piatok, 14 júna, 2024
NovinkySlúchadláTechnológie

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Vybrať si bezdrôtové slúchadlá sa môže zdať niekedy komplikované. Hlavne pre rôzne typy slúchadiel, ktoré kolujú na trhu. Avšak, nemusíte mať žiadne obavy, pretože práve v dnešnom článku sa dozviete, ako najlepšie a podľa akých kritérií si vybrať bluetooth slúchadlá pre každého.

Podľa čoho si vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Najbežnejšie pri výbere je zohľadniť cenu, značku a konkrétny typ bezdrôtových slúchadiel. Mali by ste sa vedieť rozhodnúť, či chcete štupľové slúchadlá do uší alebo klasické mušľové slúchadlá. Mušľové slúchadlá sú robustnejšie a nosia sa cez hlavu. Avšak, obe typy bezdrôtových slúchadiel majú svoju výhodu. Práve slúchadlá do uší sa prenášajú jednoduchšie, pričom pomocou prenosnej taštičky/púzdra ich môžete ochrániť pred poškodením. Samotné puzdro pre bezdrôtové slúchadlá slúži aj na ich nabíjanie. Na druhú stranu, mušľové slúchadlá zaberajú väčšiu plochu. A práve preto ich môžete nosiť okolo krku.

🏷POZRIEŤ SI VÝBER BEZDRÔTOVÝCH BLUETOOTH SLÚCHADIEL NA TPD.SK

🏷POZRIEŤ SI VÝBER BEZDRÔTOVÝCH BLUETOOTH SLÚCHADIEL NA ALZA.SK

✅️POZRIEŤ RECENZIE A POROVNANIE CIEN NA HEUREKA.SK

Veľké mušľové slúchadlá sú vhodnejšie a preferovanejšie skôr ku PC/notebooku. V rámci nich si môžete určiť prioritu používania, čiže gamerské slúchadlá, slúchadlá na hudbu, alebo bežné používanie. Slúchadlá do uší sú zase vhodnejšie a preferovanejšie pri používaní s mobilom (smartphonom). Pri tomto type zase treba zohľadniť operačný systém, respektíve značku vášho smartphonu, pretože pre iPhone a iné Apple zariadenia budú určite najvhodnejšie Airpody, pričom pre mobily od Samsungu zase Samsung Galaxy Buds. Kompatibilné sú samozrejme aj navzájom, no treba rátať s tým, že rovnaké značky spolu dosiahnú najlepšiu efektivitu a to aj vďaka aplikáciam na prispôsobenie zvuku.

Náš TIP: Apple Airpods a Samsung Galaxy Buds

Konštrukcia bluetooth slúchadiel

Konštrukcia bezdrôtových slúchadiel je ďalším dôležitým kritériom pri výbere bezdrôtových slúchadiel. Zaisťuje užívateľom lepší zážitok a skúsenosť počas celkového používania produktu. Priamo súvisí s izoláciou zvuku. Pre čistý a autentický zvuk, odborníci odporúčajú otvorenú konštrukciu slúchadiel. Je to hlavne preto, lebo otvorená konštrukcia prepúšťa zvuk (hluk) z/do prostredia. Jej nevýhodou je to, že vašu hudbu si môžu vypočuť aj ľudia, ktorí sú vedľa vás, a bohužiaľ sa stávajú nepriamo zainteresovanými účastníkmi. Nositeľom opaku spomínaných vlastností je uzavretá konštrukcia. Neprepúšťa zvuk, a zároveň ho aj tlmí. Nachádza sa u štupľových slúchadiel.

Pohodlnosť bezdrôtových slúchadiel

Bezdrôtové slúchadlá by mali dobre sedieť. To znamená, že by vám nemali padať z uší. Naopak, podstatná je práve pohodlnosť ich samotného nasadenia i nosenia. Úprimne, kto by nosil niečo, čo mu vadí? Asi málokto. V rámci štupľových slúchadiel určite uvítate možnosť rôznych nástavcov pre väčšie aj menšie uši.

Zvukový rozsah slúchadiel

Zvukový rozsah sa týka frekvencie slúchadiel. Čím je širší, tým lepšie rozpoznáte vrstvu zvuku. Odporúčané sú slúchadlá s frekvenciu rozsahu od 10 Hz do 25 000 Hz. Plus, meniče 40 mm sú akási „poistka“ kvalitného reproduktoru.

Batéria a dosah bluetooth slúchadiel

Výdrž batérie bezdrôtových slúchadiel by mal byť medzi 8 až 11 hodín. Lenže finančne náročnejšie slúchadlá môžu mať výdrž aj cez 20 hodín. Dosah slúchadiel alebo aj vzdialenosť, sú potrebné pre pohyb od zariadenia. Kvôli tomu si pri kúpe bezdrôtových slúchadiel všimnite maximálny dosah signálu v produkte.

Ďalšie funkcie sa odvíjajú od použitia slúchadiel. Ide o herné slúchadlá, Bluetooth slúchadlá, slúchadlá s mikrofónom. K obľúbeným výrobcom patria napr. Apple, JBL, Samsung, Marshall a ďalší…

Dúfame, že vám náš článok pomohol vybrať bezdrôtové slúchadlá podľa vašich predstáv. Nesiahajte ihneď po najvýhodnejšej cene, pretože môže utrpieť hlavne kvalita a životnosť bezdrôtových slúchadiel. Veľký výber mušľových aj štupľových slúchadiel od výmyslu sveta môžete nájsť aj na tomto overenom eshope, kde máte okrem veľkého výberu a výhodných cien garantovanú aj záruku. V prípade, že máte dopredu vyhradený budget a chcete veľa muziky za málo peňazí, určite pozrite náš výber TOP 3 bezdrôtových slúchadiel do 50€. Pokiaľ však máte väčší budget, určite pozrite aj najlepšie bezdrôtové slúchadlá do 100 eur.

TIP na článok: ako si vybrať smart hodinky?