piatok, 14 júna, 2024
NovinkySmartfónyTechnológie

Apple po dvoch rokoch priniesol nový iPhone SE 2022! V čom sa zmenil?

Po dlhom čakaní nám Apple konečne predstavil nové produkty. Spoločnosť Apple na svojom nedávnom evente predstavila niekoľko zaujímavých produktov, ktoré určite potešia nejedného milovníka Apple produktov. V tomto článku sa pozrieme práve na dlho očakávaný Iphone SE 2022 (3. generácie).

iPhone SE 2022 (3. generácie)

Je dôležité poznamenať, že spoločnosť Apple myslí tiež na bežných zákazníkov, nie len na tých bohatších a profesionálov, ktorí svoje zariadenia používajú aj inak než len na bežné používanie. Práve modelová rada SE patrí mezi dostupné riešenie pre každého, kto očakáva skvelý výkon, kompaktné rozmery, ale predovšetkým nižšiu cenu. Každá generácia iPhonu SE bola oproti ostatným modelom po cenovej stránke odlišná a to sa nezmenilo ani tento rok.

Apple totiž predstavil nový iPhone SE 2022 (3. generácie), ktorý vychádza z designu predchádzajúceho modelu, zato ale ponúka slušnú výbavu. Vybrať si môžete celkom z troch rôznych farieb. Tieto farby dostali názvy Midnight Blue, Starlight White a Product (RED). Hmotnosť nového SE nepresiahla hodnotu 150 gramov. Nechýba certifikácia odolnosti voči vode a prachu IP67, takže telefón vydrží bez poškodenia 30 minút ponorený pod vodnou hladinou maximálne do hĺbky jedného metra. Okrem jednej nanoSIM karty môžete využiť aj eSIM a mať tak z iPhonu dual SIM.

🏷REPASOVANÉ IPHONY ZA SKVELÉ CENY – UŠETRITE ŽIVOTNÉ PROSTREDIE AJ PEŇAŽENKU

Hlavnou novinkou je super výkonný 6-jadrový procesor s dvomi vysoko výkonnými jadrami Apple A15 Bionic, ktorý je v porovnaní s iPhonom 8 až 1,8x rýchlejší a čo sa týka grafického GPU čipu, tam sú rozdiely ešte väčšie. Apple hovorí, že procesor obrazového signálu v A15 Bionic poskytuje výrazne vylepšené videá so zníženým šumom, najmä pri slabom osvetlení s lepším vyvážením bielej a vernejším odtieňom pleti. Iphone bohužiaľ neprišiel so žiadnym optickým vylepšením tohoto modelu, takže tu stále môžeme nájsť starý známi TouchID v tlačítku na prednej strane. Zadná strana taktiež stále zdiela dizajn z predchádzjúceho modelu ktorý prevzal dizajn od staršieho Iphonu 8, čiže klasická sklenená zadná strana s jedným fotoaparátom. Pri ďalšej generácií sa možno dočkáme aspoň FaceID. Zatiaľ tu teda máme aspoň recyklovaný design s vylepšeným vnútrom. Tento nový kúsok s vylepšeným procesorom a konektivitou 5G štartuje v základnej kapacite 64 GB na 519.

🏷POZRIEŤ IPHONE SE 2022 NA ALZA.SK – EXPRESNÉ DORUČENIE A MAXIMÁLNA SPOĽAHLIVOSŤ

✅️POZRIEŤ POROVNANIE CIEN NA HEUREKA.SK

Pokiaľ chcete väčšie úložisko, tak si pripravte 569€ a ak ste náročný užívateľ vyžadujúci ešte väčší priestor pre ukladanie fotografií a videí, najväčšia kapacita 256 GB stojí 689€. Apple štandardne do balenia už nepridáva sieťový adaptér, ani slúchadlá – toto príslušenstvo je nutné dokúpiť zvlášť.

Ak chcete ušetriť nie len svoju peňaženku, ale dokonca aj životné prostredie, určite si pozrite ponuku repasovaných Iphonov za neuveriteľné ceny!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *