pondelok, 15 júla, 2024
KryptomenyNovinkyRecenzieTechnológie

Chcete ťažiť kryptomeny, alebo si užiť gaming s nadupaným výkonom? Nechajte si poradiť

Ťažba kryptomien bola horúcou témou hlavne v minulých rokoch, no pravdou je, že keď máte vyskladaný kvalitný PC na mieru, môže ísť ešte stále o lukratívnu príležitosť. Koniec koncov, výkonný stroj vždy poteší a aj keď sa zrovna nevenujete ťaženiu, vo voľnom čase sa dá využiť na hranie tých najnovších herných titulov. Práve preto sme sa rozhodli využiť služby profesionálnov a nechali sme si pri skladaní poriadnej mašiny poradiť. Ako to dopadlo?

Staviť na odborníkov sa oplatí

Pri kúpe nového PC často ľudia siahajú po full-package riešeniach z klasických obchodov s elektrom, alebo sa pokúšajú postaviť si celú skriňu sami. Tieto riešenia majú tiež svoju výhodu, no pokiaľ chcete skutočne ,,naložený” PC na mieru, hotový počítač vám takmer nikdy nevyhovie vo všetkých požiadavkách a väčšinou sa jedná o kompromis. Pri skladaní vlastnej mašiny zase môžete naraziť na nekompatibilitu jednotlivých komponentov, alebo zložitú inštaláciu. Ideálne riešenie je za nás teda požiadať o pomoc odborníkov, ktorí vám vyskladajú PC presne podľa vašich požiadaviek a vy tak budete mať istotu, že zvládne to, čo od neho očakávate. V tomto odvetví však panujú predsudky, že sú tieto služby predražené. My sme sa teda na tento názor pozreli osobne a dočkali sme sa výsledku, ktorý vás možno presvedčí o opaku.

pc na mieru2-min
PC na mieru od Zelený PC

Ako prebiehal celý proces?

Rozhodli sme sa kontaktovať Zelený PC, spoločnosť, ktorá sa okrem stavania PC na mieru venuje aj servisom PC či Apple produktov a dokonca aj herných konzol. Navyše, podporujú ekologické riešenia a práve preto sme sa rozhodli pre túto spoločnosť.

Celý proces sa začína vyplnením formuláru na ich webe, kde im podrobne vysvetlíte vaše predstavy o výkone, hluku zariadenia, cieľovom používaní a samozrejme výške vášho budgetu. Taktiež ak máte nejaký komponent, ktorý by ste rád použili, môžete im napísať, aby s ním rátali a pridali ho do finálnej zostavy. Následne Vás budú promptne (u nás do 1 pracovného dňa) kontaktovať na priložený email, kde vám predstavia PC zostavu, ktorá bude spĺňať všetky vaše požiadavky. Tu, samozrejme, nastáva priestor na diskusiu, kedy môžete niečo upraviť, zmeniť, opýtať sa, alebo rovno všetko schváliť.

Naše požiadavky boli jednoznačné: chceli sme aby naše zariadenie zvládlo ťaženie Etherea a všetky najnovšie áčkové herné tituly. Taktiež sme oznámili, že chceme použiť vlastnú grafiku. V zápätí sme dostali odporúčané špecifikácie mašiny, ktorá by mala v sebe podľa našich požiadaviek zakomponované naše GPU a všetky ostatné komponenty by boli zložené z nových, alebo repasovaných dielov s výkonom na rozdávanie. Veľmi nás prekvapili ceny, pričom boli všetky komponenty výrazne lacnejšie, než keby ich kupujeme na vlastnú päsť od popredných slovenských eshopov.

Vo finále sme do 24h dostali riešenie, ktoré by výkonnostne aj všetkými vlastnosťami bez problémov spĺňali naše požiadavky. Dokonca, aj po prirátaní ceny za kompletné postavenie skrine s celkovou inštaláciou, aby sme boli postavený pred ,,fullku” ktorú len zapojíme, bola finálna cena nižšia ako keby si rovnaký stroj postavíme sami. Stačilo už len produkt schváliť a prísť si po našu novú mašinu na Ovsištské námestie 1 v Bratislave.

Naša skúsenosť teda predsudky o zbytočne predraženom servise jednoznačne zbúrala a celkovú komunikáciu, rýchlosť no predovšetkým samotné realizovanie požiadavky a skvelú cenu hodnotíme kladne a recenzia na Zelený PC predčila naše očakávania. Ak vás služby Zeleného PC zaujali, odporúčame pozrieť na ich webe aj ďalšie ponuky, vrátane kvalitného PC servisu, ktorý ponúkajú ako osobne, tak aj opravu na diaľku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *