pondelok, 15 júla, 2024
NovinkyRecenzieSmartfónyTechnológie

Recenzia: Samsung Galaxy A34 – v strednej triede nemá konkurenciu

Spoločne som Samsungom A54 bol predstavený aj lacnejší súrodenec Samsung Galaxy A34, ktorý má ambície stať sa najlepším mobilom do 400 eur a vyzerá to, že v tejto cenovke nebude mať konkurenciu. V čom sú jeho výhody a prípadné nevýhody? To vám prezradí naša recenzia na Samsung Galaxy A34.

Samsung Galaxy A34 5G je jedným z najnovších prírastkov do populárnej série Galaxy A od spoločnosti Samsung. Tento smartfón prichádza s mnohými vylepšeniami a pokročilými funkciami, ktoré si zaslúžia pozornosť.

Dizajn a displej

Samsung Galaxy A34 5G má moderný a elegantný dizajn, ktorý pripomína prémiovú radu Samsung Galaxy S23. Displej má úhlopriečku 6,6 palca a ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu vďaka FHD+ SuperAmoled technológii s rozlíšením 2340 x 1080 px a frekvenciou 120 Hz. Jas displeja až 500 nitov zaručuje vynikajúcu čitateľnosť aj pri priamom slnečnom svetle. Displej pokrýva takmer celú prednú stranu telefónu a selfie kamera je umiestnená do kvapôčkového výrezu v hornej časti displeju.

🏷POZRIEŤ SAMSUNG GALAXY A34 5G NA PGS.SK

✅️POZRIEŤ RECENZIE A POROVNANIA CIEN NA SAMSUNG GALAXY A34 NA HEUREKA.SK

Fotoaparát

Samsung Galaxy A34 5G je vybavený tromi zadnými kamerami – hlavným 48MPx senzorom, ultraširokým 8MPx fotoaparátom a macro 5MPx fotoaparátom. Kvalita fotografií je skvelá a v rôznych situáciách ponúka dostatočný rozsah a detaily. Predná 13MPx kamera je tiež veľmi dobrá a dokáže zachytiť kvalitné selfie, s ktorými na Instagrame či iných sociálnych sieťach bezpochyby zaujmete. Na pôsobivé TikTok videá vám poslúži video o kvalite 4K pri 30 fps, alebo FullHD 60 fps.

Samsung Galaxy A34 5G
Samsung Galaxy A34 5G

Výkon a pamäť

Samsung Galaxy A34 5G je poháňaný novým procesorom Mediatek Dimensity 1080 s podporou 5G, ktorý poskytuje dostatočný výkon na bežné úlohy a hry. S 6GB alebo 8GB operačnou pamäťou RAM, tento smartfón dokáže udržať otvorené viaceré aplikácie plynule bez zásekov. Vďaka 5G podpore, tento smartfón poskytuje rýchle internetové pripojenie a je pripravený na budúcnosť. Úložisko je rovnako pamäť RAM v dvoch verziách – 128GB a 256GB s možnosťou rozšírenia pomocou MicroSD karty až do neuveriteľného 1TB.

Batéria

Batéria v smartfóne Samsung Galaxy A34 5000 mAh, čo znamená solídnu výdrž, od ktorej si Samsung sľubuje dokonca 2 dňovú výdrž, čo sa dnes len tak nevidí. Minimálne jeden aktívny deň však dosiahnete bez problémov, zatiaľ čo konkurenciu často treba nabíjať už v strede dňa. Ak však aj budete potrebovať dobíjať váš nový Samsung, vďaka rýchlemu nabíjaniu 25W budete mať dostatok batérie už za pár desiatok minút.

Záverečná recenzia Samsung Galaxy A34

Tento smartfón prichádza s novým Androidom 13 a už tradične ponúka bezkonkurenčné 4 roky aktualizácií a 5 rokov bezpečnostných záplat. Za cenovku pod 400 aktuálne podľa nás nezoženiete nič lepšie a Samsung opäť bude kraľovať strednej triede. Ak však chcete ešte trochu ušetriť, stále je v predaji aj predchádzajúca generácia Samsung Galaxy A33. Ak však chcete investovať o približne stovku viac, odporúčame aj Samsung Galaxy A54.

2 thoughts on “Recenzia: Samsung Galaxy A34 – v strednej triede nemá konkurenciu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *