Vyskúšajte nekonečné dáta bez viazanosti:
streda, 22 mája, 2024
InvestícieNovinky

Pokémon karty sú zaujímavá investícia – ako na nich zarobiť?

Pokémonov vám asi predstavovať netreba, takže zbytočné omáčky na úvod preskončíme. Pokémon karty, známe aj ako Pokémon Trading Card Game (TCG), sú zberateľské kartičky s motívmi populárnych postavičiek z obľúbenej série a v poslednej dobe výrazne naberajú na popularite a taktiež hodnote. Ako sa dá do pokémon kariet investovať, kde ich kúpiť, ako zistiť ich cenu a kde ich predať?

Ako sa dá investovať do pokémon kariet a zarobiť na nich?

Investovanie do zberateľských predmetov akým sú pokémon karty, je na rozdiel od kryptomien, akcií, nehnuteľností a iných aktív veľmi jednoduché. Doslova si ich stačí kúpiť, počkať kým stúpne ich cena a predať ich, no keďže ide o malé a lacné fyzické predmety, celý proces je maximálne nenáročný a začať sa dá za menej ako 10 eur.

Zberateľské kartičky sú veľmi podobné NFTčkam. Rovnako ako pri iných zberateľských predmetoch, aj hodnota pokémon kariet sa odvíja od ich vzácnosti a stavu. Staršie a vzácnejšie karty sú často vyhľadávaným artiklom pre zberateľov a ich hodnota môže stúpať s časom. Na hodnote získavajú najmä karty z prvých edícií, limitovaných sérií a tie, ktoré sú v perfektnom stave, teda bez poškodení či iných známok opotrebenia.

Celý proces teda vyzerá tak, že si kúpite balíček pokémon kariet, pozriete si aké kúsky vám ,,padli” a pokiaľ bude ich hodnota na trhu väčšia ako suma, za ktorú ste balíček kúpili, môžete ich predať so ziskom.

Kde si pokémon karty kúpiť?

Určite si pamätáte dobu, kedy sa pokémon karty predávali u každého “číňana”, v každej trafike či dokonca v školskom bufete. Tento trend sa pomaly vracia a balíčky pokémon kariet sa dnes dajú kúpiť už takmer všade. POZOR! Skutočnú hodnotu na trhu však môžu mať jedine originálne pokémon karty. V rôznych stánkoch a obchodoch s maličkosťami sa častokrát objavujú napodobeniny. Tak ako všetky zberateľské veci, aj pokémoni majú svoje fejky, no tie by ste iným zberateľom so ziskom určite nepredali. Preto odporúčame kupovať balíčky pokémon kariet LEN od overených predajcov oficiálnej série, akým je u nás na Slovensku napríklad Alza.sk, alebo špecialisti na hry a herné predmety – PGS.SK (kedysi ProGamingShop). Ďalších overených predajcov môžete vyhľadať napríklad na Heureke, kde si môžete pozrieť aj porovnanie cien balíčkov. Keď už sme pri tej cene, existuje taktiež viacero typov balíčkov: od tých základných, ktoré sú lacnejšie a šanca na vzácnu kartičku je menšia, až po legendárne limitované edície, ktoré sú drahšie, no karty z nich môžu mať skutočne veľkú hodnotu. Okrem balíčkov si tiež môžete zaobstarať samotnú Trading Card Game stolnú hru alebo rôzny iný pokémon merch.

🏷POZRIEŤ PONUKU POKÉMON BALÍČKOV NA ALZA.SK

🏷POZRIEŤ PONUKU POKÉMON BALÍČKOV NA PGS.SK

✅️POZRIEŤ POROVNANIE CIEN NA POKÉMON BALÍČKY NA HEUREKA.SK

Ako zistiť cenu pokémon kariet?

Ako sme načrtli vyššie, hodnota a konečná cena pokémon karty záleží od jej vzácnosti a stavu. Vzácnosť kariet sa zvyčajne označuje symbolom na spodnej časti karty. Existujú rôzne úrovne vzácnosti, pričom tie najvzácnejšie môžu mať skutočne veľkú hodnotu. Po zistení vzácnosti je veľmi dôležité, aby bola karta v dobrom stave. Iba karty, ktoré majú kondíciu 10/10 si totižto uchovajú tie najvyššie hodnoty, preto sa dávajú do ochranných obalov. Dôležitým faktorom je tiež edícia a rok vydania. Pokémonov je totižto už skutočne veľa a najväčšiu hodnotu majú väčšinou pokémoni z prvých genenárií, teda tí, ktorých si ešte pamätáte z detstva, z legendárneho seriálu. Existujú dokonca externé spoločnosti, ktoré vašu pokémon kartu môžu ohodnotiť a určiť je cenu, ktorá bude relevantná pre trh. Tieto služby sa využívajú najmä pre tie najvzácnejšie karty.

pokémon karty hodnota
Vzácna pokémon karta je chránená obalom, aby si uchovala svoju hodnotu.

✅️POZRIEŤ POROVNANIE CIEN NA LEGENDÁRNU ULTRA PREMIUM KOLEKCIU CHARIZARD NA HEUREKA.SK

Takže každá kartička môže mať individuálnu hodnotu a cena, za ktorú ju predávate závisí len od dohody medzi vami a kupujúcim. Ak však chcete zistiť aspoň orientačnú cenu pokémon karty, ktorú vlastníte, existujú stránky, na ktorých si môžete dohľadať sumy, za ktoré sa jednotlivé karty predali naposledy. Jednou z takých stránok je Pricecharting.com, kde stačí do vyhľadávania napísať názov a číslo vašej karty a následne uvidíte aká je aktuálna trhová hodnota vášho pokémona. Na stránke tiež nájdete graf s vývojom ceny. Túto službu poskytujú viaceré stránky, a preto je dobré si porovnať cenu na viacerých zdrojoch. Odporúčame tiež napríklad Cardmarket.com.

pokémon karty cena
V spodnej časti môžete nájsť symboly, ktoré určujú vzácnosť a cenu pokémon karty.

Kde pokémon karty predať so ziskom?

Ak už ste si kúpili svoj balíček, padli vám zaujímavé karty a skontrolovali ste si ich hodnotu, je čas predať tieto karty s krásnym profitom. Predaj pokémon kariet väčšinou funguje na úrovni zberateľ-zberateľovi. Inzerovať a predávať pokémon karty môžete záujemcom na rôznych bazároch. Pár inzerátov dokonca nájdete aj na slovenskom Bazoši. Najviac tradovanie pokémonov letí na medzinárodnom marketplaci Ebay. Existujú však tiež špecializované weby, ktoré sa zameriavajú čisto iba na trading zberateľských kariet, ako napríklad Tgcplayer.

Samozrejme, tak ako každá investícia, ani táto nie je zaručene profitabilná a toto nie je investičné ani finančné poradenstvo. Môže sa stať, že nenarazíte na žiadnu kartičku, ktorej stúpne hodnota a môžete skončiť v mínuse. Investujte preto len podľa vlastného uváženia, opatrne a s vedomím rizika.

Ak by ste sa chceli na zbieranie pokémon kartičiek navnadiť sledovaním tejto legendárnej série, odporúčame Kodi filmy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *