piatok, 14 júna, 2024
NovinkyTechnológie

Ako si vybrať dobrý elektrobicykel? Tieto faktory by ste mali pri kúpe zvážiť!

Elektrobicykle sa v poslednej dobe skloňujú čoraz viacej a určite ste o nich už počuli. Ide o veľmi praktické zariadenia, s ktorými si máte možnosť užiť veľa zábavy, no taktiež uľahčenia stresu za volantom a poďakujú vám aj vaše nohy. Ako si však vybrať ten správny elektrobicykel, ktorý vám poslúži roky? Poradíme vám, ako na to!

Elektrobicykel funguje na elektrický pohon. Práve vďaka tomu sa budete vedieť dostať aj na ťažšie dostupné miesta, ktoré by ste možno na klasickom bicykli nemohli podniknúť. Veľa ľudí si myslí, že na elektrobicykli nezažije žiadnu námahu, no to je omyl. Vy sami si viete regulovať rýchlosť a aj to, ako veľmi budete šliapať. Keď už nebudete vládať, môžete si zapnúť elektrický pohon a len tak voľne sa viesť.

Práve preto je elektrický bicykel skvelou alternatívou aj pre krátke trasy autom či hromadnou dopravou. Elektrobicykle vám umožnia zľahčiť si námahu, ktorú by ste mnohokrát s klasickým bicyklom nezvládli, ale zároveň ponúkajú ekologické a zdravšie alternatívy pre autá/motorky a oproti hromadnej doprave ponúkajú komfort korigovania vlastného času. Jedná sa tým pádom o skvelý prostriedok na krátke mestské či medzimestské trasy napríklad do práce/školy. Zároveň sa však nejedná len o praktický dopravný prostriedok, ale aj o voľnočasovú zábavku, s ktorou sa môžete vybrať do lesa. Aj toto bude jeden z faktorov, ktorý rozhoduje pri kúpe.

POZRIEŤ VÝBER ELEKTROBICYKLOV NA TPD.SK

POZRIEŤ VÝBER ELEKTROBICYKLOV NA ALZA.SK

POZRIEŤ VÝBER ELEKTRICKÝCH BICYKLOV NA ANDREASHOP.SK

Vopred si premyslite rozpočet na elektrobicykel

V prvom rade by ste si mali na elektrobicykel vopred vyčleniť financie. Pri kúpe tohto produktu treba rátať s tým, že ide o viac peňazí a neoplatí sa príliš šetriť, nakoľko ide aj o samotnú bezpečnosť pri jazde. Práve z tohto dôvodu by ste si mali výber vhodného elektrobicykla dobre premyslieť. Ak by ste chceli ušetriť, radšej si ho vôbec nekupujte. Príliš lacné elektromobily totižto často šetria na konštrukcií a iných parametroch. Preto si vopred premyslite rozpočet a pri výbere si určite pozrite aj rôzne recenzie od ľudí, alebo sa môžete poradiť priamo so supportom na eshopoch, ktorý vám s radosťou pomôže.

To však neznamená, že musíte do bicykla investovať sumu v hodnote auta. Samozrejme, dajú sa nájsť kvalitné bicykle aj za nižšiu cenu, pri nich však zrejme pôjde o kompromis v rýchlosti elektrického pohonu, dojazdu či dĺžke nabíjania.

Do mesta alebo do prírody? Rozhoduje batéria, kolesá aj pohodlnosť

Ak si idete kupovať elektrobicykel, mali by ste si tiež premyslieť to, kde chcete tento produkt využívať. V prípade, že ho chcete na spomínané mestské či medzimestské trasy, nemusíte sa zameriavať na offroadové vlastnosti či extrémne dlhý dojazd. Pokiaľ máte možnosť hodiť si batériu na nabíjačku kým ste v práci a budete jazdiť primárne na kvalitných cestách, odporúčame pozerať po mestských bicykloch. Ak s ním však máte iné plány v podobe prírody a dlhých výletov, rozhodne by ste mali zainvestovať o čo si viac a vybrať si bicykel s kvalitnými hrubými kolesami prispôsobenými na offroad a taktiež dlhý dojazd, aby sa nestalo, že naspäť z výletu už budete musieť vyčkávať autobus.

POZRIEŤ POROVNANIE CIEN A RECEZIE NA HEUREKA.SK

Nezabúdajte na výbavu a ďalšie vlastnosti

Pri výbere elektrobicyklu je dôležité pozerať okrem základných parametrov ako výdrž batérie (dojazd), dĺžka nabíjania, výkon (rýchlosť) a kolesá (odpruženie) aj na pridanú hodnotu napríklad v podobe kvalitnej aplikácie na smartfón, ktorá monitoruje rôzne parametre, nosnosť a hmotnosť samotného elektrického bicykla, ale aj ďalšiu výbavu ako rôzne držiaky, úložný priestor a podobne.

Veríme, že vám naše rady pri vyberaní pomôžu. Kvalitný výber elektrobicyklov nájdete napríklad aj v tradičnom elektre TPD, kde vám pri výbere určite rád poradí aj support. Taktiež odporúčame pozrieť aj Andreashop.sk. Samozrejmosťou u oboch predajcov je dlhotrvajúca záruka. Pokiaľ však máte radi kompaktnejšie prostriedky, určite pozrite aj elektrické kolobežky.

One thought on “Ako si vybrať dobrý elektrobicykel? Tieto faktory by ste mali pri kúpe zvážiť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *