Vyskúšajte nekonečné dáta bez viazanosti:
štvrtok, 23 mája, 2024
InvestícieNovinkyTechnológie

Chcete investovať do akcií no neviete ako na to? Stačí pár kliknutí

Inflácia v dnešnej dobe dosahuje historické maximá a hodnota peňazí neustále klesá. Mať doma v skrini, alebo na bankovom účte ,,likvidný cash” je preto doslova nočná mora veľkých a malých investorov, ale aj bežných ľudí. Investovanie do akcií je jeden zo spôsobov (aj keď samozrejme riskantných) ako uchrániť či dokonca zvýšiť hodnotu svojich úspor. Ako investovať do akcií ako úplný laik, nestratiť sa a nenaletieť podvodom? S touto službou vám bude stačiť pár kliknutí a zopár eur na štart.

Investovanie do akcií ako spôsob ochrany vašich úspor

Ochrániť úspory pred stratou hodnoty kvôli inflácií sa dá rôznymi spôsobmi. Medzi ne patria okrem investovania do akcií napríklad aj nehnuteľnosti, kryptomeny, komodity či nákup rôzneho majetku, ktorý má tendenciu uchovať si hodnotu a neskôr sa dá predať. Niektoré z nich sú viac riskantné, iné menej. Investovanie do akcií však nemusíte vnímať len ako ochranu úspor, ale aj možnosť vybudovať si popri zamestnaní či podnikaní portfólio, ktoré vám v budúcnosti môže pasívne zarábať slušné čiastky. Oproti niektorým typom investícií sú akcie riskantnejšie, no napríklad v porovnaní s kryptomenami či NFT sa jedná jednoznačne o konzervatívnejšie investície.

Investovanie do akcií môže byť na prvý pohľad veľmi zložité a úplný laik sa môže ľahko stratiť vo všetkých tých investičných pojmoch. Pokiaľ by ste chceli investovať na vlastnú päsť, skutočne by ste si museli na začiatok naštudovať veľmi veľa informácií a zrejme by ste potrebovali aj väčší kapitál. Našťastie však existuje aj jednoduchšia cesta.

Začať sa dá už po pár kliknutiach a s pár eurami

Investovať do akcií na vlastnú päsť chce dávku odvahy, veľa času, informácií a kapitál. Existujú však spoločnosti ako Fondee, vďaka ktorým môžete investovať už o pár minút a stačiť vám bude na začiatok aj zopár desiatok eur.

💰POZRIEŤ SI WEB INVESTIČNEJ PLATFORMY FONDEE.SK

Fondee je česká investičná platforma so sídlom v Prahe, ktorej dôveruje napríklad aj J&T banka. Na svojom webe, alebo v mobilnej aplikácií používa veľmi jednoduchý a užívateľsky prívetiví systém. Účet si môžete vytvoriť jednoducho a zdarma už za pár minút. Následne vyplníte dotazník, podľa ktorého ich systém vyhodnotí či radi riskujete, alebo či ste skôr konzervatívny typ a podľa toho vám vyberie obchodnú stratégiu. Fondee ponúka vo svojom portfóliu investovanie do akcií (obľúbených ETF) z celého sveta a taktiež do dlhopisov. Potom už len stačí urobiť prvý vklad a Fondee za vás vykoná všetky nákupy podľa zvoleného modelu (akcie, dlhopisy…). Sledovať stav vášho portfólia môžete pomocou ich webu, alebo mobilnej aplikácie a svoje peniaze môžete kedykoľvek vybrať, alebo zmeniť obchodný model. Na bezpečnosť vašich peňazí bude dozerať Česká národná banka a Garančný fond obchodníkov s cennými papiermi, takže sa môžete cítiť skutočne bezpečne a len sledovať vývoj trhu.

Disclaimer: Toto nie je investičné ani finančné poradenstvo. Investovanie do akcií so sebou nesie riziko a návratnosť investície nie je garantovaná. Uvažujte na vlastnú päsť a zodpovedne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *