piatok, 14 júna, 2024
NovinkySmartfónyTechnológie

Prečo si zaobstarať repasovaný iPhone a kde nájsť tie najlepšie?

Túžite po novom iPhone, páči sa vám ekosystém Apple, no nechce sa vám utratiť vyše tisíc eur za novú vlajkovú loď? iPhone je svojou funkcionalitou a elegantným prémiovým dizajnom už roky jedným z najžiadanejších smartfónov na trhu, no prekážkou je často veľmi vysoká cena. Existuje však možnosť, pri ktorej získate nadupaný mobil a zároveň šetríte nie len svoju peňaženku, ale dokonca aj životné prostredie. Odpoveďou je repasovaný iPhone. Aké výhody v sebe repasované iPhony skrývajú?

Čo to je repasovaný iPhone?

Repasovaný iPhone je v skratke kedysi používaný smartfón, ktorý bol zresetovaný do pôvodných továrenských nastavení a boli na ňom vykonané všetky potrebné úpravy a opravy vo vnútri zariadenia (batéria, softvér, celková funkcionalita…) aj na zovňajšku (displej, zadný kryt, škrabance…). Má teda za sebou kompletný servis a následne bola jeho spôsobilosť otestovaná profesionálmi. Až po otestovaní všetkých funkcií a odsúhlasenia spôsobilosti na predaj je takýto iPhone pridaný na eshop, ktorý vám pri kúpe dokonca garantuje záruku. Dá sa teda povedať, že v konečnom dôsledku ide o plne funkčné zariadenie, ktoré sa líši od nového len cenovkou a záťažou na životné prostredie. Zatiaľ čo za nový iPhone vyhodíte vyše tisíc eur, repasovaný iPhone môže stáť len zlomok pôvodnej ceny, no poslúži úplne rovnako. Samozrejme, lacný iPhone sa dá kúpiť aj z bazáru, no ku takému smartfónu (alebo inému zariadeniu) z bazáru nedostanete ani záruku, ani kompletný servis pred uvedením do predaja.

🏷POZRIEŤ PONUKU REPASOVANÝCH IPHONOV

Výhody repasovaného iPhonu:

Repasovaný iPhone má teda oproti novému mobilu, alebo mobilu z bazáru množstvo výhod. Toto sú tie najdôležitejšie, na ktoré treba pri kúpe prihliadať:

Repasovaný iPhone zoženiete za skvelú cenu

Repasované iPhony stoja zlomok pôvodnej ceny nového zariadenia. Dokážete tak získať drahé zariadenie za skvelú cenu a ušetriť tak kopec peňazí. Tieto mobily boli skontrolované a boli opravené všetky ich chyby tak, aby boli schopné slúžiť ďalej novému majiteľovi. Mobil dostal novú šancu na život a jeho cena išla oproti novému kusu rapídne dole, a tak sa stal dostupnejším pre každého. Repasované zariadenia sú skvelá možnosť ako získať iPhone aj keď máte obmedzený budget. Za normálnych okolností by ste za danú cenovú reláciu dostali len najnižšiu, maximálne strednú triedu, no v tomto prípade môžete dostať prémiovú vlajkovú loď.

Náš TIP: Apple iPhone XS MAX 512GB Space Grey len za 409€ (pôvodná cena 999€) + 1 rok záruka zdarma

repasovany-iphone
Apple iPhone XS MAX 512GB Space Grey len za 409€ (pôvodná cena 999€) + 1 rok záruka zdarma

Prémiové zariadenie, ktoré má stále špičkový výkon

Najnovšie smartfóny síce majú milión funkcií a neuveriteľné parametre, no reálne ich bežný užívateľ nikdy nevyužije. Dva či tri roky starý iPhone je plne dostačujúci nie len na bežné používanie, ale aj na tie najnáročnejšie hry a nadupané fotky či videá. Takýto mobil patrí stále k tomu lepšiemu a hravo porazí aktuálne stredné triedy, keďže v dobe jeho vydania bol na špičke technologického reťazca. Zariadenie dokáže stále bezchybne slúžiť na bežné každodenné fungovanie. Vo svojej aktuálnej cenovej kategórií dokonca ani nebude zaostávať keďže pôvodne bol vyrobený ako vlajková loď. Navyše, spomínaný servis vymenil všetky opotrebovania a repasované zariadenia sú v bezchybnom stave, takže sú stále schopné fungovať a slúžiť ešte nejaký čas.

Dostanete záruku

Pri kúpe používaného zariadenia z druhej ruky (napr. z bazáru) už bohužiaľ nemôžete čakať, že bude v záruke. Tým ale vznikajú obavy z jeho aktuálneho stavu. Smartfón mohol byť kľudne vystavený vlhkosti a do pár týždňov môže prestať fungovať a vám zostane len nefunkčné zariadenie. V tom horšom prípade sa dokonca môžete stať terčom podvodu a nemusí vám prísť vôbec nič, alebo kus tehly. Taktiež mohol byť mobil opravovaný nekvalitnými súčiastkami, ktoré môžu vypovedať službu skôr ako si na nové zariadenie zvyknete.

Tomuto sa dá vyhnúť kúpou repasovaného kusu od overeného predajcu, napr. slovenského eshopu BigOn, ktorý ponúka k mobilu aj ročnú záruku. Pri takto repasovaných iPhonoch boli v prípade opravy použité len prémiové originálne diely, na ktoré sa môžete spolahnúť. Okrem toho ste chránený zákonom o ochrane kupujúceho a navyše dostanete v cene aj ročnú záruku. Tým pádom máte istotu, že zariadenie bude fungovať ešte dlhú dobu. V prípade, že by sa zariadenie naozaj pokazilo sa však taktiež nemusíte obávať, pretože vám ho opravia zdarma opäť v profesionálnom servise.

Nešetríte len vlastnú peňaženku, ale aj životné prostredie

Kúpou repasovaného zariadenia mu predĺžite životnosť a zabránite vytvoreniu ďalšieho elektro odpadu. Znižujete týmto svoju uhlíkovú stopu a šetríte našu planétu, ktorú máme len jednu. Tak či tak je planéta už zahltená odpadom, takže netreba dopomáhať jej skaze neustálim kupovaním nových zariadení. Repasované zariadenie dokáže fungovať ešte pár rokov vďaka jeho prémiovému spracovaniu.

Nestarnúci dizajn iPhonov

Zariadenia od spoločnosti Apple majú tak nestarnúci dizajn, že ani pri staršom zariadení sa nebudete cítiť ako so starou šunkou. Prémiové spracovanie, hliníkové alebo hliníkovo sklenené telo dodávajú iPhonom ten pravý pocit kvalitne spracovaného zariadenia. Dokonca z niekoľko rokov starého zariadenia je stále cítiť jeho prémiové spracovanie a dizajn ktorý je naozaj premyslený a nestarnúci.

Kde kúpiť repasovaný iPhone?

Repasovaný iPhone spolu s ročnou zárukou môžete kúpiť napríklad u špecializovaného slovenského predajcu BigOn. Zaujímavú alternatívu ponúka aj PGS (bývalý Progaming Shop), kde sa dajú kúpiť aj úplne nové nepoužívané zariadenia, ktoré vrátené napr. ako nevhodný darček a podobne Tieto otvorené balenia majú samozrejme taktiež nižšiu cenu ako nové zariadenia. Pokiaľ však žiadny iPhone nezaujal, určite si pozrite náš návod ako s vybrať ten správny nový mobil pre vás.

2 thoughts on “Prečo si zaobstarať repasovaný iPhone a kde nájsť tie najlepšie?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *