Vyskúšajte nekonečné dáta bez viazanosti:
štvrtok, 23 mája, 2024
KryptomenyKryptomeny a NFTNovinkyTechnológie

Aj napriek covidu im stúpol turizmus o 30%! Môže za to Bitcoin

Turistický segment a cestovný ruch dostal spolu s covidom obrovskú ranu pod pás a celý svet sa nám na 2 roky takmer úplne uzavrel. To však neplatí o krajine v strednej Amerike. El Salvádor totižto zaznamenal nárast cestovného ruchu od Septembra 2021 až o 30% a dôvod môže byť prekvapivý – Bitcoin!

El Salvádor totižto 7.9.2021 ako prvá krajina na svete prijala Bitcoin za svoje zákonné platidlo a táto zaujímavosť prilákala do tejto krajiny davy nadšencov, ktorí sa chceli na vlastné oči presvedčiť o fungujúcej ekonomike. Zaplatiť Bitcoinom za magnetku v pouličnom stánku totižto zrejme nikde inde na svete momentálne nedokážete a práve preto sa stal Salvádor centrom pozornosti.

INVESTUJTE DO BITCOINU A KRYPTOMIEN AJ VY POMOCOU BURZY BINANCE, ALEBO SLOVENSKEJ SPOLOČNOSTI FUMBI

Salvádor po prvom štvrťroku hlási nárast turistov až o 300 miliónov a zdá sa, že krok s Bitcoinom bol to najlepšie, čo mohli tamojší politici urobiť, aj keď ich verejnosť (hlavne zahraničná) kritizovala. Turizmus je medzi miestnymi jednou z hlavných pracovných príležitostí a obživ. Potvrdil to taktiež samotný prezident krajiny Nayib Bukele, ktorý oznámil že sa jedná o jednu z najdôležitejších položiek pre hospodársky rast a zároveň vďaka Bitcoinovým nadšencom získali druhú najväčšiu podporu ekonomiky pre rok 2022.

Napriek tomu, že občania môžu naďalej používať aj doláre, miestnu aplikáciu – BTC peňaženku Chivo Wallet – používalo už po prvom mesiaci od zavedenia viac ako dva milióny obyvateľov. Používanie Bitcoinu teda prekonalo očakávania a do budúcna môžeme očakávať, že sa inšpirujú aj ďalšie krajiny plné technologických nadšencov, ktoré sa neboja pokroku a chcú nakopnúť vzdelanie a ekonomiku národa.

Ak chcete aj vy investovať do kryptomien a Bitcoinu, môžete tak urobiť pomocou najväčšej burzy na svete – Binance, alebo pomocou slovenskej spoločnosti Fumbi, ktorá sa postará o vaše portfólio a s kódom „fumbi32593967“ získate nižšie poplatky až o 7%! Pozrite si ako investovať do bitcoinu a kryptomien a porovnanie kryptomenových burzí.

Disclaimer: toto nie je investičné ani finančné poradenstvo, investovanie do kryptomien so sebou nesie riziko straty, investujte opatrne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *