piatok, 14 júna, 2024
Ako začaťKryptomenyKryptomeny a NFTNovinkyTechnológie

Ako kúpiť Polygon? História, súčasnosť a kurz kryptomeny MATIC

Kryptomena Polygon (alebo token MATIC) patrí medzi veľmi populárne altcoiny s vynikajúcou perspektívou do budúcna. Ešte predtým než prejdeme na jej históriu, súčasnosť a aktuálny kurz vám však odpovieme na vašu otázku hneď na začiatok, pretože nikto nemá rád omáčky, ako je to na internete bežné. Polygon môžete kúpiť na kryptomenovej burze. My jednoznačne odporúčame Binance – najväčšiu krypto burzu na svete, ale odporúčame vám pozrieť si aj porovnanie kryptomenových burzí a vybrať si podľa vášho uváženia. Návod ako sa zaregistrovať do Binance nájdete tu. Viacej si rozoberieme nižšie.

História a začiatok Polygonu – “vylepšené Ethereum”

Spoločnosť Polygon vznikla za účelom vytvorenia ľahkej, modernej a rýchlej kryptomeny na princípe Etherea, ktorá nebude zaťažená gas fees v stovkách eur a bude možné na nej budovať decentralizované aplikácie a produkty. Laicky sa dá povedať, že má ísť o modernejšie odľahčené Ethereum. Z technickej stránky ide o platformu pre škálovanie Etherea. Polygon efektívne transformuje Ethereum na plnohodnotný multi-reťazcový systém (Internet of Blockchains). Tento viacreťazcový systém je podobný napríklad Polkadot, Cosmos, Avalanche atď. s výhodami bezpečnosti Etherea, živého ekosystému a otvorenosti.

Polygon založili skúsení vývojári blockchainu a obchodný konzultant Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal a Anurag Arjun. Spustení bol v októbri 2017.

Ako funguje Polygon v praxi?

Polygon kombinuje Plasma Framework a technológiu proof-of-stake. Plazmový rámec používaný Polygonom, ako ho navrhol spoluzakladateľ Etherea Vitalik Buterin, umožňuje jednoduché vykonávanie škálovateľných a autonómnych smart contractov. Polygon sa môže pýšiť až 65 000 transakciami za sekundu na jednom postrannom reťazci a taktiež potvrdením bloku za menej ako 2 sekundy. V jeho štruktúre môže byť doslova nekonečno decentralizovaných aplikácií bez nevýhod, ktoré sú bežné pri proof-of-work technológií. To robí z Polygonu perfektné prostredie napríklad pre NFTs či Metaverse projekty. Token MATIC je ERC-20 token bežiaci na blockchaine Etherea a plní úlohu hlavného tokenu v celom ekosystéme Polygon.

💰NAKUPUJTE KRYPTOMENY ČI NFTs (VRÁTANE POLYGONU (MATIC)) A OBCHODUJTE S NIMI BEZPEČNE NA NAJVÄČŠEJ BURZE NA SVETE – BINANCE

Polygon (MATIC) – kurz

[ccpw id=”247″]

Súčasnosť – kde a ako kúpiť Polygon (MATIC)?

V súčasnosti je celý ekosystém Polygonu podporovaný napríklad gigantickými krypto burzami Binance a Coinbase. Natívny token Polygonu MATIC môžete kúpiť na týchto bezpečných krypto burzách prevodom alebo kartou online za pár sekúnd a následne si môžete Polygon previesť do podporovaných peňaženiek, napríklad Metamask. V ekosystéme Polygonu bežia taktiež nezameniteľné tokeny – NFT a integrované sú napríklad na marketplace OpenSea, alebo Playdapp. Polygon taktiež pracuje na Metaverse projekte. Návod ako sa môžete zaregistrovať na Binance a nákupiť Polygon nájdete tu.

Natívny token MATIC má zásobu 10 000 000 000 coinov, pričom sa uvoľňujú mesačne a momentálne je v obehu už 7 758 492 081. Podľa plánu vydania budú všetky tokeny uvoľnené do decembra 2022.

Budúcnosť a predikcia Polygonu

Polygon je rýchly, ľahký a zároveň veľmi bezpečný ekosystém so skvelou perspektívou vďaka nekonečným možnostiam implementácie aplikácií a web 3.0 produktov, akým sú napríklad NFT a Metaverse hry, ale aj iné decentralizované projekty. Takisto natívny token MATIC má skvelé postavenie a zázemie na trhu, pričom je obchodovateľný na najväčších burzách na svete. Jeho celková pozícia na trhu s kryptomenami je na 16. mieste a má všetky predpoklady pre to, aby stúpal spolu s celým trhom.

Chcete nakupovať a obchodovať s kryptomenami či NFTs (vrátane Polygonu (MATIC)) bezpečne na najväčšej burze na svete s minimálnymi poplatkami? Vyskúšajte Binance. Pozrite si aj porovnanie kryptomenových burzí a návod ako začať s kryptomenami, respektíve ako kúpiť Bitcoin a iné kryptomeny.

Disclaimer: toto nie je investičné ani finančné poradenstvo, investovanie do kryptomien a NFTs so sebou nesie riziko straty, investujte opatrne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *