dávajú telefónom Pixel zaujímavú výhodu. Inými slovami, nemusia mať surovú konskú silu ako iPhone 14 Pro, Pixel sa dokáže udržať, najmä pokiaľ ide o AI úlohy. Môžete hrať hry v ich najvyššom rozlíšení a pokročilé funkcie budú fungovať dostatočne rýchlo, aby na vás zapôsobili.

Batéria Pixel 7

Batéria s kapacitou 4 355 mAh v Google Pixel 7 je veľká, no mohla by mať aj viac energie. Google tvrdí, že pri bežnom používaní prekročí 24 hodín, čo je reálne dostačujúce. Dvojdňový smartfón to ale stále nieje. Google tvrdí, že v režime Extreme Battery Saver vydrží Pixel 7 až 72 hodín. Ako to ale naozaj bude uvidíme až pri reálnych núdzových situáciach.

Skutočne to závisí od toho, do akej miery je tento režim batérie „extrémny“. Ak to spôsobí, že telefón bude zbytočný, budete so sebou 72 hodín nosiť iba ozdobnú tehlu. Existujú zariadenia ktoré majú podobné režimy, ktoré menia obrazovku na čiernobielu a znižujú počet aplikácií, ktoré môžete používať.

Pixel 7 sa môže nabíjať pomocou 30 W nabíjačky. Google tvrdí, že polovičné nabitie dosiahnete za 30 minút.

Záverečná recenzia Google Pixel 7

Ná záver môžeme zhodnotiť, že recenzia na Google Pixel 7 nám jednoznačne ukázala, že ho môžeme zaradiť medzi najlepšie mobily do 700 eur. Svojím fotoaparátom a umelou inteligenciou atakuje najnovšie iPhony aj Samsungy. Ak vás však Google pixel 7 nepresvedčil a zháňate skôr niečo iné v rovnakej cene, určite odporúčame pozrieť aj recenziu na Samsung Galaxy S21 FE, alebo herné monštrum Black Shark 5.

3 thoughts on “Recenzia : Google Pixel 7 – najlepší fotomobil na trhu?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *