Vyskúšajte nekonečné dáta bez viazanosti:
štvrtok, 23 mája, 2024
NovinkyRecenzieTechnológie

Recenzia: Archer GX90 – herný router z inej galaxie

Vyzerá ako mimozemská technológia zo sci-fi filmov, je masívny a jeho výkon by utiahol aj niekoľko gamerských setupov naraz. Reč je o Wi-Fi routeri Archer GX90 od TP-Link. Poskytuje vysokorýchlostné pripojenie s funkciami, aké u bežných routeroch nenájdete. Viac vám však už prezradí recenzia na Archer GX90 nižšie.

Herný výkon a špeciálne funkcie

Vyzerá Archer GX90 ako mimozemská bojová loď? Áno a to hlavne vďaka drsným špicatým anténam, ktorých počet sa zastavil na čísle osem. Tieto antény, však majú svoj význam a nie sú len dizajnovým prvkom. Vďaka ich rozmiestneniu a veľkosti router dokáže preniesť signál po celom vašom dome a možno aj pod barák na ulicu. Preto si treba zvoliť dostatočne silné heslo, router od TP-Linku však so zabezpečením nemá najmenší problém. Netreba zabúdať na to, že GX90 je herný router, ktorý je stavaný pre rodených gamerov, a tak mu nerobí žiaden problém ani hranie online hier či dokonca streamovanie. Pokiaľ hľadáte zariadenie, s ktorým vám konečne prestane vyskakovať ping a nebude dropovať váš stream pri každom pripojení súrodenca na wifinu, našli ste práve skvelé riešenie. My sme totižto túto záťaž vyskúšali za vás a hranie GTA V online na PS4, pozeranie YouTube na mobile a streamovanie CSGO na počítači fungovalo dokonale, a to naraz v jednom momente. Tento model podporuje aj technológiu OneMesh od Tp-Link, ktorá mu umožňuje vytvárať rozsiahlejšiu mesh sieť s inými routermi Tp-Link, alebo rozširovačmi dosahu. GX90 vyniká množstvom funkcií, ktoré sú jednoznačne zamerané na hranie hier. Namiesto jednoduchého vytvárania dvoch sietí v pásmach 2,4 GHz a 5,0 GHz vám táto mašina umožňuje vytvoriť tretiu sieť pomocou druhého 5,0 GHz pásma a vyhradiť túto tretiu sieť ako vaše exkluzívne „herné pásmo“ s rýchlosťou 4,8 Gb/s. Ak sa vám však správa troch samostatných sietí Wi-Fi zdá trochu zložitá a zbytočná, existuje možnosť „smartconnect“, ktorá vám umožní spojiť ich do jednej siete a automaticky pripojí vaše zariadenia k najrýchlejšiemu dostupnému pásmu.

Wi-Fi router Archer GX90
Wi-Fi router Archer GX90

🏷POZRIEŤ GAMING WI-FI ROUTER ARCHER GX90 NA ALZA.SK

✅️POZRIEŤ UŽÍVATEĽSKÉ SKÚSENOSTI A POROVNANIA CIEN NA ARCHER GX90 NA HEUREKA.SK

Zabudnite na vysoký ping pri hrách

Robí vám vysoký ping vrásky na čele? S routerom Archer GX90 bude navždy minulosťou

Router poskytuje v rámci prepojenia aj 3 gigabitové LAN porty, 1 gigabitový WAN/LAN port a dokonca aj jeden 2,5 gigabitový WAN/LAN port pre super rýchle káblové pripojenie. Nájdete na ňom ale aj jeden port USB 2.0 a jeden port USB 3.0.

Wi-Fi router TP-Link Archer GX90 dokonca poskytuje aj dobrú rodičovskú kontrolu s možnosťami obmedzenia používania internetu deťmi a filtrami obsahu na blokovanie webových stránok pre dospelých, alebo iného nevhodného materiálu. Router chráni aj všetky zariadenia napojené na vašu sieť a s nimi samozrejme aj všetky informácie a súbory ktoré sa na nich nachádzajú. Toto všetko vďaka systému HomeCare. Celý router dokážete nainštalovať aj jednoducho ovládať cez šikovnú Tp-Link aplikáciu Tether.

Špičkový router, ako je tento, bude pravdepodobne prehnaný pre obyčajnú domácnosť, kde chcete jednoducho len sledovať Netflix a príležitostne uskutočniť nejaký videohovor kvôli práci, alebo škole. Ak to však s hraním hier myslíte vážne, recenzia na Archer GX90 nám prezradila, že jeho rýchlosť a funkcie si skutočne užijete a nebudete jeho kúpu ľutovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *