Vyskúšajte nekonečné dáta bez viazanosti:
streda, 17 apríla, 2024
NovinkyRecenzieSmartfónyTechnológie

Recenzia: Samsung Galaxy A32 5G – mobil, ktorý vám vydrží roky!

Ak hľadáte lacný, no zároveň kvalitný mobil s Androidom a 5G, Samsung vám kryje chrbát s Galaxy A32 5G. Vynikajúca výdrž batérie, solídny výkon a sľúbené roky aktualizácií Androidu spolu s bezpečnostnými aktualizáciami znamenajú, že tento smartfón vám vydrží poriadne dlho. Na smartfóne Samsung Galaxy A32 5G je veľmi málo toho čo by sa vám mohlo nepáčiť, no všetky výhody a nevýhody vám prezradí recenzia nižšie.

Dizajn a materiály Samsungu Galaxy A32 5G

Na prvý pohľad vyzerá Galaxy A32 5G veľmi pekne. Tri vertikálne šošovky fotoaparátu spojené s makro fotoaparátom a bleskom vytvárajú jemný modul fotoaparátu na zadnej strane telefónu. Vďaka lesklému plastovému telu A32 skutočne priťahuje odtlačky prstov, čo si vyžaduje časté čistenie, aby vyzeral stále tak pekne.

Displej zaberá väčšinu prednej strany Galaxy A32. Hrubé spodné a horné rámy však kazia akúkoľvek ilúziu, že ide o obrazovku od okraja po okraj. Predná kamera je umiestnená v slzičkovom záreze hore a nie vo výreze, ktorý vidíme na iných telefónoch. Tlačidlo napájania A32 obsahuje aj snímač odtlačkov prstov, ktorý funguje dostatočne dobre. Galaxy A32 5G však pôsobí torchu lacno, avšak primerane svojej cene. Na druhú stranu získate konektor pre slúchadlá ktorý nenájdete na oveľa drahších vlajkových lodiach.

🏷POZRIEŤ SMARTFÓN SAMSUNG GALAXY A32 5G NA PGS.SK

✅️POZRIEŤ POROVNANIE CIEN NA HEUREKA.SK

Fotoaparáty Samsungu Galaxy A32 5G

Galaxy A32 5G využíva štyri fotoaparáty: 48 MP hlavný fotoaparát, 8 MP ultraširokouhlý fotoaparát, 5 MP makro objektív a 2 MP snímač hĺbky. Ako by ste mohli očakávať, stoja za to iba hlavné a ultraširokouhlé fotoaparáty – zdá sa, že posledné dva nepridávajú nič extra.

Celkovo A32 robí obdivuhodnú prácu pre telefón, ktorý stojí menej ako 300 eur. Samsung rád presycuje fotky na svojich drahších telefónoch, ale táto tendencia nie je na fotografiách A32 taká zreteľná. Môže to byť spôsobené tým, že procesor nemá výkon na to aby vykonal všetko to následné spracovanie, ktoré robia telefóny Galaxy vyššej kategórie. Galaxy A32 5G má 13MP predný fotoaparát. Môžeme povedať, že fotky z A32 sú vcelku ostré s bohatými detailmi.

Galaxy A32 5G dokáže nahrávať video až do 4K pri 30 snímkach za sekundu. To je dosť pixelov pre telefón do 300 eur, aj keď by som povedal, že väčšina ľudí bude radšej používať rozlíšenie 1080p pri 60 snímkach za sekundu aby bolo video plynulejšie.

Špecifikácie a výkon Samsungu Galaxy A32 5G

Vo vnútri je procesor MediaTek so 4GB RAM. Nie je to výkonný čip, ale každodenné úlohy ako je odosielanie e-mailov, prehliadanie Instagramu, streamovanie hudby, videí a dokonca aj úprava fotografií v aplikácii Snapseed sú zvládnuté perfektne. Ľahšie hry ako Alto’s Odyssey sa na telefóne hrajú skvele; náročnejšie tituly ako Asphalt 9: Legends sa hrali s nízkou snímkovou frekvenciou a neočakávane sa vypínali pri viacerých príležitostiach. Technicky je to hratelné, ale každý kto dúfa, že si vychutná všetky najnovšie a najlepšie hry v obchode Google Play bude sklamaný a mal by skôr hľadať výkonnejší smartfón.

Výdrž batérie Samsungu Galaxy A32 5G

Telefón je napájaný 5 000 mAh batériou, čo je obrovská kapacita vzhľadom na to, aké malé nároky na ňu kladie obrazovka s nízkym rozlíšením a procesor s nízkou spotrebou energie. Výdrž batérie je teda vynikajúca a zvládne aj pár dní starostlivého používania.

Po dvoch hodinách streamovania videa na YouTube telefón klesol zo 100 % na 92 % – pôsobivý výsledok, ktorý poráža väčšinu dostupných telefónov, vrátane oveľa drahších modelov ako napríklad Galaxy S21 Ultra.

Softvér Samsungu Galaxy A32 5G

Ďalším plusom pre Galaxy A32 5G je, že softvér na tomto telefóne je prakticky rovnaký ako na Galaxy S21. A v súlade s tým Samsung sľúbil 4 roky aktualizácií Androidu a 5 rokov bezpečnostných záplat. To porazí akýkoľvek iný smartfón v tejto cenovej kategórii. Samsung One UI 3.1 vyzerá veľmi odlišne od čistého Androidu, ale možno sa vám bude páčiť. Spoločnosť Samsung vám dokonca dáva možnosť vybrať si, ktorý bloatware chcete nainštalovať počas inštalácie, čo je skvelé vidieť. Kúpa Galaxy A32 5G je z dlhodobého hľadiska najlepším rozhodnutím v tejto cenovej kategórií, pretože Samsung bude telefón podporovať oveľa dlhšie ako ostatné značky svoje zariadenia.

Záverečná recenzia smartfónu Samsung Galaxy A32 5G

Samsung Galaxy A32 5G patrí k tomu najlepšiemu, čo môžete do 300 eur zohnať, ak nie to úplne najlepšie. Za túto cenu dostanete prijateľný výkon, solídne fotky a videá, skvelú výdrž batérie a dlhodobo garantované aktualizácie Androidu a zabezpečenia. Eshop Alza.sk dokonca práve ponúka k tomuto smartfónu expresné doručenie. Pokiaľ však nie ste fanúšikom Samsungu, určite v tejto cenovej kategórií pozrite aj recenziu na Huawei Nova 8i s úžasným foťákom, alebo Motorola Edge 20 Lite 5G.

4 thoughts on “Recenzia: Samsung Galaxy A32 5G – mobil, ktorý vám vydrží roky!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *