pondelok, 15 júla, 2024
InvestícieNovinkyRecenzieTechnológie

Recenzia: Patron GO – aplikácia, ktorá za vás šetrí peniaze

Aplikáciu Patron GO sme vám už predstavili v tomto článku, no dnes sa na ňu pozrieme podrobnejšie. Táto aplikácia totižto avizuje, že za vás dokáže priamo z vášho smartfónu šetriť peniaze, a to ZDARMA a bez nutnosti osobných stretnutí s častokrát otravnými finančnými poradcami. Vraj si ju stačí nainštalovať a ona vám automaticky nájde cestičky ako a kde ušetriť. To znie ako dokonalý nástroj pre všetkých, čo majú zmätok vo svojich financiách a potrebujú ušetriť nejaké to eurko navyše. Bude v tom nejaký háčik? To sme zisťovali za vás a prezradí vám to naša recenzia na aplikáciu Patron GO.

Úvod do aplikácie

Dobrou správou je, že aplikácia Patron GO je skutočne ZDARMA pre Android aj iOS a stiahnuť ju môžete priamo z Google Play a App Storu na priložených linkoch.

Po stiahnutí aplikácie nasleduje jednoduchá registrácia s overením vášho mobilného čísla. Po úspešnej registrácii je potrebné udeliť aplikácií prístup do vašej bankovej aplikácie. Udelenie prístupu znova prebieha veľmi jednoducho a appka Patron GO si ho v podstate sama vyžiada. Na vás zostane len potvrdiť prístup heslom vašej bankovej aplikácie.

💰POZRIEŤ APLIKÁCIU PATRON GO PRE ANDROID

💰POZRIEŤ APLIKÁCIU PATRON GO PRE IPHONE

Následne sa aplikácie spoja a začnú komunikovať. Tu treba zdôrazniť, že sa nemusíte báť nejakého podvodu. Patron GO oficiálne spolupracuje so všetkými známymi slovenskými bankami a udelenie prístupu do aplikácie prebieha bezpečne a pod dohľadom vašej banky.

Nejde teda o žiadny pokus dostať sa do vášho účtu, ale banky reálne umožnili tejto appke komunikovať s vašou bankovou aplikáciou. Ak by to banka nedovolila a neverila spoločnosti Patron GO, tak by prepojenie nebolo možné.

Ak sa pýtate prečo Patron GO potrebuje prístup do vašej bankovej aplikácie, tak je to preto, lebo umožnenie nahliadnutia do vašich výdavkov je celé gro procesu šetrenia.

Patron GO nebude mať absolútne žiadnu možnosť manipulovať s vašimi peniazmi, vykonávať platby či iné funkcie, celá spolupráca Patron GO s vašou bankovou aplikáciou má jediný účel – prekontrolovať vaše výdaje, teda peniaze, ktoré už z vášho účtu odišli.

Automatický proces šetrenia

Patron GO po schválení prístupu nahliadne do vašej bankovej aplikácie, kde podrobne prezrie výpis účtu a zistí, ako sa dá vo vašich výdajoch ušetriť nejaké peniaze. Preskúma všetky predražené platby, zbytočné platby, automaticky vykoná porovnanie rôznych služieb, nájde výhodnejšie alternatívy a začne sa proces nápravy.

Aplikácia vám ukáže počet tzv. ,,finančných vírusov“, ktoré treba vyriešiť a taktiež ponúkne konkrétne riešenia a ukáže zopár tipov na inteligentné hospodárenie s financiami. Poradí vám napríklad, v ktorých obchodných reťazcoch sa oplatí používať bonusové karty, alebo vás môže upozorniť na predplatné v aplikáciách, ktoré nepoužívate, prípadne navrhe rôzne lacnejšie verzie.

Aplikácia vám tiež môže ponúknuť výhodné stavebné sporenie či navrhnúť refinancovanie nevýhodnej hypotéky. Toto všetko Patron GO vykoná automaticky, bez nutnosti stretávania sa na kávičkách s finančými poradcami, alebo vysedávania v banke, a to všetko len vďaka tomu, že táto inteligentná appka nahliadne do vašich výdajov, každú platbu vyhodnotí a porovnaná s konkurenčými službami a navrhne vám lacnejšie riešenie. Zdá sa, teda, že je to naozaj takto jednoduché a funguje to!

patron go
Takto vyzerá aplikácia Patron GO

Za úspešné šetrenie navyše dostanete darčeky!

V aplikácií Patron GO môžete zbierať tzv. ,,úsporáky”. Sú to v podstate body, ktoré získavate za aplikovanie tipov a snahu riešiť vaše finančné problémy. Získať ich môžete taktiež za aktivitu, keď každý deň zapnete aplikáciu a otvoríte si ,,trezor”.

Tieto úsporáky potom môžete premieňať v katalógu odmien za rôzne hodnotné veci, ako napríklad kávovar, slúchadlá, reproduktory a ďalšie iné cenné produkty.

📩STIAHNÚŤ A VYSKÚŠAŤ PATRON GO PRE ANDROID ZDARMA

📩STIAHNÚŤ A VYSKÚŠAŤ PATRON GO PRE IPHONE ZDARMA

Váš vlastný finančný Patrón

Ak vám automatické tipy a riešenia nebudú postačovať, kontaktovať môžete aj finančného špecialistu, ktorý vám opäť ÚPLNE ZDARMA ponúkne rôzne riešenia napríklad pri spomínanom refinancovaní hypotéky.

Ako sme však spomínali na začiatku, nemusíte vysedávať hodiny v banke či chodiť na otravné kávičky. Patron GO dodržal svoje motto a všetko opäť prebieha maximálne jednoducho a pohodlne cez váš smartfón. Poradiť sa totižto môžete so špecialistom cez chat, ktorý je vstavaný priamo v appke, alebo si môžete zatelefonovať.

Tento špecialista je vám na mieru priradený a bude vám vždy k dispozícií. Môžete ho kedykoľvek kontaktovať s prosbou o finančnú radu, alebo napríklad požiadavkou finančného rázu, ktorú za vás môže vyriešiť.

Aplikácia, ktorá má potenciál meniť finančnú gramotnosť Slovákov

Ak by sme mali túto aplikáciu po určitom čase používania zhodnotiť, je jednoducho geniálna, a to z nasledovného dôvodu. Táto aplikácia má totižto potenciál zmeniť finančnú gramotnosť Slovenska. Všetci dobre vieme, že Slovensko patrí medzi najzadĺženejšie krajiny v Európe a na hranici chudoby u nás žije mnoho občanov. Po páde komunizmu sa naši rodičia a starí rodičia nestihli adaptovať na nový finančný systém a častokrát sa nezmyselne zadĺžili, pretože jednoducho neboli finančne gramotní. Samozrejme, aj v tej dobe sa to mohli naučiť, ale vysedávania na kávičke s finančými poradcami ľudia nemajú príliš v obľube. V tom horšom prípade sa možno aj chceli s niekým poradiť, no narazili na podvodníka. Teraz majú mladí Slováci ,,šlabikár” zdravého hospodárenia s financiami priamo vo svojom mobile a jednoduchými radami sa môžu naučiť míňať menej ako zarábajú, a z toho zvyšku dokonca investovať do budúcnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *